Shakti kelimesi, tüm insanlarda var olan enerjiden bahseden Sanskritçe bir terimdir. Motive eder, içinizdeki gücü keşfetmenize yardımcı olur. Bu özel sanatın kalitesi dinamik, olağanüstü ve çok zariftir. Tüm dünyada uygulanmaktadır ve Londra, Florida, New York, Chennai, Mumbai, Haridwar vb..

Shakti Yoga Duruşları ve Faydaları Nedir?

Shakti Yoga Duruşları:

Bu shakti yoga uygulamasının temel fikri ve anlayışı aşağıda resimlerle paylaşılmıştır..

1. Yoga Shakti Matı:

Shakti yoga yapmak için Shakti matını kullanmalısınız. Yatağa veya çok yumuşak olan başka bir yüzeye yerleştirin. Boynunuzun altına bir havlu veya yumuşak bir yastık da koyabilirsiniz. Cildiniz vücudunuzun tüm akupunktur noktalarıyla temas edecek şekilde uzanın. Rahatlayın ve birkaç nefes alın.

2. Arka Pozisyon Pozu:

Shakti Yoga’daki ilk ve en temel pozisyon sırt üstü yatmaktır. Bu, akupresür noktalarını ve omurganızın omurlarında bulunan sinirleri uyarmaya yardımcı olacaktır. Bunu yaparken boynunuzun altına bir yastık koymak en iyisidir. Bacaklarınızı hala yerde tutun. Derin nefes al.

3. Çene Pozisyonu:

Çene pozisyonunu yapmak için yanağınızı Shakti matının üzerine koymanız yeterlidir. Yüzünüzle mat arasında ince bir bez parçası kullanabilirsiniz. Bunu birkaç kez yaptıktan sonra bez çıkarılabilir. Bu pozisyon yüzünüzü gençleştirecek, çene ve boyun bölgenizdeki tüm gerginlikleri ortadan kaldıracaktır..

4. El Pozisyonu Duruşu:

El pozisyonunu yapmak için Shakti minderine sırt üstü uzanmanız ve iki elinizi koltuk altlarınıza zıt yönlerde yerleştirmeniz gerekir. Bunu yaparak beyninizde bir denge kurabilecek ve daha iyi meditasyon yapma yeteneğiniz artacaktır. Shakti mat, yoga yapmak için idealdir..

5. Üçüncü Göz Duruşu:

Üçüncü göz pozunu yapmak için Shakti minderine uzanın ve ellerinizi iki gözünüze koyun. Yavaşça nefes alın ve nefes verin. Bu, yüzünüze parlaklık getirecek ve aynı zamanda düşünce sürecinizi de yumuşatacaktır. Bundan sonra rahatlamış, gençleşmiş ve çok taze hissedeceksiniz..

6. Lashanti Pozisyonu:

Lashanti pozisyonu için iki elinizi de göğsünüze koymanız gerekir; bir el diğerinin üzerinde olmalıdır. Çakrayı açacak, duyularınızı yatıştıracak ve duygularınızı sakinleştirecektir. Bu pozisyon, başkalarına karşı daha şefkatli ve nazik olmak isteyenler için çok iyidir..

7. Maha Şavasana:

Maha shavasana sırt, kalça ve boyun için iyidir. Daha iyi rahatlamanıza yardımcı olur ve tüm vücudunuzdaki güç ve enerji seviyelerini artırır. Yapılması en kolay pozisyon olduğu ve iyi ve derin bir meditasyon seviyesi elde etmenize yardımcı olduğu için Maha Shakti yogiler tarafından uygulanan en yaygın asanalardan biridir..

8. Shom Datta Asana:

Shom Datta Asana mideniz, bacaklarınız ve uyluklarınız üzerinde çalışır. Nefesinizi açar ve içinizdeki ateşi ortaya çıkarmanın harika bir yoludur. Bu, günlük yogashakti uygulayanlar için en önemli ve önemli pozisyonlardan biridir..

9. Shakti Yoga’nın Faydaları:

Shakti Yoga - Duruşlar ve Faydaları

Shakti Yoga, gerçek ruhunuzu uyandırmanıza yardımcı olur. Karşılaştığınız çeşitli duygusal ve fiziksel zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olacak farklı tarzlara sahiptir. Kişiliğinizi geliştirir ve sizi alçakgönüllü ve uysal yapar. Bu alanda ne kadar verimli olursanız, o kadar iyi sonuçlar alırsınız..

Görüntü Kaynakları: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.