Yoga, Hindistan’da yanlış nefes almanın, kesin duruşların ve olumlu bir zihniyetin önemli bir rol oynadığı bir zihin ve beden disiplini olarak ortaya çıktı. Fiziksel ve zihinsel uygulamaları bir araya getiren yoga, her yaştan insan için en iyi egzersiz rutinlerinden biri olduğunu kanıtlıyor. Bugünlerde Mumbai’de bedeninizin ve zihninizin tüm olanaklarını ve sınırlarını keşfetmenize yardımcı olan birkaç yoga dersi bulabilirsiniz. Hiç durmayan bir şehirde koşuşturmaktan yorulduysanız ve yeni bir beceri seti geliştirmek istiyorsanız, gitmeniz gereken yol yogadır. Yoga sadece fiziksel uygunluk hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda refahınızı da artırır. Zihniniz üzerinde kontrol geliştirmenize yardımcı olur ve sizi topraklar. Aşağıdaki makalede Mumbai’deki en iyi 10 yoga kursunu okuyarak bu eski fitness formunun tüm faydalarını deneyimleyin..

Yeni Başlayanlar ve Uzmanlar İçin Mumbai'deki En İyi Yoga Dersleri

Mumbai’deki Bu En İyi Yoga Derslerinden Yoga Öğrenin:

1. Nirvana Yoga ve Meditasyon Merkezi, Andheri:

Şehir hayatının koşuşturmacası asla kaybolmaz, ancak Yoga Mumbai’nin kalbinde bir yoga stüdyosu bulduğunuzda onu özleyemezsiniz. Yogayı öğrenmenin en mükemmel yolu iyi bir eğitmenledir ve bu yoga merkezi tüm öğrencilere kişisel ilgi gösterir ve tüm gün süren uygun programları ve gruplarıyla, size en uygun zamanı ve yeri bulabilir ve istediğinizi elde edebilirsiniz. üzerinde yoga. Daha fazlasını öğrenmek için Andheri’de bir dahaki sefere bu yere atlayın.

 • Adres: Bina No 2, Daire No 123, 1. Kat, Akshay Giri Kunj, Paliram Yolu, BMC Office Lane, Andheri West, Mumbai – 400058, BSES Hastanesi ve Tren İstasyonu yakınında.
 • Temas: +919152254550

2. Iyengar Yogashraya, Alt Parel:

Ünlü bir Yogi olan B.K.S Iyengar, Mumbai’de Iyengar Yoga’yı kurdu. Bu kurumlar yalnızca eski uygulama yöntemlerini kullanır. Mumbai disiplinindeki Iyengar yoga dersleri yoğundur ve yogayı iyice anlamak isteyenler burayı ziyaret etmelidir. Mumbai’deki çocuklar ve bayanlar için özel yoga grupları var. Ayrıca tıbbi rahatsızlıkları ve zeka geriliği olan insanlara da yardımcı olurlar. Ayrıca yoksullar için özel programları var. Bu yüzden ücretsiz yoga derslerinden yararlanabilecek birini tanıyorsanız, onlara bildirin. Bu zanaatı daha iyi anlamak ve formda olmak için Iyengar Yoga Enstitüsü Mumbai’ye göz atın. Bu Mumbai’deki en iyi yoga dersleri arasındadır.

 • Adres: Iyengar Yogashraya, Elmac Evi, 126 Senapati Bapat Marg, Aşağı Parel, Mumbai – 400013, Maharashtra. Hindistan
 • Temas: +91-22-2494 8416
 • İnternet sitesi: http://bksiyengar.com/modules/Institut/Yogashra/yogashra.htm

3. Isha Yoga Merkezi, Bombay:

Sadhguru tarafından kurulan Isha yoga merkezi mumbai, mumbai’deki en iyi yoga merkezlerinden biridir. Yeni başlayanlar ve ileri seviye öğrenciler için özel programları vardır. Kalıcı olarak Hindistan’ın güneyinde bulunuyorlar, ancak Mumbai’de her ay çeşitli yerlerde düzenli atölye çalışmaları düzenliyorlar. Navi Mumbai’de (Vashi) gerçekleşen bu yoga sınıfı bir giriş dersidir. 19-25 Haziran 2019’da gerçekleşecek. Bir yer ayırtmak ve yogilerin nasıl bu kadar havalı ve mutlu olduğunu öğrenmek için hemen kaydolun. Navi mumbai’deki yoga dersleri için bunu deneyin

 • Adres: Mewar Bhavan, Juhunagar Yolu Sektörü 14 Mg Kompleksi Gaodevi Tapınağı Vashi, Mumbai Hindistan.
 • Temas: 9041609895
 • İnternet sitesi: https://isha.sadhguru.org/in/en/program-details/nojs/21407

4. Shirley Batiwala ile Yoga, Colaba:

Güney Mumbai’de yoga dersleri mi arıyorsunuz? Sizin için sadece birini bulduk. Mumbai’deki bu kadın yoga öğretmeni, Iyengar yoga Mumbai disiplinini takip ediyor ve öğrencilerini zanaatta başarılı olmaları için eğitiyor. Mumbai’deki çocuklar için yoga dersleri için gruplar ayrıdır ve hamile bayanlar için yoga kursları da düzenlenmektedir. Bir seans deneyebilir veya ayda 12 seans için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Mumbai’deki bu yoga eğitim enstitüsü, fitness hedeflerinize kısa sürede ulaşmanıza yardımcı olacak.

 • Adres: Cusrow Baug Köşkü, Shahid Bhagat Singh Yolu, Colaba Geçidi, Colaba, 400001
 • Temas:+917738289538

5. Patanjali Chikitsalaya, Andheri West:

Mumbai’deki Ramdev Baba yoga dersleri, Patanjali Yoga Enstitüsü’nden başka bir şey değildir ve dünyaca ünlüdür ve şu anda Mumbai’de de bulunmaktadır! Burada doktorlar ve özel eğitmenler ile birlikte yoga öğrenme konusunda tatmin edici bir deneyim yaşamanıza yardımcı olacak yoga dersleri bulabilirsiniz. Bu yoga stüdyosunun çalışma saatleri, Mumbai’deki Patanjali yoga sınıflarında sabah 10’dan akşam 8’e kadardır. Yoganın meditatif ve fiziksel süreçlerini öğrenin ve hayatınıza bir enerji artışı verin. Mumbai’deki yoga öğretmeninizi bugün buradan ayırtın.

 • Adres: 31/33, LaxmiPlaza, Zemin Kat, Laxmi Sanayi Sitesi İçinde, Yeni Bağlantı Yolu, SAB TV Rd, Suresh Nagar, Andheri West, Mumbai, Maharashtra 400102.
 • Temas: 088282 81935

6. Ashtanga Yoga Stüdyosu, Borivali:

Borivali’de bulunan Ashtanga Yoga Studio, Mumbai’deki en iyi yoga stüdyolarından biridir. Birkaç çeşit fitness eğitimi var. Kadınlar için Zumba dersleri, yoga dersleri ve güç yoga dersleri var. Power yoga Mumbai, sonuçları hızlandıran ve belirli bir hızda hareketler içeren yeni, modern bir yoga şeklidir. Ashtanga Studio’nun en iyilerinden öğrenin ve şimdi formunuzu doldurun. Mumbai’deki en iyi güç yoga sınıflarını burada bulun

 • Adres: Ofis No 12, 3. Kat Ajanta Katılımcı Binası, L T Road, Borivali West, Mumbai – 400092, Florida Karşısı & Merwan Pastanesi, Spice Republic Restaurant’ın Üstünde
 • Temas: +919152865446

7. Yoga Enstitüsü, Powai:

Yoga Enstitüsü Mumbai oldukça ünlüdür ve ülkedeki en iyilerden biridir. Mumbai’deki bu en iyi yoga, size en uygun olanı seçebileceğiniz birkaç programa sahiptir. Enstitünün en iyi yanı evde de ders veriyor olmaları. Bu, evinizin rahatlığında kişiselleştirilmiş ilgi ve kapsamlı öğrenim göreceğiniz anlamına gelir. Yoga öğretmek isteyenler için de dersleri var. Mumbai’deki en iyi Yoga okulunda öğretmek için eğitim mi? Bir telefon kadar uzağınızdasınız.

 • Adres: Yoga Enstitüsü, Powai C – 308, Kailsh Business Park, Hiranandani Bağlantı Yolu, Powai, Mumbai 400079.
 • Temas: 09820696800
 • İnternet sitesi: https://theyogainstitute.org/powai/

8. Yoga Evi, Bandra:

Sağlık tutkunları tarafından işletilen bu eşsiz yer, bir Yoga stüdyosu artı kafe olarak ikiye katlanıyor! Evet. Yoga uygulamalarını ve tutarlı uygulamalarla öğrenmenize yardımcı olacak çeşitli programları vardır; hayatınız için pek çok fayda elde edersiniz. Daha da iyisi, dersten sonra bir vegan chai latte yudumlayabilmeniz! Gençleşmek için ne mükemmel bir yol.

 • Adres: Nargis Villa/Su Bungalovu Sherly Rajan Yolu, Nr. Rizvi, Op. ICICI Bankası, Bandra (K)
 • Temas: 08655045001
 • İnternet sitesi: http://www.yogahouse.in/contact/#branch-bandra-mumbai.

9. Bütünsel Öğrenme, Tardeo:

Refahınızı geliştirmek ve çekirdek gücü geliştirmek istiyorsanız, gidilecek yer burasıdır. Yoga, zihninizin ve vücudunuzun sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak için gerekli dengeyi korumasına yardımcı olan bütünsel şifa için bir ortam sağlar. Bütünsel öğrenmede, bu olasılıkları keşfeder, yogada daha iyi olur ve yaşam kalitenizi artırırsınız. Ayrıca kurumsal etkinliklere katılıyor ve evde yoga dersleri veriyorlar..

 • Adres: Navyug Nagar Binası, Forjett Hill Yolu, Tardeo, Mumbai – 400034, Bhatia Hastanesi Karşısı
 • Temas: 09152955790
 • İnternet sitesi: http://www.holistiquelearning.com/

10. Yog Mandir, Andheri (K):

En son ama en kötü değil; Yog Mandir, Mumbai’de hamilelik veya doğum öncesi yoga dersleri almak isteyen biri için mükemmeldir. Burası, Ayurveda dokunuşuyla geleneksel yoga tekniklerinde uzmanlaşmıştır. Ayurveda, yoga sürecini hızlandırır ve bu nedenle, birçok öğrenci sağlıklı sonuçlardan ve memnuniyetten memnun ayrılır. Erkekler için de özel yoga dersleri var. Hayatınızı değiştirmek için şimdi kaydolun.

 • Adres: 68/48-D, Manish Nagar, Andheri West, Mumbai – 400053, Dört Bungalov
 • Temas: 09152855093

Mumbai’deki Yoga Öğretmenleri:

Mumbai’deki Yoga eğitmenlerinin isimleri aşağıdadır.

 • Shirley Batiwala
 • Bharat Thakur
 • Sandeep Kumar
 • Ajit Tapaswi
 • Maud Chuffard
 • Durgesh Lokhande
 • Kinnari Jivani
 • Krupa Domadia
 • Megha Runwal
 • Prashant Bajpai

Burada Mumbai’de özel hamilelik yoga dersleri bile alabilirsiniz. Enstitülerin çoğu, Mumbai’deki hamile bayanlar için özel gereksinimleriyle yoga sınıflarını da özelleştirecek..

Bunlar Mumbai’deki en iyi on yoga öğrenme merkeziydi. Yukarıdaki yerlerden bazıları Mumbai’de ücretsiz yoga dersleri veya mumbai’de evde yoga dersleri veriyor ve çocuklar için de ayrı yoga sınıfı grupları var. Yoga, hayatınızın iplerini bir arada tutmanın doğru yoludur. Zihinsel ve fiziksel alanlarınızı dengeler ve hayatınızın tadını sonuna kadar çıkarmanızı sağlar. İşte sağlıklı yaşam ve stressiz yaşam.

Bu makale size yardımcı olduysa, lütfen görüşlerinizi yorumlarda paylaşın. Bu makalenin birileri için yararlı olabileceğini düşünüyorsanız, onlardan kontrol etmelerini isteyin..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Hangi Yoga Tarzı En İyisidir??

Cevap: Yoganın en iyisi ya da en kötüsü yoktur. Yoganın çeşitli stilleri vardır ve size en uygun olanı bulmalısınız. İlgili faktörler yaşınız, sağlığınız, fitness hedefleriniz ve daha da önemlisi mizacınızdır. Bazı stiller gençleşmek için hızlıdır. Ve bazı stiller restorasyon için yavaş tempolu. Bazı teknikler meditasyona dayalıdır. Sizin için en iyi olanı seçin ve öğrenmeye başlayın. Yoga için yaş sınırı yoktur. Öğrenmek ve sebat etmek isteyen herkes yoga ile başlayabilir. Canlılığınızı artırır ve tiroid, tansiyon vb. rahatsızlıklara yardımcı olur..

S2. Yoga Yapmanın Ön Koşulları Nelerdir??

Cevap: Hiçbiri. Herhangi bir yaşta, şekilde, boyda, kiloda olabilirsiniz ve yine de bir yoga sınıfına kabul edileceksiniz. Bu tür egzersizler doğal olarak uyarlanabilir ve tüm vücudunuza yardımcı olan nefes egzersizleri ve meditatif zihin durumu ile birlikte fiziksel duruşlar içerdiğinden size yardımcı olacaktır. Yoga kimseyi kısıtlamaz. Esneklik, sürekli olarak yoga yaptıktan sonra elde edilen bir şeydir. Yoga yapmak için esnek olmanıza gerek yok; yoga yaparsın ve esnek olursun. Yoga kilo vermenize de yardımcı olur!

S3. Yoga Bana Yardım Edecek mi, Detoks?

Cevap: Evet, evet ve Evet! Yoganın yüzyıllardır rahatlatıcı olduğu kanıtlanmıştır. Nazik hareketler ve duruşlar, kontrollü nefes alma ile birlikte stres ve kaygıyı azaltmanıza yardımcı olur. Nefes egzersizleri ayrıca vücudu toksinlerden arındırmaya, sindirim sistemini temizlemeye ve midenizi mutlu etmeye yardımcı olur! Yoga ve meditasyon aynı zamanda zihinsel hastalıkları ve depresyonu olan insanlara da yardımcı olur. Yoga, düşüncelerinizi yapıcı bir şeye kanalize etmeye yardımcı olur ve zihniniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olursunuz. Yoga bedeni ve zihni gençleştirir. İşyerinde stresli bir hafta geçirdiyseniz, yoga gelecek hafta için stres atmanıza ve pillerinizi yeniden şarj etmenize yardımcı olacaktır..