Su şişeleriyle sabah koşularını ve buharlı akşam jimnastik seanslarını tercih edenler var ve sonra açık balkonun önüne serilmiş bir sabah matını tercih eden başka türler de var. beden dengesi ve zihinsel huzur. Yoga rejiminin büyük bir kısmı, vücudunuzu sakin ve toplanmış bir süreçle çalıştırmaya harcanır ve bu nedenle, şimdi vücut bakımının önemli bir parçası olan orman yangını başladı. Adho Mukha Vrksasana veya klasik amut pozu olarak adlandırılan bu özel yoga egzersizleri çok çeşitli mevcuttur..

Bunu nasıl yaparız?

Adho Mukha Vrksasana (amuda duruşu

Bu duruş, esasen, yeni başlayanlar için kolay bir çile olmayabilecek tam bir amuttur. Pozun karmaşıklığını anlamanız ve ondan vazgeçmeden kusurlarınızı mükemmele ulaştırmanız çok önemlidir. Pratikle, bu bildiğiniz diğerleri kadar kolay olacak.

3 Başlangıç ​​olarak, yeni başlayanlar için dengenizi destekleyebilecek bir duvarın yakınında tatlı bir yer seçmek isteyebilirsiniz. Yüzünüz duvara dönük, dört ayak üzerinde aşağı inin ve aşağı doğru köpek pozisyonuna geçin. Bu sırada, avuç içleriniz vücudun ağırlığını almaya hazır olarak yere bastırılmalıdır. Omuz, ağırlığı eşitlemek için genişletilmelidir. Şimdi dizlerinizi bükün ve kendinizi ters bir şekilde dik konuma getirmeden önce biraz atlama yapın. Desteklemeden önce, ağırlığı dengelemek için kollarınızın eşit aralıklı olduğundan emin olun..

Dengenizi kaybettiğinizde veya güveninizi artırdığınızda ilk birkaç zaman her zaman en kötüsüdür. Duvar ve şu anda size yardımcı olabilir, ancak bir kez profesyonel olduğunuzda, çevredeki herhangi bir yardıma bile ihtiyacınız olmayabilir. Tamamen yukarı çıkmayı başardıktan sonra, vücudunuzu düzeltin, ancak çok fazla zorlamayın. Pozisyonu, alıştıktan sonra muhtemelen bir dakikaya giren birkaç saniye boyunca derin nefeslerle kilitleyin. Bundan sonra duruşu yavaşça bırakın ve kolaylıkla aşağı doğru köpek pozisyonuna geri dönün..

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

Adho Mukha Vrksasana 1

Pek çok listenin ilki, bu egzersizden elde edilebilecek vücut koordinasyonudur. Vücut dengesi sorunları yaşayan insanlar, bunu soruna gerçekten doyurucu bir çözüm bulabilir. Ters duruşu korumaya başladığınızda, vücut koordinasyonunuz kendi kendine mükemmelleşecektir..

Atmakta olan kalp artık bu yoga ile kurtarmanız için risk altında olamaz. Siz baş aşağı nefes alırken, kalbinize doğru akan büyük miktarda kan akışı, atardamarları ve karıncıkları açarak onları güçlü bir çarpma döngüsüne sokar. Bu temelde kalp için, sağlıklı ve hızının zirvesinde bir koşudur..

Bu asana zamanla yapılarak vücudun esnekliği sağlanabilir. Genellikle birkaç ay sonra, bir zamanlar sert olan liflerinizin ne kadar kolay esnek olduğunu fark edeceksiniz. Vücudunuzu elinizde dengelemek, inatçı tendonların kendilerini serbest bırakmalarına yardımcı olarak kas sertliğini azalttı..

Bu yoga ile kilo kaybı önlenebilir, çünkü bu, karın kaslarınızı gerdiğiniz ve alt bedeninizi dengelerken onları bir baskı durumuna getirdiğiniz bir germe egzersizi şeklidir. Bu, derin nefes alma ile eşleştirilmiş kanıtlanmış bir yağ yakma yöntemidir..

Yoga her zaman iç huzuruyla ilişkilendirilmiştir ve depresyon ve sinirlilikten kurtulmanın kanıtlanmış bir yoludur. Yoğun bir hafta, bazı hafta sonu sabahları amuda kalkarak telafi edilebilir..