Indijoje yra daugybė turtingų šventyklų, žinomų visame pasaulyje ir sulaukiančių lankytojų iš beveik kiekvienos šalies. Šios šventyklos turėjo turtingus pamatus ir buvo pastatytos iš aukščiausios kokybės plytų, o kai kurios – iš gryno marmuro, todėl jos vis dar tvirtos prieš visas natūralias nelaimes, įvykusias šiose religinėse vietose. Kadangi Indija yra šventyklų šalis, žmonės čia atrodo labai atsidavę savo religijai, o kai kurie iš jų demonstruoja savo atsidavimą dovanodami šventykloms neįtikėtiną pinigų sumą. Jei jums įdomu, kiek turtų ir lobių yra šiose šventyklose, čia yra 9 turtingiausių Indijos šventyklų sąrašas.

Turtingiausios šventyklos Indijoje:

1. Padmanabhaswamy šventykla:

turtingiausios šventyklos Indijoje

Ši šventykla yra Keraloje ir yra laikoma turtingiausia Indijos šventykla. Didelis turtas, paslėptas šios struktūros patalpose, taip pat daro jį turtingiausia šventykla pasaulyje. Ji turi didelę istorinę vertę ir visame pasaulyje buvo pripažinta kaip turtingiausia garbinimo vieta pasaulyje 2011 m., Kai iš slaptų šio pastato rūsių buvo aptikta daug aukso. Remiantis gandais, ši šventykla turi maišus, pilnus deimantų, auksinį lanką, senovinius auksinius aksesuarus ir kt.

2. Tirumala Tirupati Venkateswara šventykla:

Tirumala Tirupati Venkateswara šventykla

Antroji turtingiausia Indijos šventykla taip pat yra švenčiausia Indijos šventykla ir yra Andra Pradeše. Šventykla mato Viešpaties Balaji statulą, kuri yra šventa pietų indėnams. Pasak mitų, šventykla šioje šventykloje yra pagaminta iš daugiau nei 1000 kg aukso. Remiantis neseniai atliktu surašymu, apyvarta parduodant laddu šioje šventykloje yra daugiau nei 10 milijonų rupijų per metus.

3. Sai Babos šventykla Širdyje:

Sai Babos šventykla Shirdi mieste

Tai trečia pagal turtingumą šventykla Indijoje ir yra viena iš labiausiai lankomų piligriminių kelionių visame pasaulyje. Pastatyta XIX a., Manoma, kad ši šventykla turi daugybę senovės pasaulio paslapčių. Sidabro ir aukso ornamentais užpildyta tai yra viena turtingiausių piligriminių kelionių mieste. Įdomiausias faktas apie šią šventyklą yra tai, kad šioje šventykloje apsilanko žmonės iš visų religijų ir daugiau nei 40 000 induistų kasdien renkasi į maldas.

4. Siddhivinayak šventykla Mumbajuje:

Siddhivinayak šventykla Mumbajuje

Būdama turtingiausia Mumbajaus šventykla ir viena iš labiausiai lankomų šventyklų, Siddhivinayak šventykla buvo pastatyta XVIII a. Šioje šventykloje apsilanko daugybė įžymybių ir VIP žmonių. Gandai sako, kad kartą bengalų verslininkas paaukojo daugiau nei 3,8 kilogramo aukso, kuris vėliau buvo panaudotas kupolui gaminti.

5. Auksinė šventykla:

Auksinė šventykla Amritsare, Pendžabas, Indija.

Visi žinome apie šią šventyklą. Didžioji šventyklos dalis yra pagaminta iš aukso, kuris naktį vaizduoja dievišką auksinę šviesą. Tai viena iš labiausiai lankomų piligriminių kelionių Pendžabe. Jis pritraukia lankytojus iš viso pasaulio. Šventykla buvo pastatyta remiantis Europos dizaino principais. Žmonės sako, kad ši šventykla alsuoja senoviniais aukso ir deimantų papuošalais.

6. Somnath šventykla Gudžarate:

Somnath šventykla Gujrate

Tai viena garsiausių Indijos šventyklų ir kasdien sulaukia daugybės lankytojų. Kasmetinių maldos dienų metu šventyklos patalpos gali sutalpinti daug žmonių. Ši šventykla buvo griaunama daug kartų, tačiau iki šiol išlieka stipri.

7. Meenakshi šventykla Madurajuje:

Meenakshi šventykla Madurajuje

Būdama viena didžiausių ir turtingiausių Indijos šventyklų, Meenakshi šventykla yra dieviška piligriminė kelionė visiems maldininkams Tamil Nadu ir visoje Indijoje. Šventykla mato galingą Parvati dievybę, kuri laikoma galinga Viešpaties Šivos žmona.

8. Jagannath šventykla Puri mieste:

Jagannath šventykla Puri mieste

Tai šventykla ir turistų vieta žmonėms visame pasaulyje. Ši nepaprastai turtinga šventykla yra skirta Lordui Jagannathui.

9. Kashi Vishwanath šventykla Varanasyje:

Kashi Vishwanath šventykla Varanasyje

Ši šventykla kasdien sulaukia tūkstančių piligrimų, atvykstančių iš viso pasaulio, kad pagerbtų šventąją dievybę.