Sabahın erken saatlerinde ofis koşuları genellikle zordur, özellikle de son bir saati spor salonunda kaynar halde geçirdiyseniz, şimdi zamanı telafi etmek için etrafta koşuşturursanız. Bu, meşgul bir arının hayatında her zaman zaman konusunda gergin olduğu, programı sağlıklı tutmak için etrafta koşuşturduğu, ancak vücudunun yeterli yiyecek ve uygun uykudan yoksun olduğu için kendinden vazgeçtiği olağan bir sabah senaryosu..

Paryankasana (kanepe duruşu) Nasıl Yapılır ve Faydaları

Tüm programını değiştiremesek de en azından bu belayla başa çıkabilmesi için ona güvenilir bir durum verebiliriz. Yoga denir. Yoga, yalnızca bedeninize değil, aynı zamanda rahatsız zihninize de ulaşan en iyi şifacılardan biri olarak kabul edilmiştir. Bugünün makalesinde tartışmak istediğimiz bu alıştırmanın mucizesidir. Bugünkü yoga pozuna Paryankasana denir..

Paryankasana Nasıl Yapılır ve Faydaları:

Nasıl yapılır?

Yoga basittir, hiçbir pratiğin mükemmel olamayacağı hiçbir şey yoktur. Çoğu zaman, ilk aşamalarda, bedenlerimizin yeterince katı olması, şurada burada biraz acı çekmesine neden olabilir. Ancak burada başarının anahtarı tutarlılıktır. Kanepe pozu olarak da bilinen bu yoga, güzel bir zihne ve sağlıklı bir bedene sahip olmanızı sağlayacak kontrollü nefes alma ile derlenen bir dizi germe ve bükülmedir..

Başlamadan önce, dikkat kelimesi, kırık bir sırt veya kayma diski farkındalığınız varsa bu yogayı seçmemenizi söyler. Yogaya, ilik kemiklerinizi düzeltirken dizlerinizin üzerinde yoga matınızın üzerine oturarak başlayalım. Boynunuz ve omurganız, kalçanızı artık kalkık topuklarınızda dinlendirirken düz olacak şekilde birbirine hizalı olmalıdır..

Kollarınız yanınızda dururken dizleriniz altınızda katlanır. Şimdi kendinizi oturma pozisyonundan kaldırın ve topuklarınızı dışarı doğru hareket ettirin, böylece iki bükülmüş bacak arasında küçük bir boşluk oluşur, minderinizde kalçalarınızı dinlendirebileceğiniz bir yer. Şimdi yavaşça geriye yaslanmaya başlayın, bir destek oluşturmak için dirseklerinizi yerde kullanırken kemik iliğinizi düz tutun.

Hafif bir gerginlik hissettiğinizde, sırtınızı içbükey bir şekilde bükün ve alnınız veya başınızın tepesi yere değene kadar eğilmeye devam edin. Destek için kollarınızla bacaklarınıza tutunmak isteyebilirsiniz..

Yeni başlayanlar için, ilk aşamalarda yumuşak bir sırt desteği yardımcı olabilir. Son pozisyonunuzu kilitlerken, birkaç derin nefes alın ve dışarı çıkın ve pozisyonunuzu gevşetin, adımları geriye doğru takip edin..

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

Vücudunuzu, özellikle üst bedeninizi esnetirken, mide ve karın bölgenizdeki gerilme ile küçük bir basınç durumu oluşur. Sindirim ve vücut yağının birlikte çalıştığı yer burasıdır. Germe, fazla kiloların yanmasına neden olurken, karın bölgesindeki basınç daha güçlü bir karın ile sonuçlanacaktır..

Artık tacımızı yere değdirerek daha fazla eğildiğimizde, kalp ve akciğerler de artık gerginliği hissedebilir. bu aslında iyidir, çünkü kontrollü nefes alma ile eşleştirilmiş esneme, kalbin ve akciğerlerin havayı ve kanı aşırı çekmesine ve serbest bırakmasına neden olur, böylece olası herhangi bir tıkanıklık olasılığını açar..

Bu aynı zamanda kalbinizi daha güçlü hale getirmek için de çalışır. Bu, düzensiz kan basıncı yükselmesi veya düşmesinden muzdarip insanlar için iyi bir egzersizdir. Uzmanlar, bu egzersizin kan basıncınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olacağını söylüyor..