Hamilelik güzel bir süreç ve harika bir deneyim en azından benim duyduğum bu! Hamileyken çok fazla stres yaşayabilirsiniz. O günlerde cildinize odaklanmayı kaçırabilirsiniz. En azından yüz bakımı veya ağda, manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz. Yüz bakımı hakkında konuşurken yapabileceğiniz birçok hamilelik bakımı var..

Hamilelikte Yüz Bakımı Ne Kadar Güvenlidir?

Hamilelikte En İyi Yüz Paketleri:

İşte hamilelik sırasında yapılabilecek bazı kendin yap yüz paketleri,

1. Yulaf ve Yoğurt Yüz Maskesi:

Yulaf ve Yoğurt Yüz Maskesi

Yöntemler: 1 yemek kaşığı yoğurt ve yulafı bir kapta karıştırın. Buna birkaç damla bal ekleyin ve bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. Bunu temizledikten sonra yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın..

Faydalar: bal cildi nemlendirir ve yüze bir parlaklık katar. Hamilelik sırasında, en azından bir yüz parıltısı elde edebilirsiniz. Bunu yapmak çok kolay ve yapmak ve yıkamak için sadece 15 dakika gerekiyor.

Dikkat: Bu hamilelik için güvenli bir yüz maskesidir ve hiçbir yan etkisi yoktur..

2. Süt ve Bal Yüz Maskesi:

Süt ve Bal Yüz Maskesi

Yöntem: Hamilelik maskesi yüz bakımı için ihtiyacınız olan tek şey biraz süt ve baldır. Bunları bir kapta eşit miktarlarda karıştırın ve yüzünüze hafifçe masaj yapın. Maskeyi 30 dakika bekletin ve ardından suyla durulayın..

Faydalar: Süt, ciltteki bronzluktan kurtulmaya ve ışıltı eklemeye çok yardımcı olurken, bal ise yüze nem katar..

Dikkat: Bu, hamilelik için güvenli en iyi yüz maskesidir..

3. Salatalık ve Domates Yüz Maskesi:

Salatalık ve Domates Yüz Maskesi

Yöntem: bir domates ve yarım salatalığın suyunu çıkarın ve bir kapta karıştırın. Bunu yüzünüze uygulayın ve 15 dakika kurumasını bekleyin. Ilık suyla durulayın.

Faydalar: Domates, doğal bir ağartıcı görevi görür ve yüzdeki bronzlaşmayı giderir ve salatalık ciltteki iltihabı azaltır ve hamilelik sırasında iyi olan bir soğutucu olarak kullanılır..

Dikkat: Bu yüz maskesinin hiçbir yan etkisi yoktur, evde yapılabilecek hamilelikte güvenli bir yüz maskesidir..

4. Badem ve Muz Yüz Maskesi:

Badem ve Muz Yüz Maskesi

Yöntem: Tek ihtiyacınız olan 1 doğranmış muz ve 3 damla badem yağı. Muzu ezin ve yağ ile iyice karıştırın. Bunu yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın.

Faydalar: Muz, çekiciliğini kaybedebileceğinden hamilelik sırasında yüze nem eklemek için iyidir. Bu pakette bulunan vitaminler, ciltteki kolajen üretimini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu hamilelik sırasında en iyi yüz maskesi olabilir.

Dikkat: Cilt ve sağlık için hamileyken güvenli ve en iyi yüz maskesidir..

5. Bal ve Papaya Yüz Maskesi:

Bal ve Papaya Yüz Maskesi

Yöntem: Bu yüz maskesi için ihtiyacınız olan şeyler bir kapta ½ su bardağı papaya püresi ve 2 yemek kaşığı bal. Bunları iyice karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 30 dakika ayarlamasına izin verin. Ilık suyla durulayın.

Faydalar: Bal yüze nem eklemek için iyidir ve papaya antioksidanlar açısından zengindir. Bu kombinasyon ile siyah noktalardan kurtulabilirsiniz..

Dikkat: Bu yüz maskesi, güvenli bir hamilelik yüz maskesidir. Sadece cildinizin gençleşmesine yardımcı olur ve hiçbir yan etkisi yoktur..

Yukarıda belirtilenler, hamilelik için güvenli olan ve hamileyken çok kolay bir şekilde yapılabilen yüz izlerinden bazılarıdır. Bunları yapmak kolaydır ve daha az zaman gerektirir. Ruh hali değişimleri ve stres ile güzelliğin bir kısmını kaybedebilirsiniz, ancak burada hamilelik sırasında herhangi bir karışıklık olmadan yapılabilecek ve sadece fayda sağlayan bu harika kendin yap ev yapımı yüz paketleri var..