Ayurveda tamamen bilimseldir ve bu alan esas olarak bir kişinin rahatsızlığının doğal tedavi yoluyla iyileşmesini ifade eder. Bu, tablet veya başka bir ilaç almak yerine doğal prosedürün benimsendiği anlamına gelir. kişiyi tedavi etmek için çeşitli yaprak ve meyve suları kullanılır. Başlangıçta eski bir uygulamaydı ve son günlerde önemini yitirdi, ancak bu bilimsel yöntem yeniden önemini kazandı. Bu yöntemin ilk denenip denendiği, ancak daha sonra ticari olarak uygulandığı bir disiplin olarak geliştirilmiştir..

Ayurveda Yoga Asanaları ve Faydaları

insanlar genellikle bu yöntemi yalnızca herhangi bir fiziksel soruna uygulanabilir olarak yanlış anladılar, ancak gerçek şu ki, zihinsel istikrar söz konusu olduğunda eşit derecede yardımcı oluyor. Bu yöntemin hem beden hem de zihin için son derece rahatlatıcı olduğu düşünülmektedir. Zihinde derin bir huzura neden olur ve kişinin günlük sorunlardan uzaklaşmasına ve hayata daha geniş bir açıdan bakmasına yardımcı olur..

Yoga ise belirli vücut duruşları, egzersizler ve nefes egzersizleri yaparak vücut koşullarını iyileştirmeyi ifade eder. Ayurveda yoga, hem yoga hem de ayurvedanın birlikte yapıldığı uygulamayı ifade eder. Hastanın vücudunda meydana gelen problemlere göre kişiye belirli duruşlar veya egzersizler reçete edilir..

ayurveda yogası

Vücutta meydana gelen fiziksel problemlerin çoğu, fizyolojik rahatsızlıklardan sorumlu kişinin vücudunda var olduğu söylenen üç enerji olan doshsa’daki dengesizlik ile ilgilidir. Kısacası, üç doshanın herhangi birindeki dengesizlik veya bozulmalar fiziksel sorunlara neden olabilir. Bu da ayurveda ile ve çeşitli duruşlar ve egzersizler benimsenerek tedavi edilebilir. egzersizler vücudun dengesizliği düzeltmesine yardımcı olur ve vücudu yoluna sokar. Kişi doğal olarak tedavi edilir ve ayrıca hiçbir yan etkisi yoktur..

Toplamda, tüm fiziksel işlevlerimizi olduğu gibi kontrol etmeyi başaran üç tür enerji vardır. Bu enerjilerin herhangi birindeki bozulmalar sorunlara neden olabilir. her üç dosha da yan etkileriyle birlikte aşağıda belirtilmiştir-

Pide Doşası:

Bu enerji, tüm besin ve minerallerin tüketiminden sorumludur. aynı zamanda metabolik sistemin de düzgün çalışmasına yol açar ve kişiyi gün boyu aktif tutar. Ayrıca bu, yiyeceklerin düzgün bir şekilde sindirilmesine yardımcı olur ve vücudun düzgün çalışmasını sağlamak için ihtiyaç duyabileceği tüm gerekli vitamin ve mineralleri çıkarır..

Bununla birlikte, herhangi bir dengesizlik ajitasyona ve hayal kırıklığına yol açabilir. kişi kendini huzursuz ve depresif hissedebilir. Yiyeceklerin yanlış sindirilmesi, istenmeyen ülserlere ve çıbanlara yol açabilir. kişi de baş dönmesi hissedebilir. Bunu tedavi etmenin en iyi yolu, sindirime yardımcı olan doğal tabletlere sahip olmak ve yiyeceklerin sindirimine yol açabilecek egzersizler yapmaktır..

Vata Doşa:

Vata dosha, esas olarak vücuttaki kanın uygun dolaşımından sorumludur. Bu enerji vücudun düzgün hareket etmesine yardımcı olur ve ona uygun hareket fonksiyonları sağlar. Aslında kalbin çalışması ve göz kırpma, ayak parmaklarının kıpırdaması gibi en ufak bir hareket bile bu doshaya bağlıdır. Bu enerjinin dengesizliği şiddetli kaygıya neden olabilir. Kişi, yanlış hareket nedeniyle gerginleşebilir. Ancak bunun da bir çözümü var. Belirli egzersizlerin düzenli olarak uygulanması, enerji seviyesini normale döndürebilir..

Kapha Doşa:

Kapha Dosha, vücuttaki su dengesinden sorumlu olan enerjiyi ifade eder. Cildi nemli tutar ve ayrıca vücudun farklı organlarına su sağlar. Bu enerjideki dengesizlik güvensizliğe neden olabilir, çünkü doğru denge kişiyi sakin ve sevgi dolu tutabilir. kişi sevecen olmaya devam edecek ve aynı zamanda bağışlayıcı bir yapıya sahip olacaktır..

Ayurveda yoga yeni bir teknik değildir ve bilimsel nedenlerle dünya çapında kabul görmektedir. Kişi düzenli olarak duruşları uygulamalı ve köknar kalmak ve ayrıca üç hayati enerjiyi dengede tutmak için doğal ilaçları almalıdır..