Günlük rutin işler konusunda telaşlı mısınız? Ve yüz cildinizin tonlanması için pazara dayalı markalı ürünlere gitmeye zaman bulamıyorsunuz. Panik yapmayın. Mükemmel cilt gençleştirme için ev yapımı yüz paketlerini tercih edebilirsiniz. Sadece ucuz değiller, aynı zamanda mutfağımızda kolayca bulunabilen malzemelerle yapılırlar. Dahası, sert kimyasallardan oluşmazlar ve bu nedenle bu tür kimyasal bileşenlerin zararlı etkilerinden aridirler..

Cildinizi Gençleştirmek İçin Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır?

En İyi Gençleştirici Yüz Maskesi:

İşte cilt için harikalar yaratan ev yapımı cilt gençleştirici yüz paketlerinin ilk beş listesi. Yüzünüzü nasıl gençleştireceğiniz de en iyi şekilde anlatılmaktadır..

1. Zerdeçallı Ballı ve Sütlü Cilt Gençleştirme Maskesi:

Zerdeçal ve Sütlü Bal Cilt Gençleştirme Mas

Yöntem:

İki çay kaşığı bal ve taze sütü bir cam kaseye alın. Malzemelere birkaç damla limon ve bir çay kaşığı zerdeçal ekleyin ve iyice karıştırın. Maskeyi temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza yaymak için bir paket uygulama fırçası kullanın. 20 dakika bekletin ve ardından maskeyi tamamen yıkayın..

Faydalar:

Süt ve baldan elde edilen zerdeçal ve yatıştırıcı hissin anti bakteriyel özelliği, yüz cildinize bir destek verir. Ölü cilt hücrelerinin atılmasına ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Bu normal bir cilt tipi için uygundur.

Dikkat:

Zerdeçal ve ayrıca yüzünüzdeki sarı lekeler nedeniyle tahriş olma ihtimaliniz olabilir..

2. Süt Kremi ve Limonlu Cilt Gençleştirme Maskesi:

Süt Kremi ve Limonlu Cilt Gençleştirme Mas

Yöntem:

Yemek için çok sağlıklı olmayan süt kreması cildiniz için harika şeyler yapar. Evet, en iyi gençleştirici yüz maskesini hazırlamak için bu inanılmaz şeyi kullanabilirsiniz. Gerekli miktarda süt kremasını alın ve içine birkaç damla limon ekleyin. İyi temizlenmiş bir yüze uygulanacak bir macun oluşturmak için içeriği iyice karıştırın. Şimdi yaklaşık yarım saat kurumaya bırakın. Ardından Maskeyi tamamen soyun.

Faydalar:

Süt kremasında bulunan vitamin ve mineraller cilt sağlığı için çok değerli ve hayatidir. Ciltteki izleri ve siyah noktaları hafifletir. Cildi gençleştirirken cildi tamamen daha adil hale getirir. Bu yüz cilt gençleştirme maskesi kuru cilt tipine uygundur..

Dikkat:

Limon, göz ardı edilebilecek bazı tahrişlere neden olabilir..

3. Yulaf Ezmesi ve Muz Cilt Gençleştirme Maskesi:

Yulaf Ezmesi ve Muz Cilt Gençleştirme Maskesi

Yöntem:

İşte yüz derimizi gerçekten cızırtılı yapan sihirli içerik geliyor. Muzun cildimize birçok cilt problemiyle mücadelede gerçekten yardımcı olan birçok katkısı vardır. Gerekli miktarda muz ve yulaf ezmesi alın. İnce bir macun yapmak için karıştırın. Ardından iki çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Bu işareti yüzünüze sürdükten sonra biraz kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra yıkayın..

Faydalar:

Esas olarak yağlı bir cilt tipine uygundur. Ve Muz yüz pigmentasyonunu ve bronzlaşmayı iyileştirebilir. Toplamda, bu maske cildi gençleştirir ve parlak bir parlaklık ile daha sağlıklı görünmesini sağlar..

Dikkat:

Bu gençleştirici yüz paketinin hiçbir yan etkisi yoktur ve etkili bir şekilde kullanılabilir..

4. Çikolatalı Cilt Gençleştirme Maskesi:

Çikolatalı Cilt Gençleştirme Maskesi

Yöntem:

Bir karıştırıcıda biraz kakao tozu ve Yulaf ezmesi alın. İnce bir toz haline getirin. Sonra her birine bir çay kaşığı bal ve taze süt kreması ekleyin. Bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. Yüzünüzü bu çikolata maskesiyle tamamen kaplayın. Bırak kurusun. 20 dakika sonra tamamen yıkayın.

Faydalar:

Çikolatanın cildiniz için pek çok faydası vardır. Çikolatalı yüz bakımı yapamıyorsanız, bu yüz maskesi elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Evde mükemmel yüz gençleştirmeyi planladıktan sonra, bu maskeyi hatasız olarak tercih edin..

Dikkat:

Tahriş veya yan etki görülmez.

5. Papaya ve Ananas Cilt Gençleştirme Maskesi:

Papaya ve Ananas Cilt Gençleştirme Maskesi

Yöntem:

Yemesi en sağlıklı olan bu hayati meyveler, aynı zamanda beyazlatma ve gençleştirme için yüz derisi için de en faydalı olanlardır. Bir karıştırıcıda iki dilim Papaya ve Ananas alın. Tutarlılık eklemek için multani mitti ile karıştırıp ince bir macun haline getirebilirsiniz. İyice temizlendikten sonra bu maskeyi tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletin. Tamamen durulayın.

Faydalar:

Her iki meyve de cilde zarar vermeden yüz cildi için harikalar yaratır. Koyu pigmentasyonu, yara izlerini ve ayrıca siyah noktaları azaltırlar. Cildi gençleştiren bu yüz maskesi hepsinden daha iyi.

Dikkat:

Hiçbir tahriş bulunamadı.

Her bireyin kendi cilt tipi vardır ve ayrıca bileşenlerin bazılarına karşı hassastır. Bu gibi durumlarda cilt tipimize göre ev yapımı uygun bir yüz maskesi seçebiliriz. Her cilt tipi için, yani normal, yağlı, kuru ve ayrıca kombinasyon tipi, seçebileceğimiz çeşitli seçeneklerimiz var. Tüm gençleştirici yüz maskeleri büyük bir özenle hazırlanır ve hiçbir yan etkisi yoktur. %100 test edilmiştir ve kimyasal içermez.