Sıkıcı görünen yatak odanızı süslemenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Birçoğumuz yatak odamızın görünüşünü değiştirmek istiyoruz, ancak birçok nedenden dolayı yapamayabiliriz. Ancak herhangi bir değişiklik yapmadan önce araştırma yapmak daha iyidir. İşte odanızı yenilemek için kontrol edebileceğiniz en iyi 25 ana yatak odası tasarımı. Bu tasarımlardan bazılarının uygulanması basit, bazıları ise sağlamdır, ancak sonunda yatak odanız için yeni bir görünüme sahip olacaksınız..

Son Ebeveyn Yatak Odası Tasarımları

Ebeveyn Yatak Odası Düzeni Fikirleri:

Yatak odanızın boyutu, mekanın güzelliğini belirleyen şey değil, mobilyaların ve diğer eşyaların, alanın her santimini kullanarak odanın boyutuna göre nasıl yerleştirildiğidir. İşte en iyi ebeveyn yatak odası düzeni fikirlerinden bazıları.

 • Yatak odanızı alana uyan mobilyalarla özelleştirin.
 • Ne çok küçük ne de çok büyük olmayan bir halı düzenleyebilirsiniz..
 • Yatağa tam olarak uyan bir komidin seçin.
 • Yatak odası alanını oturma alanını da içine alarak ikiye bölebilirsiniz..
 • Düşünceli bir şekilde bir şifoniyer yerleştirin.

Hindistan’daki En İyi Ebeveyn Yatak Odası Tasarımları:

İşte resimlerle birlikte 25 basit ve modern ebeveyn yatak odası tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Çağdaş Ebeveyn Yatak Odası:

Çağdaş Ebeveyn Yatak Odası

Güncel ve sade bir tarz arıyorsanız, bu çağdaş ebeveyn yatak odası tam size göre. Büyük yatak odasının ortasında bir yatak, bir köşesinde komidin ve bir koltuk bulunmaktadır. Tüm oda, zarif ve sakin, dağınık olmayan bir dekora sahip sade bir renk düzenine sahiptir. Odanın görünümüyle uyum sağlayan bir cam pencere vardır..

2. Romantik Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Romantik Ebeveyn Yatak Odası Tasarımları

Yatak odasında biraz romantizmi seven biriyseniz, bu en iyi romantik ebeveyn yatak odası fikirlerinden biridir. Birçoğumuz, ruh halini mükemmel bir şekilde belirleyen sevginin sembolü olarak kırmızıyı düşünürüz. Odayı yükselten bir diğer şey ise parke zemindir. Yer kilim, yatak ve yan yastıklar kırmızı renk kombinasyonu ile gelirken zemine uygun kahverengi bir yan kanepe.

3. Minimalist Ebeveyn Yatak Odası:

Minimalist Ebeveyn Yatak Odası

Minimalist ebeveyn yatak odası tasarımı, düzenli ve zarif olmasıyla bilinen yeni trend. Geniş yatak odası, yatak, mobilya ve mekanda dekoratif olan gri ve beyaz renk paletine sahiptir. Yer kilim, şilte ve komodin birbiriyle zıttır ve fazla ekipman olmadan odanın şık görünmesini sağlar..

4. Rustik Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Rustik Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Bu yatak, odanızın nasıl göründüğüne karar verir, bu yatağın rustik görünümü, bu odanın çevresinin zarafetiyle birleşimi, en iyi rustik ebeveyn yatak odası fikirlerinden birini oluşturur: yatak, komidin ve küçük bir ahşap stand makyajı bu odanın ham görünümü için. Kombinasyon yapmak istiyorsanız, bu odaya benzer şekilde sofistike yer kilim, perde ve yan kanepe kullanılabilir..

5. Beyaz Ebeveyn Yatak Odası:

Beyaz Ebeveyn Yatak Odası

Beyazı seven biriyseniz, bu beyaz ebeveyn yatak odası fikirleri en iyi seçenektir, ancak yüksek bakım gerektirdiğini unutmayın! Yatak, yan sehpa, duvarlar, yer kilim ve pencere camları da dahil olmak üzere tüm oda saf beyazdır. Odadaki tek kontrast, yataktaki kırlent ve pembe renkli bir koltuk..

6. Tavan Arası Ebeveyn Yatak Odası:

Tavan Arası Ebeveyn Yatak Odası

Tavan arası yatak odası fikirleri arıyorsanız, bu amaca hizmet eder. Sade ahşap döşeme, komodin şeklindeki odanın dekoruna ve eşyaları saklamak için küçük bir almirah’a uyuyor. Çatı katındaki yerleşik depolama alanları iyi çalışır ve bir ihtiyaç odasının korunmasına yardımcı olur. Birkaç dahili ışık ve bir pencere şeklinde yeterli havalandırma vardır..

7. Geçişli Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Geçişli Ebeveyn Yatak Odası Tasarımları

Bu tasarım, çağdaş ve klasik tarzların bir kombinasyonunun mükemmel bir örneğidir, dolayısıyla geçişli ana yatak odası adıdır. Açık renk paletine sahip kıvrımlı mobilyalar, geçiş yatak odasının marka özelliklerinden bazılarıdır. Bu odadaki döşemeler, birbirini tamamlayan duvarlardaki sade renklerin aksine benzersiz bir tasarıma sahiptir..

8. İskandinav Ebeveyn Yatak Odası:

İskandinav Ebeveyn Yatak Odası

Dünyadaki her yerin kendi evlerine aşılanmış bir tarzı vardır. İskandinav ebeveyn yatak odası, yatak odasının saf ve havadar bırakıldığı İskandinav tarzını temsil ediyor. Bu geniş yatak odası, mükemmel havalandırma için yüksek cam sürgülü kapılara sahip sade bir yatağa sahiptir. Kalan alan minimal mobilyalarla doldurulur ve hareket etmek için çok fazla alan kalır..

9. Shabby Chic Ebeveyn Yatak Odası:

Shabby Chic Ebeveyn Yatak Odası

Eski püskü bir şık ebeveyn yatak odasının özelliği, antika malzemelerin yardımıyla fırfırların, çiçek tasarımlarının çeşitlerinin telkin edilmesidir. Bu yatak, aşağıya doğru uzanan fırfırlara sahip güzel bir tasarıma sahiptir, bu da onu benzersiz ve şık görünmesini sağlar. Yatağın etrafındaki ince metal çubuklar size daha da fazlasını tasarlama şansı veriyor. Odanın rengi beyazdır ve ahşaptan orta boy komidine sahiptir..

10. Siyah Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Siyah Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Karamsar bir insansanız, bu odada temsil edilen siyah ebeveyn yatak odası fikirleri en iyi seçimdir. Siyah renk, mobilya ve duvar rengi de dahil olmak üzere bu odanın her yerine basılmıştır. Kare cam duvar, alana yeterli aydınlatma sağlar. Döşeme ve yer halısı da siyah renkle eşleşerek alana yeni bir görünüm kazandırıyor..

11. Endüstriyel Ebeveyn Yatak Odası:

Endüstriyel Ebeveyn Yatak Odası

Endüstriyel ebeveyn yatak odası, cilasız zemin ve yaratıcılığınızı kullanarak mekanı güzelleştirmek için kullanabileceğiniz rustik duvarlar şeklinde benzersiz bir temsile sahiptir. Bitmemiş duvarlara sahip duvarların bir tarafındaki yüksek camlı pencereler, görünümün bir parçası. Bu yer, yatak odanıza dolaşmak için çok fazla alan ile ham bir his verir..

12. Ülke Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Country Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Yatak odanıza dahil etmek istediğiniz kırsal bir alana sevginiz varsa, bu en iyi ülke ebeveyn yatak odası fikirlerinden biridir. Tek yapmanız gereken konforlu mobilyalar ve dekor ile çiftlik hissini yatak odanıza dahil etmek. Bu odadaki taş duvar, bu tarz için başka bir artı, her yerde havalandırma.

13. Eklektik Ebeveyn Yatak Odası:

Eklektik Ebeveyn Yatak Odası

Bir mekanda çeşitli unsurların temsili, eklektik bir ana yatak odası olarak bilinen şeydir. Yatağın yanında, odanın bir tarafında basit bir okuma masası bulunan modern bir oturma kanepesi ve her iki yanında iki komidin gerekli olan tek şey. Duvardaki modern bir tablo ile odanın deseni ve dokusu benzersizdir..

14. Tropikal Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Tropikal Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Bu, döşeme ile birlikte ahşaptan yapılmış yüksek bir tavana sahip en iyi tropikal ebeveyn yatak odası fikirlerinden biridir. Bu tavan piramit etkisi verecek şekilde yapılmıştır. Bu odanın canlı renkleri, güzel manzara ile uyum sağlayarak, eşsiz ebeveyn yatak odalarından biri haline getirmektedir. Bitkiler ve yeşil ve sarı gibi renkler tropik hissi verir.

15. Bohem Ebeveyn Yatak Odası:

Bohem Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Bu yatak odası stili, tropik stili bohem stiliyle birleştirerek, onu bohem ebeveyn yatak odası fikirleri için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Bu odadaki hasır mobilyalar, parlak ve canlı renklerle dikkat çekiyor. Bohem rapsodisinin çılgın bir hayranıysanız, mümkün olduğunca farklı desenlerle benzersiz özellikler ekleyerek ana yatak odanızı ayrı bir yer haline getirin..

16. Ebeveyn Yatak Odası 3d Tasarım:

Ebeveyn Yatak Odası 3d Tasarım

Hayalinizdeki eve taşınırken veya mevcut alanınızı yeniden şekillendirmek istediğinizde, ebeveyn yatak odası 3d tasarımı en iyi seçenek olarak kabul edilebilir. Bir resim formunda istediğiniz şeyler ve renk desenleri hakkında kısa bir fikir edinerek çok daha rahat edebileceksiniz. Açık renk desenler ve minimal mobilyalar, onu dahil edebileceğiniz şık ebeveyn yatak odası fikirlerinden biri haline getiriyor..

17. Kırmızı Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Kırmızı Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

İnsanların peşinden koştuğu trend yatak odası renklerinden biri de Kırmızı! Kontrast renkteki aksesuarlarla odanıza şık bir görünüm kazandırır. Yatak ve kırlentler ile birlikte duvarları kırmızı ve beyazın ışıltısına sahip olan bu en iyi kırmızı ebeveyn yatak odası fikirleri olarak kabul edilebilir. Komidin ve şık dekor güzelliğe katkıda bulunur.

18. Lüks Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Lüks Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Lüks, kişisel alanınızı dekore etmek istediğinizde geniş bir terimdir. Ancak aklınızdaki en zarif dekor ise, o zaman bu lüks ebeveyn yatak odası tasarımı en iyi sonucu verir. Yatağın arkasındaki dekor, diğer taraflardaki gri renkli duvarlara uyan güzel gri beyaz 3D bitki desenleriyle dekore edilmiştir. Yatağın her iki yanındaki komodinler ve odanın her iki yanındaki döşemeli mobilyalar, odayı daha dinamik hale getirir..

19. Ultra Modern Ebeveyn Yatak Odası:

Ultra Modern Ebeveyn Yatak Odası

Cilalı, estetik görünümlü alanı seven biriyseniz, bu ultra modern ebeveyn yatak odaları tam size göre. Döşeme pürüzsüzdür, yanlarda sürgülü cam kapılar ve yatağın arkasında ahşap levhalarla dönüşümlü aynalar bulunur. Bu modern ebeveyn yatak odası tasarımı, yatak odasının akışını bozmayan ve iyi uyum sağlayan bir oturma alanına sahiptir..

20. Gri Ebeveyn Yatak Odası Dekoru:

Gri Ebeveyn Yatak Odası Dekorasyonu

Gray, yavan ve kasvetli bir renk olduğu için kötü bir üne sahiptir, ancak doğru kullanılırsa dönüştürücü olabilir. Bu, nötr palete diğer birçok özelliği dahil edebilen en iyi gri ebeveyn yatak odası dekorasyon fikirlerinden biridir: gri ve beyaz kombinasyonunda duvarlar ve tavan alanı. İki duvarda, odayı aydınlatmak için tüm ışıkla dolduran iki büyük sürgülü cam kapı penceresi vardır..

21. Japon Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Japon Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Japon ebeveyn yatak odası tasarımının özelliği, mobilyalarla sıkmadan toprak tonlarında yumuşak tonlar kullanmaktır. Bu yatak odası, duvarların bir shoji ekranlı modern görünümlü tablolarla kahverengi renklendirildiği bu tasarımın mükemmel bir örneğidir. Yatak, mümkün olduğunca az mobilyalı bir platform şeklinde zemine kadar alçaktır. Japon stiline hayat veren tek bir ışık kaynağı vardır..

22. Altın Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı:

Altın Ebeveyn Yatak Odası Tasarımı

Altın, kullanıldığı her yere incelik katan bir renktir. Yatak odanız için tema olarak kullanacaksanız, bu mükemmel altın yatak odası fikirlerinden biridir. Oda, altın renkli duvarlar ve yataklar ile yatağın arkasında etkileyici bir tasarıma sahiptir. Dahili ışıklar mekanı daha da çok taklit ediyor. Dekor basittir, altın rengi öne çıkar.

23. Erkek Ebeveyn Yatak Odası Fikirleri:

Erkek Ebeveyn Yatak Odası Fikirleri

Donuk odaya bir erkeklik dokunuşu eklemek, tüm farkı yaratarak, onu erkeklerin ebeveyn yatak odası fikirlerinden çekici bir seçenek haline getiriyor. Gri renkli duvarlarda, yatağın arka tarafında bir devir resmi ve diğer bir duvarda ayna askıları bulunur. Yatak, bir gece lambasını tutmak için basit bir komidin ile yan tarafında deri bir sandalye ile sade ahşaptır. Zemin, erkekler için de çekici kılan zebra çizgilerine sahiptir..

24. Kadın Ebeveyn Yatak Odası Fikirleri:

Bayan Ebeveyn Yatak Odası Fikirleri

Kadınlar ve pembe artık norm olmayabilir. Bugünlerde kadınlar, kişisel tercihlerinin çoğunu yatak odalarına dahil etmeye çalışıyor ve kadın yatak odası fikirleri doğuruyor. Bu küçük ebeveyn yatak odası tasarımı, temiz çizgilere, renkli peluş yastıklara sahip büyük beyaz bir yatağa sahiptir. Duvarda kendin yap sanat eseri ve herhangi bir kadın yatak odası için olmazsa olmaz bir uzun ömürlü ayna var..

25. Çiftler Ebeveyn Yatak Odası Fikirleri:

Çiftler Ebeveyn Yatak Odası Fikirleri

Adından da anlaşılacağı gibi, bu çiftin çıkarlarını birleştirmek için mükemmel bir seçenektir. Bu yatak odası, çiftlerin ebeveyn yatak odası fikirlerinin ideal örneklerinden biridir. Bu ebeveyn yatak odası tasarımı, kahverengi, altın ve beyaz renk kombinasyonu ile doldurulur. Ailenizin bir resmi onu daha da kişisel hale getirir. Yerleşik komodin ve cam kapaklı dolap ile güzel, modern bir aydınlatmaya sahiptir. Kürk yer halısı odanın güzelliğine katkıda bulunur.

Ebeveyn Yatak Odası Dekor Fikirleri:

Rahat bir zaman geçirmek için kullandığınız yatak odası için istediğiniz estetik görünüme kavuşmak için tonlarca para harcamanıza gerek yok. İşte güzel ebeveyn yatak odası tasarımları için bazı ipuçları.

 • Yeşillik eklemeyi deneyin.
 • Devam eden veya sevdiğiniz bir trendi odaya uygulayabilirsiniz..
 • Vazolarla güzel taze çiçekler ekleyebilirsiniz..
 • Yatağın arkasındaki alanı basit bir resimle doldurmak bir seçenektir.
 • Ayna kullanmak yatak odasını da güzelleştirir.
 • Çerçeve şeklinde kişisel sanat eserleri eklemek başka bir yoldur..

Ebeveyn Yatak Odası Tadilat Fikirleri:

Yatak odanızın yapısını tamamen değiştirmek maliyetlidir, ancak küçük değişikliklerle yatak odanızı maliyet etkin bir şekilde etkili bir şekilde yeniden şekillendirebilirsiniz..

 • Duvarları yeni, geliştirilmiş bir renk paleti ile boyamak.
 • Odanın içini değiştirebilirsiniz..
 • Sadece aydınlatmayı değiştirerek eski odanıza yepyeni bir ışıkla bakabilirsiniz..
 • Güzel bir kendin yap sanat eseri ekleyin.
 • Eski çarşaflarınızı yenileriyle değiştirebilirsiniz..

Yorucu bir günün ardından rahat bir uyku uyumak veya sabahın erken saatlerinde en sevdiğiniz kahveyi yudumlamak için girdiğiniz oda, yatak odanızdır. 25 çeşit ebeveyn yatak odası tasarımının yanı sıra mevcut alanınızı dekore etmek ve yeniden şekillendirmek için ipuçlarıyla, seçim yapma süreci çok daha rahat! düşünmüyor musun? Yine de tasarımlarımızın size nasıl yardımcı olduğunu bize bildirin.!