Yoganın en olağanüstü ve yenilikçi biçimlerinden biri, birkaç yıl önce Kore’de ortaya çıkan Dahn Yoga’dır. Çok ilginç bir geçmişi vardır ve dünya çapında milyonlarca yoga merkezi ve okul tarafından uygulanmaktadır. Vücudunuzun çekirdek gücünü artırmaya odaklanır ve Kore Doğu Tıbbı ilkelerini bütünleştirir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığınızı iyileştirecek çeşitli zihin ve beden egzersizleri, esneme hareketleri ve yoga uygulamalarına sahiptir. Dahn Yoga’nın temel anlayışı aşağıdaki paragraflarda listelenmiştir..

Dahn Yoga Egzersizleri ve Faydaları

İşte Yeni Başlayanlar İçin En İyi Dahn Yoga Egzersizleri ve Faydaları.

1. Isınma:

dahn-yoga

Seansınıza başlamadan önce ısınmanız önemlidir. Buna dokunma, bazı karın egzersizleri ve esneme hareketleri dahildir. Bu egzersizler vücudunuzdaki tüm gerginliğinizi atacak ve sizi antrenmana hazırlayacaktır. Antrenmanlar çok dinamik olduğu için başlamadan önce ısınmanız gerekir..

2. Temel Alıştırmalar:

Isındıktan sonra esneme, büküm ve eklem rotasyonu gibi bazı temel egzersizlerle başlayabilirsiniz. Kan dolaşımınızı iyileştirir ve vücut gücünüzü arttırırlar..

3. Solunum:

Dahn yogada nefes almak değerlidir. Sizi kaygıdan kurtarır ve hem bedeninizi hem de zihninizi sakinleştirmenize yardımcı olur. Sizi stresten uzaklaştırır ve yavaşlamanıza yardımcı olur. Çeşitli hastalıklardan doğal iyileşmeyi teşvik ederler ve sizi bir sonraki adım olan meditasyona hazırlarlar..

4. Meditasyon:

Meditasyon sizi daha şefkatli yapar. Araştırmacılara göre, meditasyon derslerine katılanların, hiç pratik yapmayan birine göre koltuklarını yaşlı bir kişiye verme olasılıkları daha yüksekti. Kesinlikle birçok faydası vardır ve insanların hayatta daha sakin ve mutlu hissetmelerine yardımcı olur. Meditasyon derslerine katılan insanlar, katılmayanlara göre başkaları için daha fazla empatiye sahip görünüyor..

5. Soğuma:

İyi bir meditasyon seansından sonra soğumanız önemlidir. Bunun için bazı germe egzersizleri yapabilirsiniz. Bu, genel sağlığınızı iyileştirecek ve ayrıca yaygın sağlık sorunlarıyla mücadele edecektir. Bunlar gibi düzenli fiziksel aktiviteler kesinlikle hayatınızda büyük bir fark yaratacaktır. sonucu kesin göreceksin.

6. Çay Saati:

Dahn Yoga ayrıca arkadaşlarıyla ve onlarla pratik yapan diğer arkadaşlarıyla sosyalleşmek için Çay Saatini kullanır. Öğrencilere eğitmenleri ile iyi bir sohbet etme ve öğrendikleri hakkında daha fazla paylaşma şansı verir. Bu çoğunlukla Doğu Asya’da uygulanmaktadır..

7. Tai Chi:

Tai Chi, Dahn Yoga’nın en temel yönlerinden biridir. Nefsi müdafaa için tasarlanmış bir dövüş sanatıdır ama aynı zamanda sağlık ve ruhani faydaları nedeniyle burada da kullanılmaktadır. Taoizm ilkesini içerir ve “Yüce Nihai Güç” olarak tercüme edilmiştir. Bunu yapmak, hakkında daha fazla bilgi edinmenize gerçekten yardımcı olacak ve ayrıca size gücünüzü geliştirme fırsatı verecektir..

8. Kore Tarzı Güç Yogası:

Dahn Yoga, size Kore tarzı Power Yoga’yı sunuyor. Beş farklı pozu var ve hepsi çok ilginç. Vücudunuzdaki enerjiyi yeniler ve tam bir dönüşüm sağlarlar. Uyuşukluğu giderir ve seansın sonunda kendinizi iyi hissetmenizi sağlar..

9. Dahn Yoganın Sağlığa Faydaları:

Dahn Yoga’nın çeşitli sağlık yararları vardır. Öncelikle tüm eklem ağrılarını giderir; özellikle boynunuzda, ayaklarınızda, omuzlarınızda ve bacaklarınızda. İkincisi, daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Uykusuzluk çeken veya stres nedeniyle geceleri uyuyamayan herkes Dahn yoga yaparak büyük bir rahatlama bulacak. Üçüncüsü, baş ağrılarıyla ilgilenir. Tüm vücutta kan dolaşımını ve rahatlamayı teşvik eder..