Sikh šventyklos arba Gurdwaras yra religinė vieta sikhų žmonėms. Termino „Gurdwara“ reikšmė reiškia vartus į guru. Indijoje gyvena žmonės, priklausantys skirtingoms religijoms, ir pagal neseniai atliktą gyventojų surašymą nustatyta, kad dauguma jų priklauso sikhų kategorijai. Pasak legendų, Gurdwara gali aplankyti visų tikėjimų žmonės.

9 garsios sikhų šventyklos, kurias turite aplankyti Indijoje:

Toliau pateikiamas kai kurių geriausių sikhų šventyklų ar Gurdwaras Indijoje sąrašas

1. Gurdwara Harmandir Sahib Pendžabe:

Gurdwara Harmandir Sahib Pandžabe

Ši Gurdvara yra Amritsare, Pendžabas ir yra viena iš labiausiai lankomų piligriminių kelionių mieste. Šventykla buvo pastatyta XV amžiaus pabaigoje ir tinkamai veikė nuo 1604 m. Šventykla turi didelę istorinę vertę ir yra viena iš labiausiai lankomų religinių ir istorinių vietų šalyje.

2. Gurudwara Baba Atal Sahib Pandžabe:

Gurudwara Baba Atal Sahib Pendžabe

Šis taip pat yra Amritsare, Pendžabas. Vieta nepaprastai ir yra labai šventa sikhams. Galima sakyti, kad tai viena geriausių sikhų šventyklų šalyje. Pasak mitų, Baba Atal Sahib mirė būdama 9 metų. Gurdwara yra toje pačioje vietoje, kur jis apleido pasaulį.

3. Takht Sri Damdama Sahib Pandžabe:

Takht Sri Damdama Sahib Pendžabe

Damdama reiškia vietą, kurioje galima kvėpuoti. Damdama Sahib iš tikrųjų yra vienas iš daugelio sikhizmo taktų. Ši vieta turi didžiulę istorinę vertę ir turi keletą įdomiausių sikizmo paslapčių.

4. Takht Sri Patna Sahib Bihare:

Takht Sri Patna Sahib Bihare

Gurdvarai neapsiriboja tik sikhų žeme. Juos taip pat galima pamatyti kitose valstijose, tokiose kaip Biharas. Ši vieta laikoma Guru Gobind Singh gimtine. Šią Gurdwarą jo atminimui XVII amžiuje pastatė Maharadžas Ranjitas Singhas. Be to, ši vieta yra labai svarbi sikhų piligrimams, nes šioje vietoje gyveno daug senovės guru.

5. Gurudwara Bangla Sahib Naujajame Delyje:

Gurudwara Bangla Sahib Naujajame Delyje

Manoma, kad tai vienas svarbiausių sostinės orientyrų ir pastatytas XVII – XVIII a. Ši vieta iš pradžių buvo rezidencija, priklausanti Maharadžui Jai Singhui. Įdomiausias vaizdas šioje šventykloje yra tankas, esantis virš šulinio, kurį pastatė Maharadžas Jai Singhas.

6. Gurdwara Majnu Tilla Delyje:

Gurdwara Majnu Tilla Delyje

Ši gurdvara, esanti netoli ISBT Kašmyro vartų, buvo pastatyta kažkur tarp XVI ir XVII a. Daugelis žinomų guru, tokių kaip Guru Gobindas Singhas, tam tikrą laiką pasiliko šioje vietoje, todėl tai yra priežastis, kodėl šią vietą ištisus metus lanko daugybė sikhų piligrimų.

7. Gurudwara Mattan Sahib Džamu ir Kašmyre:

Gurudwara Mattan Sahib Džamu ir Kašmyre

Ši sikhų šventykla yra Srinagare, Anantnago-Pahalagamo kelyje, ją pastatė atsidavęs sikhas. Šis konkretus sikhų bhaktas iš tikrųjų buvo brahmanas, kuris vėliau pavertė savo religiją į sikizmą, paveiktas galingos Guru Nanako žinios.

8. Gurudwara Nanak Jhira Sahib Karnatakoje:

Gurudwara Nanak Jhira Sahib Karnatakoje

Pietinėje Indijos dalyje taip pat galite rasti šių sikhų, kurie yra masyvūs pagal plotą ir kasdien sulaukia daugybės maldininkų. Kasmetinių sikų festivalių metu ši vieta užpildyta daugybe bhaktų iš visos šalies.

9. Gurdwara Rewalsar Himachal Pradeše:

Gurdwara Rewalsar, Himachal Pradešas

Ši vieta buvo pastatyta pagerbti didįjį Guru Gobindą Sahibą. Vienas iš daugelio įdomių faktų apie tai yra tas, kad norint pasiekti garbinimo vietą reikia užlipti 108 laiptais.