İnsanlar genellikle yogaya vücut sarkmalarının bir başka yolu olarak bakarlar. Yükselen bir güneşin fonunda erkenden biraz nefes alma ve çok fazla esneme, onlar için yoganın bittiği yerdir. Bununla birlikte, yoga basit bir flab parçalayıcıdan daha fazlasıdır. Yoga kimileri için bir fitness mantrası, kimileri için ise sadece zihin özgürlüğüne sakin bir kaçamak, yorucu, çalkantılı bir günün ardından kolayca ulaşmak istediğiniz huzurlu bir kavşaktır..

Suptavajrasana

Yoga, bir kataloğa dönüştürüldüğünde, sağlıklı bir beden ve zihnin gururlu sahibi olmanıza yardımcı olmak için hepsi birbirine bağlanan birkaç sayfa gösterici çalışmayla karşılaşabilir. Bugünkü bu yazıda, Suptavajrsana adı verilen böyle bir yogayı keşfedeceğiz..

Nasıl yapılır?

Herkes için yoga çocuk oyuncağı değildir. Bazı pozları fethetmek gerçekten zor olsa da, genellikle bizi adımlara konsantre tutan faydalardır. Bununla birlikte, bu, hareket halindeyken bazı esnemelerle birlikte ağırlıklı olarak yavaş tempolu nefes almaya odaklanan şanslı kolay duruşlardan biridir. Avantajlara geçmeden önce, bunu gerçekleştirmek için yönergelere bir göz atalım..

Duruş pratiğinden önce, yeni başlayanlar yumuşak bir sırt desteğine, muhtemelen bir minder veya yorgana ihtiyaç duyabilir. Prosedürü başlatmak için yoga matınızı yayarak başlayın. Temel pozunuz olması gereken duruşa Vajrasana denir. Dizlerinizin üzerine çökerek, kollarınızı her iki tarafa koyarken kalçalarınız topuğunuza yaslanmalıdır..

Şimdiye kadar omurganız dik, boynunuzla aynı hizada olmalıdır. Derin bir nefes alın ve geriye doğru eğilmeye başlayın. Bu, başınız yere değene kadar aşağı inerken belinize sırt desteği uygulanmalıdır. Aynı zamanda, bükülmüş dizlerinizin yerden kalkmadığından emin olmalısınız..

Geriye yaslanırken dizlerinizi tutmak için ayrı bir çift el isteyin. İlk aşamalarda bu zor bir iş gibi görünebilir ve bu süreçte kendinizi gereksiz yere zorlamamaya özen göstermelisiniz. Yeni başlayanlar için, küçük bir yanlış hareket kötü bir burkulma ile sonuçlanabileceğinden, tamamen geriye yaslanmak kesinlikle bir sırt desteği ile desteklenmelidir. Yatarken, temel pozisyona geri dönmeden önce birkaç derin nefes alın..

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

  • Yaslanmış sırt, birçok kötü sırt ağrısının kaynağı haline gelen kemik iliği sertliğini aşmamıza yardımcı olur. Omurganızı yere kadar büktüğünüzde, yolda hissettiğiniz küçük esnemeler aslında kemik iliği eklemleridir ve etrafındaki kaslar daha esnek hale gelmek için açılır..
  • Bu, sabah squatlarına benzer; siz geriye yaslanırken alt vücut kaslarınızı tonlandırır ve sıkılaştırır, alt uzuvlarınızı sağlam tutar..
  • Bazıları, bu duruşun vücudunuzdan olumsuzluk ve karamsarlığı salmak için son duruş olduğunu söylüyor. Bu bir halk ilmi olsa da, ellerinizi başınızın üstüne koyarak sık sık ellerde varyasyon kullanabilirsiniz, bu da içinizdeki olumsuzluğun dizlerinizden dışarı çıkmasına izin verirken pozitifliği hapsettiğinizin bir işaretidir..
  • Daha mantıklı bir çözümde, kendinizi gerdirirken karın bölgesi hafif bir çekme ile karşı karşıya kalır. Bunun bağırsaklarınız için iyi olduğu söylenir ve bu yoga, daha iyi bir sindirim ve bağışıklık için onları güçlendirmenize yardımcı olur..