Avrupa yüz bakımı veya derin temizlik yüz bakımı, sıradan yüzünüzden ibaret değildir. Akne ve yağlı cilt sorunları olan kişiler, kendileri için en etkili olan bu yüz temizleme işleminden geçebilirler. Diğer yüz bakımlarıyla karşılaştırıldığında, derinlemesine temizleyen yüz, yüzü derinlemesine temizler. Her türlü siyah nokta ve beyaz noktanın giderilmesine yardımcı olur ve cildi her türlü dış kirlilikten arındırır..

Derin Temizleyici Yüz Nasıl Yapılır??

Aşağıdaki adımları göz önünde bulundurarak cildinizi derinlemesine temizleyen bir yüz bakımı ile kolayca tedavi edebilirsiniz..

Derin Temizleyici Yüz Nasıl Yapılır ve Faydaları

Aşama 1:- Yıkama ve Temizleme:

Yüzü yıkamak birincil gereksinimdir. İşten eve geldikten sonra bu yüz bakımı yapıyorsanız, tüm kirleticileri gidermek için yüzünüzü yıkamak zorunludur. Temizleme, gerçekleşmek üzere olan sonuçları büyülemek için cildi formüle eder. Daha iyi bir temizlik için saçınızı arkadan toplayın ve her türlü makyajı dökmek için yüzünüzü iyice yıkayın..

Adım 2:- pul pul dökülme:

Eksfoliasyon, yüzünüzdeki ölü deri hücrelerini atma işlemidir. Bu prosedür cilde doğal bir ışıltı verecek ve tıkanmayı durduracaktır. Eksfoliyasyonu evde kendi ürettiğiniz eksfoliyatör ile yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan biraz muz püresi, yumuşak esmer şeker, toz şeker ve limon suyu..

Evde Eksfoliyatör Yapma Adımları:

  • 1 adet muz püresi, 1 yemek kaşığı limon suyu, çeyrek toz şeker ve yumuşak esmer şekeri alıp iyice karıştırın..
  • Yarım düzine çilek ve yeterli miktarda süt alın. iyice karıştırın.
  • Biraz yulaf ezmesi alın ve ayrı tutun.
  • Bal ve zeytinyağını karıştırın.
  • Bu karışımı yulaf ezmesine ekleyin..
  • Karışım hidratlandığında yulaf ezmesi dökülecektir..

Eksfoliyatörü cildinize nazikçe uygulayın ve suyla yıkayın..

Aşama 3:- Buharlama:

Bu, dökülme prosedürü nedeniyle ortaya çıkan tüm sivilce, beyaz nokta, siyah nokta vb. Buharlama cildin hem iç hem de dış katmanlarını sağlayacaktır. Buharda pişirme işlemini daha etkili hale getirmek için benzer bileşenlerden bir torba yeşil çay ekleyebilirsiniz..

4. Adım:- Maske:

Artık cilt katmanlarından diğer kirleri çıkarmak için yüzünüzde bir maske kullanmanız gerekecek. Doğru maske çözümünü seçmek çok önemlidir. Cilt tipinize göre doğru olanı seçmelisiniz. Örneğin, kuru bir cildiniz varsa, yüzünüzü besleyecek ve nemlendirecek böyle bir maske kullanmanız gerekecektir..

Adım 5:- Nemlendirici Uygulayın:

Son olarak, derinlemesine temizlik işleminin sonunda sağlıklı bir cilde kavuşmanın ana nedeni olan bir nemlendirici uygulamanız gerekecektir. Cildinizi nemlendirecek ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Cildiniz daha önce hiç olmadığı kadar sağlıklı görünecek.

İpuçları: Siyah nokta yaşıyorsanız, o bölgelere leke tedavisi veya uygun bir ikame uygulamanız gerekecektir..

Derin Temizleyici Yüz Faydaları:

Cildinizi iyice temizlemek söz konusu olduğunda, derin bir temizleyici yüz, eczanelerde bulunan yapay ürünlerden çok daha iyidir. Bu süreç sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildin elastikiyetini geri kazandırır ve cildimizin eğilimli olduğu hemen hemen her türlü dış problemi azaltır..

Derinlemesine yüz temizliği Nasıl Yapılır ve Faydaları