Abdominal yağ:

Neden karın yağları alıyoruz? Günlük yaşam tarzımız, karın bölgesindeki yağlanmanın ana nedenlerinden biridir. Her şey bir tık ötede, boyun kırma hızıyla hızlı tempolu bir hayat sürüyoruz. Bu, faaliyetlerimizin ağırlıklı olarak oturmaya indirgenmesine neden oldu, bu da şunları içerir: masa başında çalışmaya ve TV izlemeye geri dönerek. Ayrıca o kadar meşgulüz ki, ortalama uyku süremiz bir gecede sekiz saatten az. Aynı fikirde olmayabilirsiniz, ancak çıkıntılı göbeğiniz kabul etmeyecektir..

Karın Yağı Nasıl Azaltılır

Karın Yağlarının Nedenleri Nelerdir:

Karın yağını neyin oluşturduğunu anlamak, bize buna nasıl karşı koyacağımızı söyleyecektir. Karın yağı temelde iki tiptir:

 • Viseral göbek yağı, yani göremediğiniz yağ; ve
 • Deri altı göbek yağı, yani görebileceğiniz yağ.

Viseral yağ, karın kasının altında ve organların yakınındadır. Deri altı karın yağı, karın kaslarının üzerindedir. Basitçe söylemek gerekirse, kemerin üzerinde asılı olan çıkıntıdır. Viseral yağ, daha fazla kan kaynağına yakınlığı nedeniyle daha kolay depolanır ve daha hızlı yakılır. Ama aynısı deri altı yağ için geçerli değildir.

hormonlar:

Karın yağlarına yardımcı olan hormonlar başlıca ikidir. Bunlar:

 • kortizol ve
 •  insülin

Fazla kaloriler kortizol ve insülinin hormonal etkisi ile birleştiğinde göbek yağı doğar. Bu nedenle, diyetinizde kalori sayabilirsiniz, ancak bu yağ daha çok, o kadar kolay çözülemeyecek hormonal bir fenomendir..

İnsülin ve Kortizol:

Vücudumuzdaki insülin seviyeleri, yediğimiz nişastalı ve tatlı yiyeceklerin miktarından doğrudan etkilenir. Kortizol ise uyku kalitemizden ve miktarımızdan etkilenen stres seviyelerinden etkilenir. Ancak kortizol, HSL gibi yağ yakıcı enzimlerin salgılanmasından da sorumlu olduğu için kendi başına zarar vermez. İnsülin ile birleşince ters etki yapar ve LPL enzimini salgılayarak yağ depolamaya son verir..

Şeker ve Yağlar:

Yağ ile birlikte nişasta ve şeker, yağ kazanımı için en kötü kombinasyonu temsil edebilir. Yağın insülin üretimi üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç etkisi yoktur. Ancak şeker ve nişastaya yağ eklendiğinde,

 • daha yüksek kalori,
 • artan insülin maruziyeti ve
 • artan yiyecek istekleri.
 • Karışıma stres ekleyin ve etkinin büyüklüğü büyük ölçüde artar, bu da göbek çevresinde fazla kaloriyi daha da zorlar..

Karın Yağı Nasıl Azaltılır?

Şimdi karın bölgesindeki yağlanma problemlerini belirledikten sonra karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için çözümlere geçelim. Karın yağını hızlı bir şekilde azaltmak için egzersizler, yiyecekler ve çareler en iyi ipuçları ve yöntemlerdir..

Dengeli beslenme:

 • Yüksek Proteinli ve Sebzeli bir diyet açlığı bastırır. Daha uzun süre tok hissedersiniz ve doymuş vücudunuz daha az insülin salgılar. Bu daha az kalori ve daha iyi hormon dengesi sağlar.
 • Su tutulmasını en aza indirin – Sodyum alımınızı azaltın, yani tuzdan kaçının. Yemeklerinizi bunun yerine otlar ve baharatlarla tatlandırın.
 • İşlenmiş gıdalardan kaçının – doğal olarak mevcut olanı yiyin. Koruyucular sizi geri getirebilir.

İyi uyku:

Kortizolü düşürerek ve yağ yakıcı ve kas yapıcı bir hormon olan insan büyüme hormonunu (HGH) artırarak bu etkiyi büyütür. Uykuyu bir öncelik haline getirin.

Karın Yağını Azaltmak İçin Yoğun Egzersizler:

 • Ürettiğiniz ter ile yağ yakar. Antrenmanın yoğunluğu vücudu yorar, böylece uyumak için fazla çabalamamanızı sağlar..
 • Enerji seviyenize göre devre antrenmanı veya interval antrenmanı deneyin. Karın bölgesi vurgulanmalıdır. Egzersizi, şınav, bacak kaldırma ve tamamen yorulana kadar setleri tekrarlayın..
 • Obezseniz aralıklı eğitim mükemmeldir. Yoğun antrenman setleri arasında kısa aralıklarla yapabilir ve hızınızı kademeli olarak artırabilirsiniz. Bu da dayanıklılığı artırır.
 • Tembelliğinizi bir kenara bırakın ve en azından yürümeye başlayın. Bu bir zorunluluktur ve antrenman sonrası kortizol seviyesini düşürür..
 • o Jogging, koşmanın faydasını asla sağlayamaz. Bunun yerine koşmayı deneyin; kalbe de iyi gelir.

Stresten kaçınmak:

Deneyin ve serin tutun. Stresli olmak sorunları çözmez, daha çok kilo verme sıkıntılarınızı artırır. Bir dahaki sefere bu cezbedici şeye boğulduğunuzda, hamburger ve patates kızartmasının davetkar kokusuna kapılmayın, bunun yalnızca karnınıza katkıda bulunacağını unutmayın. Akıllı olun, sağlıklı kalın ve göbek yağlarından kurtulun.

Yulaf ezmesi:

Karın Yağı Nasıl Azaltılır - Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, yağı azaltmanın en iyi yollarından biridir. Karın yağını nasıl azaltacağınızı bilmek istiyorsanız, yulaf ezmesinin yağ yakmanın en iyi yollarından biri olduğu söylenebilir. Yulaf ezmesi tonlarca lif içerdiğinden mideyi doldurur ve sık sık gelen açlık dürtüsünü kısıtlar. Daha az yediğiniz için bekleme de kazanmazsınız. Karın bölgesindeki yağları azaltmak için egzersizler hakkında bilginiz varsa, diyet sizin için de sorun olmayacaktır. İkisini de tanıdığınızda savaşın yarısını kazanmış olursunuz. Sabahları en iyi atıştırmalıklardan biri yulaf ezmesidir ve lif açısından zengin yulaf ezmesi en iyisidir..

Yağ yakıcı bir diyet yaparken açlıktan ölüyorsanız veya açsanız, bu süre zarfında kendinizi beslemenin en iyi yollarından birinin yulaf ezmesi olduğu söylenebilir. Unutulmaması gereken bir şey var ki o da şekerli yulaf ezmesinden kaçınılmalıdır. Karın yağını azaltmak için doğru beslenmeyi sürdürmek istiyorsanız, yulaf ezmesi sizin için mükemmel bir yemektir. Yulaf ezmesi yemenin birkaç yolu vardır, sadece yulaf ezmesi ile şeker tüketmediğinizden emin olun..

Fındık:

Karın Yağı Nasıl Azaltılır - Fındık

Fındık, yağ kaybı diyeti sırasında midenizi dolu tutmanın her zaman harika bir yoludur. Yağ kesme diyetini azaltmanın en iyi yollarından biri, iyi miktarda fındık tüketmektir, badem gerçekten popülerdir. Badem, şimdiye kadarki en sağlıklı kuruyemişlerden biridir ve aynı zamanda en çok tüketilen kuruyemişlerden biri olduğu söylenebilir. Kolayca zayıflamak istiyorsanız, kuruyemişlerin kolayca zayıflamak için en iyi şeylerden biri olduğu söylenebilir. Bir dizi bilimsel çalışma, bademlerin gerçekten harika olduğunu ve kişinin gücünü artırabileceğini kanıtladı. Kolayca ve hızlı bir şekilde yağ kaybetmek istiyorsanız, sabahları veya kahvaltıda her gün badem yemek son derece yararlı olabilir..

Yağ Kaybı Protein Tozu:

Karın Yağı Nasıl Azaltılır - Yağ Kaybı Protein Tozu

Protein tozu ve yağ kaybı protein tozu, var olan en iyi maddelerden biridir. Yağ kaybı protein tozu, vücudunuza doğru miktarda protein sağlar ve ayrıca yağ yakma prosedürüne yardımcı olur. Daha kısa sürede daha fazla yağ kaybetmek istiyorsanız, yağ kaybı protein tozu en iyisidir..

Zeytin yağı:

Karın Yağı Nasıl Azaltılır - Zeytinyağı

Zeytinyağı ile yemek pişirmek gerçekten sağlıklı ve gerçekten faydalı olabilir. Bazı zeytinyağlı yemekler gerçekten lezzetli ve gerçekten sağlıklı. Zeytinyağı ile pişirilmiş gıdaların tüketiminin, iyi miktarda yağı oldukça kolay bir şekilde azalttığı kanıtlanmıştır. Zeytinyağı, yağ kaybı açısından muhtemelen herhangi bir yağdan daha iyidir..

Meyveler:

Karın Yağı Nasıl Azaltılır - Çilek

Meyveler yağ kaybı sürecinde yardımcı olur. Meyveler, doğanın tüm besinleri ve yararlanıcıları ile birlikte gelir ve yağ birikiminin oluşumuna direnen ve aşırı yağdan kurtulmak için vücudun yanında savaşan tonlarca vitamin ve doğal element içerir..

Yağsız Et:

Karın Yağı Nasıl Azaltılır - Yağsız Et

Yağ kaybı diyeti yaparken lezzetli bir şeyler yemek istiyorsanız, o zaman belirli oranlarda yağsız et yemek size hiçbir şekilde zarar vermez. Yağsız et, iyi miktarda lif içerir ve kaloriyi diğer karbonhidratlardan çok daha iyi yakmanıza izin verir. Yağsız etteki kalori miktarı gerçekten düşüktür ve yağın oldukça hızlı bir şekilde azaltılmasına yardımcı olurlar. Göbek yağını azaltmak istiyorsanız, yağsız et kurtarıcıdır.

Bu makalede tartışılan ve oldukça kolay kilo vermenizi sağlayacak bazı harika yiyecekler ve teknikler var. Et, kuruyemiş vb. gıdalar liflerle doludur ve kalori yakma sürecini hızlandırır. Ağır bir gıda tüketimi mutlaka kilo alacağınız anlamına gelmez. ne yediğin önemli.