Indija yra žinoma dėl savo turtingos įvairovės ir kultūros. Iš šiaurės į pietus, iš rytų į vakarus turime daugybę mažų ir didelių, senų ir naujų šventyklų, kurios garbinamos dėl įvairių priežasčių. Kai kurios šventyklos yra žinomos dėl savo istorinės vertės ir kultūros. Tamil Nadu yra viena iš tokių vietų, kur būtina aplankyti šventyklas. Tamil Nadu yra šventyklų šalis. Pati struktūra daro ją unikalią, nes 4 korpuso pusėse yra ilgos trikampio kūgio formos gopuramos. Tamil Nadu gali pasigirti daugybe dravidų stiliaus maldos vietų. Galite pamatyti seniausią ir didžiausią Tamil Nadu šventyklą. Taip pat Tamil Nadu yra auksinė šventykla, žinoma kaip Auksinė šventykla, Sripuram. Pažvelkime į 9 populiariausias šventyklas.

Top 9 induistų šventyklos Tamil Nadu su išsamia informacija:

1. Meenakshi Amano šventykla Madurajuje:

šventyklos Tamilnadu

Ši graži šventykla, įsikūrusi Madurajaus šventyklų mieste, Tamil Nadu turi 14 gopuramų, o aukščiausias yra 170 pėdų. Ji taip pat žinoma kaip Meenakshi Sundareswarar šventykla, kuri iš tikrųjų yra alternatyvūs Parvati ir Šiva pavadinimai. Šventas miestas Madurajus šventykloje atsirado prieš 2500 metų. Yra dvi auksinės skulptūros vimanos, šventovės virš pagrindinių dievybių šventovių. Remiantis statistika, 15 000 lankytojų per dieną ir 25 000 penktadieniais lanko Meenakshi Sundareswarar šventyklą. Ši šventykla gali pasigirti maždaug 30 000 skulptūrų. Balandžio ir gegužės mėnesiais milijonas lankytojų aplanko šventyklą švęsti kasmetinio 10 dienų „Meenakshi Tirukalyanam“ festivalio.

 • Šventyklos laikas: Atidaryta visas dienas 9.00 val. Ir uždaryta 19.00 val
 • Šventyklos adresas: Madurai Main, Madurai, Tamil Nadu 625001
 • Aprangos kodas: nėra konkretaus aprangos kodo, tačiau šventykla reikalauja, kad bhaktos dėvėtų tradicinius drabužius. Moterys turėtų dėvėti saree, pusiau saree ar churidar. Vyrai turėtų dėvėti dhotis, pižamas ar mundu su viršutine skiaute.
 • Kaip pasiekti: Skrydžiu galite sustoti Čenajaus oro uoste ir pasirinkti taksi, kad pasiektumėte šventyklą. Kelionė trunka 90 minučių. Jei atvykstate traukiniu, nusileiskite Madurai geležinkelio stotyje, kuri yra 1,70 km nuo Meenakshi Amano šventyklos. Į Madurajus dažnai kursuoja autobusai. Nusileiskite Mattuthavani autobusų stotyje, kuri yra 20 minučių kelio nuo šventyklos.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Aayiram Kaal Mandapam, Šv. Marijos katedros bažnyčia, Gandžio muziejus.

2. Thillai Natarajah šventykla Chidambarame:

Tamil nadu šventyklos

Thillai Natarajah šventykla Chidambaram, Tamil Nadu yra skirta Viešpačiui Šivai. Thillai Koothan arba Natarajh yra dievybė, kuri čia pirmininkauja nuo XII a. Ši šventykla buvo visų saivitų šventyklų pradžia. Chidambaramas yra Aakash (eteris), vienas iš penkių klasikinių švenčiausių Šivos šventyklų elementų, žinomų kaip Pancha Bootha Sthalams. Chidambaramo šventykla ištisus metus švenčia įvairias šventes.

 • Šventyklos laikas: Daršano laikas yra nuo 6:00 iki 12:00 ir nuo 17:00 iki 22:00
 • Šventyklos adresas: Chidambaram, Tamil Nadu 608001
 • Aprangos kodas: nėra jokio konkretaus moterų aprangos kodo, tačiau dažniausiai pirmenybė teikiama tradiciniams drabužiams. Įeinant į šventyklą vyrai turėtų nusivilkti marškinius.
 • Kaip pasiekti: Šventykla yra lengvai pasiekiama. Į Chidambaramą dažnai kursuoja autobusai.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Pichavaramo mangrovių miškas, Thillai Kali Amano šventykla, Pichavaramo užutekis.

3. Kanchi Kailasanathar šventykla Kanchipuram:

Tamil nadu šventyklos

Kanchi Kailasanathar šventykla yra seniausia Kanchipuramo struktūra, kuri yra induistų šventykla dravidų architektūros stiliaus. Skirtas Viešpačiui Šivai, jis buvo pastatytas 685–705 m. Mūsų eros metais Pallavos dinastijos valdovo. Šventykloje yra 58 šventyklos, skirtos įvairioms Šivos formoms. Maha Shivratri vakarą tūkstančiai bhaktų meldžiasi iš visų pusių. Tai taip pat yra viena iš pagrindinių turistų traukos vietų mieste.

 • Šventyklos laikas: Dirba visas dienas – nuo 5:30 iki 12:00 ir nuo 16:00 iki 21:00
 • Šventyklos adresas: Pillaiyarpalayam, Kanchipuram, Tamil Nadu 631501
 • Aprangos kodas: nėra konkretaus vyrų ir moterų aprangos kodo.
 • Kaip pasiekti: artimiausias oro uostas yra Čenajus. Iš Chennai galite traukiniu nuvykti į Kanchipuramą. Tačiau patogesnis variantas būtų išsinuomoti autobusą ir pasiekti Kanchipuramą. Iš Kanchipuramo galite pasirinkti taksi arba automobilį, kad pasiektumėte šventyklą.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Kamakshi Amano šventykla, Kanchi Kamakoti Peetam, Anos memorialas.

4. Mahabalipuramo urvų šventyklos Kančipuramo rajone:

Tamil nadu šventyklos

Mahabalipuramo urvo šventyklos yra miesto kalvoje Kanchipuram rajone. Mahabalipurame yra vienuolika mandapų ar urvų, iš kurių svarbiausi yra Krišna, Mahishasuramardini, Varaha, Trimurti, Kotikal, Tiger, Atirachandana, Panchapandava urvo šventyklos. Šios šventyklos laikomos Indijos meno šedevru. Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galima pamatyti Mahabalipurame, yra šie urvai, kuriuos UNESCO pavadino „įpjovomis“. Šios urvų šventyklos turi unikalų stilių, kurių negalima lyginti su jokiomis kitomis Indijos urvų šventyklomis. Kai lankotės Mahabalipuramo urvo šventyklose, galite pamatyti daugybę įvairių dievybių urvų šventyklų, tokių kaip Krišnos olos šventykla, Mahishasuramardhini olos šventykla, Varaha urvo šventykla, Trimurti urvo šventykla, Kotikalio olos šventykla, Tigro urvo šventykla, Panchapadavos olos šventykla ir daug daugiau.

 • Šventyklos laikas: Atidaryta visas dienas nuo 8:00 iki 17:00
 • Šventyklos adresas: Mahabalipuramas, Kančipuramas, Tamil Nadu
 • Aprangos kodas: nėra specialaus aprangos kodo, skirto aplankyti Mahabalipuramo urvo šventyklas.
 • Kaip pasiekti: Patogiausia transporto priemonė norint pasiekti urvo šventyklą yra atvykti traukiniu. Artimiausia stotis yra Chengalpettu, kuri yra 24 km nuo šventyklos.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Kranto šventykla, Pancha Rathas, Gango nusileidimas

5. Ramanathswamy šventykla Ramšvarame:

Tamil nadu šventyklos

Ramanathswamy šventykla yra Rameshwaram, skirta Jyothirlinga, Viešpaties Šivos pavidalu. Šventykla buvo išplėsta XII a. Ji laikoma šventa šavitų, vaišnavitų ir Smartha piligrimystės vieta. Pagrindinė dievybė yra linga arba falinis akmuo. Šventykla yra viena iš keturių švenčiausių induistų Char Dham vietų.

 • Šventyklos laikas: Daršano laikas prasideda 4:30 val. Ir baigiasi 13:00 val., Vėl atsidaro 15:00 val. Ir baigiasi 20:30 val.
 • Šventyklos adresas: Rameswaram, Tamil Nadu 623526
 • Aprangos kodas: Šventykloje neleidžiama dėvėti vakarietiškai. Leidžiama dėvėti tik tradicinius drabužius, įskaitant saree, churidar, marškinius, dhotis, kelnes. Įeinant į šventyklą vyrai turėtų nusivilkti marškinius.
 • Kaip pasiekti: iš Tamil Nadu į Rameshwaram Ramanathaswamy šventyklą važiuoja daug autobusų. Norėdami patekti į šventyklą, galite važiuoti įprastu autobusu arba išsinuomoti taksi.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Agni Tirtham, Ramar Patham, 5 veidai su Hanumano šventykla, Ariyaman paplūdimys, Dhanushkodi paplūdimys, Adomo tiltas.

6. Brihadeeswarar šventykla Thanjavure:

Tamil nadu šventyklos

Brihadeeswarar šventykla Thanjavure yra viena didžiausių Indijos šventyklų, pastatyta imperatoriaus Raja Raja Chola I 1010 m. Pagrindinė Brihadeeswar šventyklos dievybė yra lordas Šiva. Jame taip pat yra stabai Ashta-dipaalakas ar tokių krypčių sargai kaip Indra, Agni, Yama, Nirrti, Varuna, Vayu, Kubera ir Isana. Prie šventyklos įėjimo yra didelė Nandi statula arba šventas jautis, iškaltas iš vienos uolos.

 • Šventyklos laikas: Dirba visas dienas – nuo 6 iki 12.30 val. Ir nuo 16.00 iki 20.30 val
 • Šventyklos adresas: Membalam Rd, Balaganapathy Nagar, Thanjavur, Tamil Nadu 613007
 • Aprangos kodas: lankantis šventyklose privaloma dėvėti tradicinius drabužius. Vakarietiški drabužiai kaip mini sijonai, džinsai neleidžiami. Vyrai, vilkintys marškinius, turėtų juos nuimti įeidami į šventyklos patalpas.
 • Kaip pasiekti: Patogiausia transporto rūšis yra geležinkeliai. artimiausia stotis yra Thanchavoor geležinkelio stotis. Nusileisk šioje stotyje.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Puikios gyvos Chola šventyklos, Thanjavur Maratha rūmai, Shiva Ganga sodas,

7. Perur Pateeswarar šventykla Perure, Vakarų Koimbatore:

Tamil nadu šventyklos

Perur Pateeswarar šventykla yra skirta Viešpačiui Šivai ir yra įsikūrusi Perur vakarinėje Coimbatore dalyje. Maždaug prieš 2000 metų ją pastatė Raja Raja Chola I. Šventyklą sudaro auksinė Nataradža statula, išskyrus keletą gopuramų ir salių. Yra šventovė, skirta Šivai ir Ganešai, ir kelios kitos Gajasamharos, Virabhadros, Sarasvato ir kitų statulos.

 • Šventyklos laikas: Dirba visas dienas – nuo 5:30 iki 13:00 ir nuo 16:00 iki 21:00
 • Šventyklos adresas: Perur, Vakarų Coimbatore, Tamil Nadu
 • Aprangos kodas: nėra konkretaus aprangos kodo
 • Kaip pasiekti: Šventykla yra lengvai pasiekiamoje vietoje. Jis yra 9 km atstumu nuo Coimbatore. Taigi galite nusileisti Coimbatore ir sugauti automobilį, autobusą ar taksi, kad pasiektumėte šventyklą.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Dramblių kalvos, Sengulamo ežeras

8. Ulagalanda Perumal šventykla Kančipurame:

Tamil nadu šventyklos

Ulagalanda Perumal šventykla yra skirta Viešpačiui Višnu, esanti Kanchipuram. Tai dravidų stiliaus architektūra, garsinama „Divya Prabandha“. Ulgalantha Perumal, Viešpaties Višnu forma, yra garbinama, kuri yra viena iš 108 Divyadesam, skirta Višnu. Šventykloje atliekami šeši kasdieniai ritualai ir įvairios kasmetinės šventės, tarp kurių ryškiausiai švenčiama Vežimėlių šventė.

 • Šventyklos laikas: Atidaryta kasdien nuo 6:00 iki 12:00 ir nuo 16:00 iki 20:00
 • Šventyklos adresas: Gandhimaa Nagar, Peelamedu, Coimbatore, Tamil Nadu 641006
 • Aprangos kodas: Paprastai visos Tamil Nadu šventyklos teikia pirmenybę tradiciniams drabužiams. Vakarietiška apranga paprastai neleidžiama. Šiai šventyklai nėra konkretaus aprangos kodo, tačiau būtų gerai dėvėti etnines sukneles.
 • Kaip pasiekti: Šventykla yra lengvai pasiekiamoje vietoje iš bet kurios Kanchipuramo vietos. Taigi, norėdami pasiekti šventyklą, galite pasirinkti taksi, automobilių ar krušos autobusą.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Kamakshi Amano šventykla, Ekambareswarar šventykla, Kailasnathar šventykla, Vedanthangal paukščių šventovė

9. Aijarapparo šventykla Tiruvaiyaru:

Tamil nadu šventyklos

Aijarapparo šventykla yra Tiruvaiyaru kaime, Kaveri upės pakrantėje, skirta Viešpačiui Višnu. Thevaramo giesmės įsikūnijo šventykloje. Žmonės susirenka per „Saphta Sthanam“ festivalį, kasmet vykstantį balandžio mėnesį, liudija septynių stiklinių palankinių, nešančių pagrindines atitinkamų šventyklų dievybes, suartėjimą iš septynių vietų. Ant upės kranto galite pamatyti šventojo kompozitoriaus Thyagararaja samadhi (laidojimo vietą). Čia kasmet vyksta didžiausias muzikos festivalis Indijoje.

 • Šventyklos laikas: Visomis dienomis dirba nuo 6:00 iki 11:00 ir nuo 16:00 iki 20:30
 • Šventyklos adresas: SH 22, Thiruvaiyaru, Tamil Nadu 613204
 • Aprangos kodas: nėra specialaus aprangos kodo įeinant į šią šventyklą
 • Kaip pasiekti: Thiruvviayaru yra Thanjavur rajone. Iš Thanjavoor į Thiruvaiyaru dažnai važiuoja autobusai.
 • Artimiausios lankytinos vietos: Tadaperamburgo užtvanka, Rajagopalaswamy šventykla, Thanjavur karališkieji rūmai ir meno galerija.

Planuojate kelionę aplankyti kai kurias senovines Indijos šventyklas? Tada tai būtų puikus pasirinkimas. Visos šios čia paminėtos šventyklos yra žinomos dėl savo istorinių įrodymų senovės induizmo mitologijoje. Kiekvienais metais šios šventyklos švenčia šventes ypatingomis progomis, tokiomis kaip Maha Shivratri, Navaratri, Pongal ir kt. Jei jums pasisekė, galite jas pamatyti, jei aplankysite šias šventyklas festivalio metu. Kitą kartą, kai planuojate aplankyti Indijos šventyklas, apsilankykite Tamil Nadu.