Çocuğunuza harika bir doğum günü yaşattığınızı umarak, ebeveynliğinizin ikinci yılını almaya hazır mısınız? Pekala, hazırlanın çünkü eğlenceli bir yolculuğa çıkacaksınız. İlk yıldan ve ardından ikinci yılda gerçekten harika bir vuruş yapmış olmalısınız. Şimdi, iki yaşındaki bir bebeğe bakılması küçük bir bebeğe göre çok daha kolay olduğu için, zamanınızı ve enerjinizi çeşitli şeyler üzerinde hafifletmek ve bunları akıllıca harcamak için yapabileceğiniz çok şey var. Diyetin, gelişimin vb. yönleri şimdi daha da önemlidir ve bundan daha fazlası sizin varlığınızdır. Bebeğinizle vakit geçirmiyorsanız hiçbir şeye değmez.

2 Yaşındaki Bebek

Bebeğinizi Beslemek:

Yaşın büyümesi ve zamanın geçmesiyle birlikte, iki yaşındaki bebeğiniz giderek daha bağımsız hale geliyor. Bu, çok fazla reddedileceğiniz ve daha sık reddedileceğiniz anlamına gelir. Bu, her iki yaşındaki çocuğun ortak özelliğidir ve bu konuda telaşlanacakları bir aşama ile karşı karşıya kalacaksınız..

Şimdi, bunu kendiniz ve bebeğiniz için kolaylaştırmanın yolları var. Ailece birlikte yemek yemeyi deneyebilir ve bebeğinizle aynı yemeği yemeyi deneyebilir ve onun için eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yemek zamanlarını keyifli hale getirmek, bulanıklığı hep birlikte ortadan kaldıracak ve sürekli yemek zamanlarına sahip olmak buna daha da yardımcı olacaktır. Ama ne olursa olsun çocuğunuzu zorlamayın, ağzını yemekle doldurmayın ve bir tür alışkanlık ve beklenti haline gelebileceğinden asla yalvarma ve rüşvet vermemeye dikkat edin. Yemek yemedikleri zaman başka bir şey teklif etmeye çalışmayın. Bu sadece onlar için kolaylık sağlayacaktır ve en önemlisi, yemek zamanınız planladığınız gibi gitmiyorsa endişelenmeyin..

İki Yaşındaki Bebeğiniz 1

Bebeğinizin Ağırlığı:

Genellikle normal şartlar altında, çocuğunuzun kız olması durumunda 22 ila 32 pound, erkek olması durumunda ise 23 ila 34 pound arasında olması gerekir. Ancak, iki yaşındaki bebeğiniz bu rakamlardan az ya da çok ise panik yapmayın. Bununla birlikte, 2 yaşındaki bebeğinizin gelişimi, gıda alımı ve aktivitelerle de doğrudan bağlantılıdır. Onun tembellik etmesine izin vermeyin. Aslında, ayağa kalkın ve çocuğunuzla dolaşın ve birkaç kilo verin ve kendinizi de sağlıklı tutun..

Şekerleme vakti:

Bebeğiniz, sahip olduğunuz 24 saat içinde ortalama 12 saat uykuya ihtiyaç duyar. Uyumaya hazır olmadıkları ve geceleri şekerleme zamanını ertelemeye devam ettikleri sorunlarla karşı karşıyaysanız sorun değil. Oldukça yaygındır. Şekerleme zamanlarına direnmelerinin çeşitli nedenleri vardır. Bununla birlikte, bebeğinizin zamanında uyumasını sağlamanın iyi bir yolu, 2 yaşındaki bebeğinizin gün içindeki aktivitelerini arttırmaktır..

Yetişkinler olarak hepimiz işten yorgun düştüğümüzde bebekler gibi uyuduğumuzu fark ettiniz mi? Eh, çocuklarla aynı. Bizden daha yüksek enerji seviyelerine sahip olmalarına rağmen, onlara yeterince aktivite verin ve hatta onunla birlikte yapın ve geceleri tatlı küçük turtalar gibi uyuyacaklar. Bunun dışında, onlara bir süreliğine alışkanlık haline getirebilecek büyüleyici bir uyku hikayesi ile tutunmaları için bir tavşan vermeyi deneyebilir ve ayrıca bebeğinizle özel zaman geçirmenizi sağlayabilirsiniz..

2 Yaşında Bebek Gelişimi

İki yaşındaki bebeğiniz şimdi motor becerilerini geliştiriyor ve kendini dengeleyebilecek ve belki bir ya da iki ayağını kullanarak merdiven atlayıp tırmanabilecek. Tüm duvarlarınızı karalayabilecek ve sizin için bazı grafitiler koyabilecek ve bu sanat eserini kaçırmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Aslına bakarsanız, onun ilk sanat eserini sonsuza kadar korumanız gerekiyor. İster duvarda, ister kağıtta, ister yüzünüzde. Sağcı mı solcu mu olduğunu elinin tercihine göre anlayabilirsiniz. Ayrıca kendilerini daha iyi besleyebilecekler ve bu hiçbir karışıklık olmayacağı anlamına gelmiyor. Yemek yerken her zaman bir karışıklık olacak. Öyleyse, hepsini yemesini izle ve sonra sevimli küçük çocuğunun arkasını temizle..

Gıda & oyuncaklar:

Çocuğunuzun gelişimine özen göstermek, ona doğru miktarda besin sağladığınızdan ve dengeli bir diyet olarak tüketildiğinden emin olmaktır..

Ayrıca, karmaşık olmayan daha fazla sayıda oyuncağı olduğundan emin olun. Ellerindeki basit oyuncaklar size o sevimli ellerin neler yapabileceğini gösterecek. Bekle ve izle.

İki Yaşındaki Bebeğiniz 2

Dikkat Etmeniz Gereken Kilometre Taşları:

Bu yaşa gelindiğinde, 2 yaşındaki bebek aktivitelerinin hepsini yapabildiğini ve çoğunu kendi başına yaptığını göreceksiniz. Bağımsızlıklarını kurarlar ve kendi başlarına ayakta durabilecek ve nesneleri de toplayabileceklerdir. Bu çağın en sevimli yanı, konuşmaya, jestler ve öğrenmiş olabilecekleri birkaç kelime aracılığıyla ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamanızı sağlamaya başladıkları zamandır. Ayrıca onların size yaklaştığını ve onlarla oynamanız için oyunlara başladığını da göreceksiniz. Ayrıca, artık onların peşinden koşabilecek ve aynı zamanda kolaylıkla peşinizden koşmalarını sağlayabileceksiniz. Bütün bunlar buna değmezse, ne?

İki yaşındaki bir bebeğin yapabileceği şeylerin miktarı sizi şok edecek ve şaşırtacak. Ama asla sana ihtiyaç duymayacaklarını düşünme. En küçük şeylerden bağımsız hale gelmelerini izlemek, gözetim için her zaman orada olmamanızda sorun olmadığını düşünmenize neden olabilir, ancak çocuklar her zaman ebeveynlerinin rehberliğine bağımlıdır ve her zaman olacaktır..