10 aylık bebek, büyük veya küçük olanlardan çok farklıdır. Farklı gereksinimler dizisi olarak ve yeni alışkanlıklar geliştirirken zamanla yüzleşeceği tamamen yeni bir davranışa sahiptir. Umarım, bebek yaşla birlikte kilo alır ve bazı yeni beslenme alışkanlıkları geliştirir ve bebekte, ebeveynleri açıkça heyecanlandıracak birçok akıllara durgunluk veren değişiklik vardır..

10 aylık bebek - kilo, bebek bakımı, gelişimi & kilometre taşları

10 aylık bebek bu yaşta belli ki biraz bağımsızlığa ihtiyaç duyacaktır. Farklı vücut bölümlerinin önemini öğrenecekler ve aynı zamanda bu vücut bölümlerinin farklı işlevleri hakkında bilgi edinmek isteyeceklerdir. Uzuv daha sık aktive olacak ve uzuvları nasıl kullanacaklarını öğrenme arayışlarında düşüp ağlayacaklar ve bu tamamen doğal. Bu yaşta bazı güvenlik önlemlerinin de alınması gerekecektir ve bu, bebek bakımına yönelik en önemli adımlardan biridir..

10 Aylık Bebek Ağırlık ve Gelişim Aktiviteleri:

Şimdi bebek ağırlığı, bebek bakımı, beslenmesi, gelişimi, uykusu, beslenmesi, kilometre taşları ve hatta 10 aylık bir bebek için gerekli olan oyuncaklarla ilgili en önemli gerçeklerden bazılarını tartışalım..

10 Aylık Bebek Ağırlığı:

Erkek ya da kız, bebek hızla kilo alacak ve bu, takip etmeniz gereken en önemli şeylerden biri. Doktorlara göre, bebek daha sonra kilo alacak. Bu yaşta kesin olmak gerekirse, bebek yaklaşık 7.5-11.2 kilogram ağırlığında olacaktır. Bu, 10 aylık bir bebeğin standart ve sağlıklı ağırlığıdır. Ebeveynler kiloyu takip etmek zorunda kalacaklar ve ayrıca bebeğin fazla kilo almadığından emin olmaları gerekecek. Bebeğin gerekli kilo limitine uymaması durumunda doktora başvurma zamanı gelecektir..

10 Aylık Bebek Bakımı:

Bebek bakımı anne ve babanın en önemli görevlerinden biridir. Bebek kendisine zarar verebilecek hiçbir şeye maruz bırakılmamalıdır. Bebek onu rahatsız etmeyecek bir ortamda tutulmalıdır. Herhangi bir makul olmayan fiziksel değişiklik veya rahatsızlık (hastalık) durumunda bebek doktora götürülmelidir..

Cilt bakımı söz konusu olduğunda bebek sadece doktorunun görüştüğü ideal nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Bebek aşırı güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Bebeği neredeyse her türlü dış hasardan korumak ve güvende tutmak için pencereye uygun bir güneşlik takılmalıdır. Bu, ebeveynlerin bebekleri için benimsemesi gereken en önemli adımlardan biridir. Bazen aşırı gürültü, değerli kişiler için gerçek bir sorun olabilir. Dolayısıyla uygun bebek odası ve doğru ortam seçimi bu durumda gerçekten önemli hale geliyor..

10 Aylık Bebek Uykusu:

Bu yaşta, bebek genellikle daha az uyur. Bu, bu yaştaki hemen hemen her bebekte olur. Genellikle 2-3 saat arasında değişen uyku saatlerinde önemli bir azalma vardır. Daha az uyku, daha fazla huysuzluğa eşittir. Bebek daha az uyursa neredeyse gün boyunca çok ağlayacaktır. Uyku saatlerinde de değişiklik olabilir. Sabah uyku saatleri, bebek sabah çok erken uyandıktan sonra sabah 9-10 arasında olabilir. Bebek oldukça sık yorgun hissedecektir ve yorgunluk belirtileri bu yaşta ebeveynlerin anlaması gereken en önemli belirtilerden biri olabilir. 10 aylık bebeklerle ilgili en ilginç gerçeklerden biri, uyumak istemiyorlarsa ve dadı veya ebeveynlerden herhangi biri onları bir şekilde uyumaya zorlarsa protesto edebilmeleridir..

10 Aylık Bebek Besleme:

Beslenme, 10 aylık bebeğin en önemli gereksinimlerinden biri gibidir. 10 aylık bebeğin en önemli besini süttür. Bebeğe çoğunlukla sadece ev yapımı yiyecekler verilmelidir. Bebeğe, kendisine uygun olmayan ve doktor tarafından reçete edilmeyen hiçbir yiyecek verilmemelidir. Kısacası, bebekle deneme yapmayın.

Bu dönemdeki bebek kesinlikle kendi başına yemeye çalışacaktır. Bu, annenin unutmaması gereken en önemli noktalardan ve gerçeklerden biridir, yani bebeğin yerden bir şeyler yemeye çalışacağıdır. Rastgele bir şeyi ağzına sokacak ve tadına bakarak tanıyacaktır, yerde yatan bazı maddeler zehirli olabileceğinden buna izin verilmeyecektir. Bunun yanında bir de akılda tutulması gereken şey, bebeğe bir nevi zihin gelişimi de sağlayabilmesi için belirli bir miktarda özgürlük verilmesi gerektiğidir..

10 Aylık Bebek Gelişimi:

Bebek bu yaşa kadar emeklemeye başlayacak ve bebeğin hareketlerinde ve uykularında da ciddi değişiklikler olabilir. Bebek de bazı uzuv fonksiyonlarını benimsemek isteyecektir. Bebeğe gerekli alan ve yeterli miktarda özgürlük sağlamak, ona bu yaşta gerekli olan bağımsızlık duygusunu sağlayacağından bebek için iyi olacaktır..

10 Aylık Bebek Mamaları ve Oyuncakları & Kilometre taşları:

10 aylık bebeğe daha önce tartışıldığı gibi sadece ev yapımı yiyecekler sağlanmalıdır. Süt, 10 aylık bebek için en önemli gıdalardan biri olmaya devam edecek. Oyuncaklar ağırlıklı olarak öğrenme ve müzik oyuncaklarını içerecektir..

Kilometre taşları segmenti altında, bebek durmaya, düşmeye ve yuvarlanmaya çalışacaktır. Bebek çok emekleyecek ve bazı uzuv hareketleri de olacak. Bunlar, bu yaştaki temel gelişimsel kilometre taşları olmalıdır..

Bu makale size en özel ve önemli & 10 aylık bebeğin uykusu, beslenmesi, gelişimi vb. ile ilgili bilgiler. Bebekte olası değişiklikler geniş çapta tartışılıyor, böylece ilk kez kullanıyorsanız ciddi bir problem yaşamayacaksınız..