Pasasana dediğimizde, yoga olarak özetlediğimiz tüm kataloğun sadece bir parçasından bahsediyoruz. Dünya, özellikle günümüz nesli, odaklarını beden imajını korumaya kaydırdı. Zindeliğin ana unsurunun, takviyeler ve diyet anlamına gelse bile, sadece çekici bir vücuda sahip olmak olduğu herkese, fitness hatası bulaştı..

Pasasana (ilmik duruşu) Nasıl Yapılır ve Faydaları

Ancak burada, gerekliliğin diğer kısmı ve parseli, zihin sağlığı ve memnuniyeti için iyi bir çözümümüz var. İşte burada yogadan gerçek bir dost olarak söz ediyoruz ve bu sırada sağlık sorunlarımızı daima kontrol altında tutarken, zihin dinginliğine giden dingin bir yol oluşturuyoruz. Bugünün makalesinde, daha önce bahsedildiği gibi belirli bir pozun, Pasasana’nın faydalarını ele alacağız ve bunu gerçekleştirme adımlarına kısa bir fikir vereceğiz..

Pasasana Nasıl Yapılır ve Faydaları:

Nasıl yapılır?

Pasasana, Noose pozu olarak da bilinir. Herhangi bir basit yoga gibi, bu da tabii ki kontrollü doğal nefesle desteklenen, bazen derin bazen çok fazla olmayan bir miktar esneme ve bükülmeden oluşur. Bununla birlikte, katı cisim için, aşağıdaki adımları ilk fırsatta öğrenmek biraz zor olabilir, ancak uygulamanın mükemmelleştiremeyeceği hiçbir şey yoktur..

Yogaya başlamadan önce burada uymanız gereken bazı kanunlar var. Bu boş mideyi yaptığınızdan emin olun. Bu bir büküm egzersizi olduğu için, yogadan sonra genellikle biraz başınız dönebilir veya sersemlemiş hissedebilirsiniz, ancak bu sadece acemi benliğinizin mükemmelliğe alışmasıdır. Yoga matınızın üzerinde dik durun, kollarınızı dinlendirirken yanınızda.

Bacaklarınız birbirine yakın ve paralel olmalıdır. Şimdi derin bir nefes alın ve onu bırakırken çömelin. Bu çömelmede, uzuvlarınız bir arada olmalı, kalçalarınız topuklarınıza değecek kadar yakın olana kadar ama asla dokunmayacak kadar yakın olana kadar aşağı inerken dizleriniz birbirine değmelidir..

Artık vücudunuz, üst yarısı uyluklarınızın üzerinde dururken, şimdi sadece üst bedeninizi kullanarak bir tarafa, sağa söyleyin. Alt gövde her zamanki gibi öne bakmalıdır. Artık vücut hareketini mükemmelleştirdiğinize göre pozisyonu kilitleyin.

Bir sonraki adım kollarınızı gerektirir. Şimdi sağ kolunuzu vücudunuzun üzerinden geriye doğru atın ve sol kolunuzu kullanarak arkadan tutun, başınızı kaldırıp bir teğete bakarken görüşten uzak tutun. Derin nefeslerinizi kontrol edin ve şimdi birkaç saniye sonra temel bir pozisyonda rahatlayın..

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

Kendinizi düz bir şekilde otururken, genellikle hafif hissedersiniz ve bu, düşüşü kırmak için pozu bozmanıza neden olabilir. Bunun nedeni, henüz vücut dengenizi mükemmelleştirmemiş olmanızdır, bu egzersizin başarmaya çalıştığı bir şey..

Kollarınız arkada bir düğüm halinde tutularak boynunuzu geri çevirip eğdiğinizde, göğüs bölgenizde hafif bir gerilme yaratıyorsunuz. Bu, kontrollü nefes almanın kalbinizi aşırı çalıştırdığı ve üzerinde bir kan hücumu hissettiği zamandır. bu iyidir, çünkü tüm olası kalp tıkanması olasılığı ortadan kalkar.

Aynı basınç durumu, germe ve bükülme sırasında emilen ve geri itilen karın kasları için de geçerlidir. Bu, karın organlarınızın güçlü bir karın kasıyla sonuçlanacak iyi bir masaj almasını sağlar. Artık güçlü bir karın kası sadece adet düzensizlikleri ve sindirim ile ilgilenmekle kalmaz, aynı zamanda karın sarkıklığınızı azaltmanıza da yardımcı olur..