Yoga, istenen sonucu elde etmek için vücut hareketlerine ve kontrollü nefes almaya büyük ölçüde dayanan, katıksız bir vücut zindeliği biçimi olan klasiktir. Çoğu zaman, yoga birçokları için sadece vücut zindeliği anlamına gelir. Şimdi vücut zindeliği ya ince bir mide ya da sağlıklı işleyen bir vücut anlamına gelebilir..

Padma Pinya Mayurasana (Dirsek Dengesi) Nasıl Yapılır ve Faydaları

Her iki alanda da mükemmelliği tesis eden yoga, böylece sağlığınıza ve görünümünüze de özen gösterir. Şimdi bonus olarak, yoga ile ilgili bir başka iyi özelliği de ekleyeceğiz. Günlük rutinin sıkıntılarından sonra, dinginliğe giden dar bir yol her zaman hoş karşılanır. Yoganın içimizde başarmaya çalıştığı şey budur. Bugünkü yazımızda en çok konuşulan konu Padma Pinya mayurasana yoga olacak..

Padma Pinya Mayurasana (Dirsek Dengesi) Nasıl Yapılır ve Faydaları:

Nasıl yapılır?

Çoğu zaman bir yoga rutini, güllerle döşenen bir yatak kadar kolaydır ve diğer zamanlarda onu zor bir rutin haline getiren dikenlerdir. Ne yazık ki, bu, ilk aşamalarda elde edilmesi oldukça zor olan yoga duruşlarından biridir. Burada sorunuzun anahtarı pratik yapmaktır. Ancak, bu duruşa geçmeden önce akılda tutulması gereken birkaç sağlık sorunu var..

Kırık bir ön kolunuz varsa bu yogayı yapmayın ve şu anda bağlı olmasına rağmen üzerine eşit olmayan baskı uygulanırsa zarar görebilir. İkinci olarak, yüksek tansiyon veya akut kalp rahatsızlığı olan kişiler bu yoga duruşunu tercih etmekten kaçınmalıdır. Başlamak için, Padmasana olarak da adlandırılan nilüfer pozunda oturun..

Alt uzuvlarınızı bir düğüme katladığınızda, bacaklarınızı birbirinin üzerinden geçerken üst gövde düz ve sert tutulur. Şimdi temel pozisyona geldiğinize göre, öne eğilin ve kollarınızı çapraz uzuvlarınızın hemen önüne koyun..

Şimdi daha fazla öne eğilerek kolunuzu diğer yöne çevirin, böylece avucunuz size bakmayacaktır. Vücudunuzu gerin ve şimdi kendinizi yavaşça yukarı kaldırın, ta ki önkollarınız üzerinde durana kadar, vücudunuz dirseğinizin arasına sarılıncaya kadar. Bu yogayı yapabilmek için, ilk denemede elde edebileceğiniz bir şey olmayan muazzam bir üst vücut gücüne ve vücut dengesine ihtiyacınız var..

Aslında, bu duruş sırasında fazladan bir çift elin sizi desteklemesi her zaman yardımcı olur. Kendinizi yerden kaldırırken, ağırlığı her iki kolunuza eşit olarak dağıtabilmeniz ve duruşu iyi dengeleyebilmeniz için gövdenizi yatay, yere paralel olacak şekilde eğin. Konumu iki saniye basılı tutun ve yavaşça biraz daha çalışın.

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

Pratik yaparak kısa sürede üst vücut kaslarınızı, özellikle de kollarınızı güçlendirdiğinizi göreceksiniz. Kendinizi ağırlarken, kollarınız bunun için tüm ağırlığı alır ve yakında güçlü olabilir. Bu, vücudunuzun sinirlerinin ince bir baskı durumunda beyninizle koordine ederek ikisi arasında iyi bir bağ oluşturduğu ve böylece vücut dengesini iyileştirdiği iyi bir vücut dengesi egzersizidir..

Aylar boyunca vücudunuzda biriken toksinler, siz bu egzersize kendinizi daha çok kaptırdıkça artık yanıyor. Bu nedenle bu egzersiz, kaynağı çoğu zaman sisteminizde biriken toksinler olan depresyonun giderilmesiyle de ilişkilendirilmiştir..

Kendinizi yukarı kaldırdığınızda, vücudunuz duruşu korumak için hafifçe gerilir ve burada sisteminizdeki organlar, sisteminizde artan kan akışıyla iyi bir masaj alır, şimdi vücudunuzun düzgün çalışmasını sağlar..