Bazı insanlar için kilo vermek savaşa gitmek gibidir. Kelimenin tam anlamıyla gitmiyor. Kilo vermek, birkaç kişi için oldukça zor hale gelir, çünkü flab kolayca gitmez. Hepimiz kilo vermek ve güzel, kıvrımlı görünmek isteriz ama bunu yapmak için çok az çaba harcarız. Piyasada çok daha hızlı kilo vermenize yardımcı olan ancak sağlığımızı tehlikeye atabilecek birçok kilitli diyet var. Bu nedenle odak noktamız sadece fazladan kilo vermek değil, bunu başarmak için sağlıklı bir yaklaşım olmalıdır. Kilo vermek isteyenlerin kendilerini şımartabileceği çeşitli aktiviteler vardır. Kardiyo eğitimi, makine eğitimi, meditasyon ve en popüler yoga var. Bugün sıcak yoga olan Bikram Yoga hakkında konuşacağız. İnsanlar ikincisine aşina olmalı.

Kilo Kaybı İçin Bikram Yoga

Sıcak yoga, tamamen yeni bir yaklaşım nedeniyle son zamanlarda piyasada kesinlikle bir vızıltı yaratıyor. Bu yüzden ayrıntılara girmeden önce ana hatlarını inceleyelim..

Bikram Yoga Nedir??

Bu yoga formu, yalnızca geleneksel hatha yogadan farklı ama uzun olan Bikram choudhary tarafından formüle edilmektedir. Tipik bir Bikram yoga seansı, 90 dakikalık 26 duruştan oluşur. Bu 26 duruş aynı zamanda iki nefes egzersizi içerir. Oda sıcaklığı, %40 nem ile 40 santigrat derece civarında tutulur..

Sıcak Yoganın Sağlığa Faydaları:

Biri, diğerleriyle birlikte 40 derecelik bir sıcaklıkta nemli bir odaya tıkılmış durumda. Herkes son damlasına kadar terler ve terler; Bu, sıcak yoga olan şehirdeki en sıcak fitness trendi. Artan oda sıcaklığı, vücudun gelişmiş işlevselliği ve aktivitesi ile ilişkilendirilebilir. Sadece kilo vermek dışında çeşitli sağlık yararları vardır. Bir vücut böyle sıcak bir odada terleyip savaşabildiğinde kesinlikle çok kilo kaybeder. Çünkü ısı vücuttaki yağların yakılmasına neden olur. Bunun dışında kilo yönetimi, toksin atma, yaralanmaların iyileşmesi ve duygusal olarak güçlenmiş bireylerde yardımcı olabilir..

Çeşitli yogalar sadece kilo vermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun esnekliğini ve mekanizmasını da arttırır. İyi bir duruş, Bikram yoga seanslarından sonra uzun bir süre boyunca elde ettiğimiz şeydir..

Bir araştırmaya göre, 130 kilo ağırlığındaki bir kişinin 60 dakikalık bir seansta 430 kalori yakması gerekiyor..

Bikram yoganın kalori yakma oranı, yürüyüş gibi orta derecede aerobik egzersiz olarak adlandırılabilir..

Sağlık Tehditleri:

Aşırı terleme de vücut için iyi sayılmaz çünkü gerekli besin maddelerinin vücudunu kurutur. Bu yüzden her gün bu yogayı yaparken dengeyi korumak için yaklaşık 3-4 litre su tüketilmelidir..

Yoga Kilo Vermeye Yetmez:

Oluşan atmosfer ve egzersiz seviyeleri kesinlikle kilo vermek için gereklidir. Ama kilo vermek için yeterli değil. Vücut tipiniz, günlük olarak uyguladığınız diyet de çok önemlidir. Kişi kendini çok yüksek kalorili bir diyete kaptırırsa veya bütün gün ofiste oturursa, sadece bir seans yardımcı olmaz. Etkinlik, gün boyunca bireylere dahil edilmelidir..

Yoga duruşları uygulamak kesinlikle vücudun metabolizmasını arttırır ve bu nedenle vücudun bazı önemli kalorilerinin yakılmasına yardımcı olur. Bikram yogadaki 26 duruş, gün boyunca yorucu aktiviteler gerçekleştirebilecek kadar esnek olmanıza yardımcı olur. Kilo vermenin anahtarı, tembel rahat yataktan çıkmak ve gün boyunca aktif kalmaktır..