Bebeğiniz 1 yaşına girdiğine göre, bir yıl boyunca ebeveyn olduğunuz için tebrikler. Bu oldukça özel bir deneyim ve aynı zamanda bir öğrenme deneyimi olsa da, henüz işiniz bitmedi. Aslında, ebeveynliğinizin sonuna kadar öğrenmeye devam etme eğilimindesiniz. Ve bu asla bitmeyen bir şeydir. Hayatta öğrenmenin asla bitmediği ve her gün yeni bir şeyler öğrenmeye devam ettiğimiz ve ebeveynliğin farklı olmadığı söylenir. Önemli bir yılı büyük bir aksilik yaşamadan geçebildiğiniz için mutlu olsanız da, henüz işiniz bitmedi. Bir yaşındaki bebeğinizin her zamankinden daha fazla ilgiye ihtiyacı olduğu için aklınızda bulundurmanız gereken birçok şey var. İşte ayrıntılı olarak düşünmeniz gereken birkaç şey.

1 Yaşındaki Bebek

1. Onu Beslemek:

Çocuğunuzu beslemek eğlenceli bir zaman olabilir. Ancak mamayı bebeğinizin ağzına sokmak zorunda kalırsanız, bu o kadar eğlenceli olmayacaktır. Onları her zaman beslemek her zaman doğru değildir. Biz yetişkinler günde üç öğün yemek yemeye alıştığımız için, onları da programa uymaya çalışıyoruz. Ancak, hala zamanlama aşamamıza ulaşmadılar. Bu nedenle bebeğinizin öğün atlamasına izin verin. Tamamen iyi. Ama aç olduklarında onlara yiyecek verdiğinizden emin olun. Şimdi bu, talep ettikleri zaman ve zamanda hizmet etmeye devam edeceğiniz anlamına gelmez. Karmaşık hak?

Peki, öncelikle yemeği normal yemek saatlerinde çıkarmaya özen gösterin ki yemek zamanının geldiğini bilsinler. İster inanın ister inanmayın, zamanla hissedecekler. Beslenme zamanlarının ne zaman geleceğini bilecekler. Her neyse, üç öğünün yanı sıra gün içinde birkaç atıştırmalığa da ihtiyaçları olduğundan emin olmalısınız. Şimdi bu bir yaşında bir bebek için bir diyet. Bu yüzden tetikte olun ve neyin beslendiğini ve neyin beslenmediğini takip edin..

2. Bebeğinizin Ağırlığı:

Dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri ağırlıktır. Bir yaşındaki bebeğinizin ne kadar sağlıklı olduğunu takip etmenin tek yolu budur. Şimdi onu fazla kilolu bulursanız, 1 yaşındaki bebek için bazı aktiviteler bulmaya çalışın ve onlarla birlikte yapın ve aktif tutun ve doktorunuzun diyetle ilgili söylediklerini takip edin. Ancak bebeğinizi kilolu buluyorsanız, biraz panik atak geçirmek üzeresiniz. Bebeğinizin doktorunun kiloyla ilgili söylediği hiçbir şeyi atlamayın. Genel olarak, bir yaşındaki çocuğunuz bir kadınsa ve sağlıklı bir 23’ü bir erkekse, 22 kilo ağırlığında olmalıdır. Bu nedenle kilonuzu kontrol altında tutun ve doktor ziyaretlerinizi takip edin..

3. Uyku Süresi:

Bebeğiniz yeterince uyuyorsa endişeleniyor musunuz? Bir yaşındaki çocuğunuzun gerekli miktarda uykuyu alamazsa biraz huysuz olacağını anlamalısınız. Büyük ölçüde çocuktan çocuğa değişmekle birlikte, genellikle bir çocuk 24 saatin neredeyse 14 saatini uyur. 14 saat genellikle gündüzleri iki ve genellikle daha uzun olan geceleri bir uyku zamanına bölünür. Eğer bir yaşındaysa, o zaman bir rutin oluşturmuş olmanız gerektiğinden, endişelenecek bir şeyiniz yok. Ama yapmadıysan şimdi tam zamanı.

Bir Yaşındaki Bebeğiniz 2

4. Bebeğinizin Gelişimi:

1 yaşındaki bebeğin besin alımı, büyüme ve gelişme yönü ile doğrudan ilişkili çok önemlidir. Gereksinimleri karşılamak için ‘bir yaşında bir bebek için diyet’ yönüne dikkat etmeniz gerekir. Bebeğinizin gelişimi bu yıl boyunca yüksektir ve tüm hayatınız boyunca duymayı beklediğiniz şey, tam olarak ne olacağınız olabilir. İlk sözleri. Bir ‘baba’ ya da bir ‘anne’ çekmezlerse alçalmayın. Bebeğinizin başına gelenlerle ve gelişmekte olduğu gerçeğiyle gurur duyun..

Keşfetmeyi severler. Bu yüzden daha sonra pişman olmanıza neden olabilecek her şeyden kurtulun. Yuvarlanmaları, düşmeleri ve dolaplarınıza tırmanmaları için güvenli ve emniyetli hale getirin ve size neler yapabildiklerini gösterebilecekleri için 1 yaşındaki bebeğiniz için yapacak yeterli aktiviteye sahip olduğunuzdan emin olun. while geliştirme sürecini anlayın. Ayrıca, bebeğinizin aşılarına dikkat edin ve bu, onu çoğu hastalıktan korumanıza yardımcı olacaktır..

5. Yiyecek  & oyuncaklar:

Bebeğinizin 1 yaşındaki bir bebek için düzenli besleyici diyet aldığından emin olmak en büyük önceliğinizdir..

Ayrıca, 1 yaşındaki bir çocuk için oyuncakları stoklayın çünkü motor becerilerinin çoğunu geliştirmek için onlara her zamankinden daha fazla ihtiyacı var..

6. Bebeğinizin Kilometre Taşları:

Bebeğinizin bu bir yıl içinde dönüm noktası olarak neyi belirlediğini merak ediyorsanız, o zaman bir ziyafet içindesiniz. Bir yaşındaki bebeğiniz sizin için ellerini çırpabilir. Gururlu bir ebeveyn olun ve bebeğiniz için de ellerinizi çırpın. Sonuçta bu onun ilk alkışıydı. Ve şimdiye kadarki en önemli dönüm noktası için, kullanışlı kameranızı hazırlayın ve ilk birkaç adımına dikkat edin. Ayrıca onların bir mizah anlayışı geliştirdiğini ve komik bulduklarına güldüğünü göreceksiniz. Öyleyse devam et ve kendini aptal yerine koy. Ve işiniz bittiğinde, sizi taklit ettiklerini bile görebilirsiniz. Tüm bunları izlemek ve ilk bakışın tadını çıkarmak ve yakalamak için etrafta dolaşın.

Bu zaman diliminde bir yaşındaki bebeğiniz için etrafta dolaşmak için yeterli zamanınız olmayacaksa, ebeveynliğinizin şimdiye kadarki en iyi yılını kaçırıyorsunuz demektir. İlk kelimeler ve ilk birkaç adım, ebeveyn olarak kaçırmak istemeyeceğiniz bir şeydir. Bu nedenle, tezahürat yapmak, alkışlamak ve eşinizle birlikte birkaç mutlu gözyaşı dökmek için orada olduğunuzdan emin olun..