Sorununuzun çoğuna açıklanamayacak kadar iyi bir çözüm, asla tek bir kutuda paketlenmeyecek. Bir diyet hapı size asla gerçekten mutluluk vermez, en azından sonuçlar ortaya çıkana kadar. Bir spor salonu seansı da zihninize o kadar çok istediği huzuru asla vermez..

Virabhadrasana (savaşçı duruşu) Nasıl Yapılır ve Faydaları

Bu nedenle, her birey, yalnızca size ücretsiz olarak muazzam bir sağlık hizmeti vermekle kalmayıp, aynı zamanda yağ dökülmesine ve zihin dinginliğine de dikkat edecek, yumuşak esnemeler ve bükülmeler etrafında dönen bir fitness şekli olan yogayı yaşamına dahil etmelidir. Şimdi yoga, tüm farklı türler ve alt bölümler için büyük bir broşüre sahip. Bunlardan Virabhadrasana denilen birini tartışacağız..

Nasıl yapılır?

Yoga, esas olarak kontrollü doğal nefes alma ile birlikte gelen esnemelere ve bükülmelere dayanan fitness tekniğindeki en sakin ancak noktalardan biridir. Bazıları kolay olsa da, çoğu vücudunuzu muazzam bir esnekliğe döndürmeye ve bükmeye çalışırken sizi düğümler içinde bırakırdı..

Neyse ki, acemi ruhlar için, Virabhadrasana veya daha iyi bilinen adıyla savaşçı pozu oldukça kolay bir başarı olurdu. Başlamak için, yoga matını hazırlayalım. Yoga matınızın üzerinde dururken uzuvlarınız, alt kısımlar iki ayak arasında bir boşluk oluşturacak şekilde dışa doğru gerilmelidir..

Germe, yumuşak bir esneme oluşturacak kadar geniş, ancak işleri rahat tutacak kadar yumuşak olmalıdır. Şimdi kollarınızı vücudunuza dik olacak şekilde yere paralel olarak yukarı kaldırın. Bu sırada bir dizinizi bükerken düz tutun, doğrusunu söyleyin..

savaşçı yogik poz

Vücudunuz, şimdi dizinizi daha fazla büktüğünüzde sağ tarafa doğru bükülecek ve sağ uyluğunuzu yere paralel hale getirecektir. Bu yeterince kolay bir duruş olduğundan, neden onu üç ila dört dakika iyi tutmuyorsunuz? Bunu yaparken derin ama kontrollü nefes aldığınızdan emin olun..

Birkaç dakika sonra pozisyonunuzu bırakın ve bu sefer döngüyü sol bacak odaktayken tekrarlayın. İşleri sizin için kolaylaştırmak için, egzersizi yaparken bazı ipuçları burada. Kollarınızı uzatırken, göğüs bölgesinde hafif bir gerginlik yaratmak için göğüs seviyenizin üzerinde veya doğrudan hizalı olduklarından emin olun..

Ayrıca, sizin için kolaylaştırmak için boynunuzu büktüğünüz tarafa çevirin. Bu şekilde boyun burkulmaları için endişelenmenize gerek yok.

Bize Nasıl Yardımcı Olur??

İlk fayda, anneliğe yeni adım atan hanımlar için hala koğuşlarını içlerinde taşımalarıdır. Bu, yumurtalık duvarlarını güçlendirmek için onları daha sıkı hale getirmek için iyi bir egzersizdir ve bu doğal doğum sırasında bir nimet olacaktır. Ayrıca, bu gereksiz kasılma ağrıları ile başa çıkmanıza yardımcı olur..

Düzensiz adet döngüsü ve gece yarısı kramplarını taşıyan bayanlar için bu, onlar için de iyi bir kaçış. Ne olursa olsun yumurtalık duvarlarını güçlendirirsiniz ve bir nimet olarak ağrıyla da başa çıkmanıza yardımcı olur..

Alt vücut kasları güçlendirilir, bu da zamanla uyluklarınızı ve hatta kalçalarınızı sıkılaştırmanıza izin verir. Aynı şey, göğüs bölgesindeki hafif gerilmenin meme bezlerinizi sıkılaştırmanıza yardımcı olacağı üst vücut için de geçerlidir. Bu aynı zamanda göğüs kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olur ve onları daha güçlü hale getirir..

Geçmişte bu yoga, gerekli olmayan depresyon veya gerginlikten kurtulmanıza izin verecek stresi azaltmak için çalışırken vücut dengenizi yeniden keşfetmekle ilgiliydi..