Vay! Bebeğiniz nihayet 12 aylık oldu. Bu, bebekte şimdiye kadar pek çok değişikliğin ortaya çıkmaya başladığı anlamına gelir, lokomotif değişiklikleri de bunlardan biridir. Bebek artık resmen yürümeye başlayan çocuk, bu yüzden mevcut olanlara alıştığınızda biraz daha değişiklik bekleyin. Bebek bu zamana kadar konfor alanından çıkmaya heveslidir ve yeni şeyler öğrenmek isteyecektir. Bebek çevresinde ne görüyorsa büyük bir sorudur ve zihinsel tatmin için her zaman etkili bir çözüm ararlar. Çok emekleyecekler ve yürümeyi de hayal edecekler.

Aylık Bebek

Duygusal duygular çok yakında devreye girecek ve bu neslin bebeklerinin hızlı değişimlerinden sorumlu en önemli faktörlerden biri, ebeveynlerin ve aile ortamının, aile bireylerinin bebeğe karşı davranışları da dahil olmak üzere davranışları olacaktır. Bebekte bir diğer önemli değişiklik ise yeni beslenme alışkanlıkları geliştirecek ve yiyecekleri renklerinden tanıyacak olmalarıdır. Eski oyuncaklara ve giysilere dokunabilir ve nostalji ya da eski bağlılık duygusuna sahip olabilirler (akıllı yeni yürümeye başlayan çocuklar).

12 Aylık Bebeğinizin Kilometre Taşları:

12 aylık bebeğinizin önemli kilometre taşlarını görelim.

12 Aylık Bebek Ağırlığı:

bebek nihayet 12 aylık olduğunda, bebeğin ağırlığını hesaplamak gerekir. Bu aşamada bebeği tartmak son derece önemlidir. Bebek yaklaşık 7,8 kilogram ağırlığında olacak. Bebek, bu yaştaki bebekler için maksimum olan 11,8 kilogramın üzerinde olmamalıdır. Bebeğin sabit kilo büyümesinde bazı değişiklikler varsa, o zaman bir doktora danışmanız gerektiği söylenebilir..

Bebeğin ağırlığı bir şekilde sadece bebeğin yediği şeylere bağlıdır. Bu sadece annenin sütünü içermez, çünkü bebek son 6 aydır buna bağımlı değildir. Bu dönemde genellikle sayılan besinler, bebeğin yediği (doktor tarafından reçete edilen) katı maddelerdir. Yeme aralıkları ve miktarı da bu noktada değişken faktörlerdir. Bebeğin ağırlığını etkileyen bir diğer önemli faktör, yalnızca doğru kaliteli gıda bebeğin büyümesini sağlayabileceğinden, kendisi tarafından tüketilen gıdanın kalitesidir. Bebeğe yalnızca uygun büyümeyi sağlamak için markalı ürünlerle servis yapın.

12 Aylık Bebek Bakımı:

Bebek bakımı, bebeğin ilk doğum gününü kutlama zamanına yaklaştığı için gerçekten önemli bir konu haline geldi. Bu, ebeveynler için de gerçekten önemli bir konu olabilir. Ebeveynler, tüm çocuklarına, en üst düzeyde bakımı sağladıklarını hissettirecek olanaklar sağlamalıdır ve bebek otomatik olarak memnun olacaktır. Yüzleşelim! Kim iyi şeyleri sevmez? Bebek bakımının aslında bir özelliği olan bir diğer önemli faktör de bebeğin sağlık ve cilt bakımıdır. Bebek temiz tutulmalı ve kendisini rahat hissettirecek doğru kalitede giysiler sağlanmalıdır..

Bebek bakımı söz konusu olduğunda bir diğer önemli konu, bebeğin düşündüğünüzden çok daha hızlı büyüyeceğidir, bu yüzden ona doğru şeyleri yerleştirmek için uygun özen, ona nasıl davranacağını, yemek yiyeceğini, konuşacağını gibi doğru şeyleri öğretmek ve vaaz etmek anlamına gelir. vb kabul edilmelidir.

12 Aylık Beslenme:

Bebekler için beslenme her zaman önemli olmuştur ve değişen bir şey olmamıştır. Bebek şimdi biberonla beslenecek ve bu noktada inek sütü sağlanabilir. Bununla birlikte, bebek için uygun olmayabilecek kimyasal formüller içeren bebek mamasına sunmak istemediğiniz bazı inek sütü vardır. İnek sütü bebeğe bu yaşta bebeğin ihtiyaç duyduğu doğru kalite ve miktarda besin sağlayacaktır. Bebek bu yaşta kendi kendini beslemek isteyecektir ve bebeğin kendilerini almasına izin veren ebeveynlerin (yine de kirlenirler) iyileştirilmiş zihin işleyişi ve vücut geliştirme sonuçları gördükleri kanıtlandığı için buna izin verilmelidir..

12 Aylık Uyku:

Artık bebek 1 yaşına geldiğine göre uyku programında değişiklikler olacaktır. Yeni yürümeye başlayan çocuklar genellikle gün ışığında yaklaşık 2 kez uyurlar. Bu, bebek iki aydan daha fazla (yani 14 ay) yaşlanana kadar devam edecektir. Dinlenme molaları sırasında bebek uzun süre uyumayacağı için kısa bir şekerleme yapın. Bebek uyanacak ve yiyecek ya da eğlence isteyecek ve sonra tekrar işe gitmeniz gerekecek..

12 Ay Geliştirme:

Gelişim sonuç demektir ve olumlu sonuçları kim sevmez? Ebeveynler (özellikle anne) bebeği sağlıklı tutmak ve büyümeyi desteklemek için çok çalıştı ve sonunda sıkı çalışmanın meyvesini verecek. Bebek, sık sık dışarı çıkmayı istemek gibi yepyeni aktivitelerin bazı yeni belirtilerini gösterecek ve çimlere de bağımlı olacaktır. Bu davranış, bu yaştaki hemen hemen tüm bebeklerde oldukça yaygındır. Uykulu zamanlarda yatakta artan hareket olacak ve bebek de evin içinde gezinmeyi (emeklemeyi) sevecektir. Ancak bu değişiklik bebekten bebeğe değişebilir. Bebek aynı zamanda bazı beyin aktivitelerini de uygulayacak ve bu, zihnin açılması ve yeni şeyler öğrenmesi için de iyi olacaktır..

Yiyecekler ve Oyuncaklar:

Bebek genellikle doktor tarafından reçete edilen katı gıdalarla beslenecektir. Bebek renkli ve güzel seslere sahip oyuncaklar isteyecektir. Öğrenme ve eğitici oyuncaklar bu süre zarfında kesinlikle işe yarayacaktır. Bebeklerin günlük gelişimini takip etmek, kilometre taşları segmentine dahil edilebilir..

Bebek, gelişim süreci boyunca birçok değişiklik yaşadığı için bu makalede ana unsur olarak konu edilmiştir. Bebek ilk doğum gününü kutlamaya hazırdır ve bu ebeveynler için de bir başarıdır..