Vücudun düzenli olarak bazı besinlere ihtiyacı olduğu gibi, cildin de uzun süre genç, temiz ve temiz kalması için belirli besinlere ihtiyacı vardır. Mevsim ne olursa olsun, artan kirlilik, garip beslenme alışkanlıkları ve çok daha fazlası bir takım cilt sorunlarına yol açtı. Ve ondan kurtulmak için, kadınlar ve hatta erkekler genellikle zararlı kimyasal bazlı yüz bakımlarına giderler, bunlar arasında yüz paketi yaygın olanıdır..

Ancak, bu günlerde insanlar, ev yapımı kolay yüz maskeleri için daha fazla ilgi görüyor. Doğal bileşenlerin yardımıyla, bu yüz paketleri sıfır yan etki ile gelir ve size inanılmaz cilt faydaları sağlar..

Evde Kolayca Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Farklı cilt tonları vardır ve benzer şekilde uzun zamandan beri ortaya çıkan bir takım cilt problemleri vardır. Kimyasal bazlı şirket ürünlerine para harcamak yerine, doğrudan cilde doğal olarak yardımcı olan bazı ürünler eklemek istiyorsanız, bu sadece iyidir..

Evde Kendi Yüz Maskenizi Nasıl Yapabilirsiniz:

İşte cilt sorunlarıyla başa çıkmak için evde yapılabilecek en iyi benimsenen yüz maskeleri.

1. Yağlı Ciltler için Narenciye Yüz Paketi:

Yağlı Ciltler İçin Narenciye Yüz Paketi

Yağlı cilt nedeniyle sivilce, akne vb. sorunlar mı yaşıyorsunuz! Narenciye içeren meyve maskesi cildiniz için en iyisidir. Meyvelerdeki narenciye dokusu, yüzünüzdeki fazla yağı gidermek için etkili bir şekilde çalışır ve bu da akne ve sivilce problemlerinde azalmaya yol açar..

Tüm bunlarla birlikte, bu paket piyasada cilt eksfoliyatörü olarak da popülerdir. Meyvelerde bulunan C vitamini, salisilik asit ve antioksidanlar akneyi azaltmaya yardımcı olur ve yatıştırıcı bir etki sağlar. Narenciye ile evde yüz paketi yapmayı mı düşünüyorsunuz? İşte kendi yüz maskesini nasıl yapacağınız.

 • Bu maske için narenciye listesi çilek, portakal ve kiraz içerir. Maskeyi yapmak için üçünden herhangi birini seçin.
 • Seçilen meyveleri bir kaseye alın ve düzgün bir şekilde ezerek kalın dokulu bir maske oluşturun..
 • Karışımı yüzünüze su dahi olsa başka herhangi bir sıvı madde eklemeden uygulayınız..
 • Meyvelerin suyu maskeyi yüzünüzde yarı katı halde tutmak için yeterlidir..
 • Dilerseniz maskeye biraz zerdeçal da ekleyebilirsiniz, isteğe bağlıdır. Zerdeçal, bazı anti-inflamatuar özelliklere sahip bu maskede şifacı olarak kullanılır..
 • Maskeyi yaklaşık 15 dakika veya kuruyana kadar yüzünüzde tutun ve normal su kullanarak durulayın.
 • Pat kuruduktan sonra biraz nemlendirici losyon kullanın.
 • Bu macunu neredeyse haftada iki kez yüze uygulamak size hızlı sonuç verir..

2. Nane, Salatalık ve Pancar Yüz Maskesi:

Nane, Salatalık ve Pancar Yüz Maskesi

Bu maske aynı zamanda şımartıcı maske olarak da bilinir. Maske sadece sağlıklı bir cilt için bol miktarda protein sağlamakla kalmaz, aynı zamanda salatalık ve nane kullanılarak yapıldığından size bir miktar serinletici etki de sunar. Salatalık ayrıca cildi nemlendirmeye ve tahrişe karşı savaşmaya yardımcı olan zengin bir C Vitamini, kafeik asit vb. kaynağıdır..

Bununla birlikte, paket, o yağlı etkiyi yüzden çıkarmak için de geçerlidir. Paket, doğal serinlik verdiği için yaz aylarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu malzemeleri kullanarak evde nasıl yüz maskesi yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? İşte burada.

 • Çiğ bir pancar alın ve yaklaşık 45 dakika kaynatın. Pancar soğumaya bırakın.
 • 1 yemek kaşığı nane yaprağı (Taze), 1 yemek kaşığı çevresine doğranmış salatalık ve haşlayıp soğuttuğunuz pancarın yarısını alın..
 • Karışımdaki tüm malzemeleri pürüzsüz bir macun oluşana kadar karıştırın. Paketin tutarlılığını koruduğunuzdan emin olun.
 • Karışımı sonunda yüze uygulayın.
 • Karışımı yaklaşık 5 – 10 dakika yüzünüzde ve boynunuzda tutun..
 • Macunu ılık suyla yıkayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın..
 • Bu kabarık cildi elde etmek için karışımı haftada yaklaşık 2-3 kez uygulayın..

3. Lor ve Gram Un Yüz Paketi:

Lor ve Gram Un Yüz Paketi

Özellikle yaz aylarında tatil sonrası bronzlaşmadan kurtulmak için bir şeyler arıyorsanız bu en iyi paket. Hem lor hem de gram unu, hasarlı cildi gençleştirmek ve güzelliğini ve yumuşaklığını tekrar kazanmasına yardımcı olmak için gerekli olan cilt beyazlatma faydalarına sahiptir..

Lor, cilt beyazlatma faydalarının yanı sıra, cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olan ve ona parlak ve yatıştırıcı bir etki veren laktik asit, hidroksi asit vb. açısından da zengindir. Aşağıda, yüzdeki kaybolan ışıltıyı geri kazanmak için lor ve gram unu kullanarak yüzünüz için bir yüz maskesinin nasıl yapılacağına dair bazı hızlı adımlar verilmiştir..

 • Bir kaseye eşit miktarda lor ve gram unu alın. Bu, 1 yemek kaşığı gram un kullanıyorsanız, aynı miktarda lor alın demektir..
 • Yumuşak ve iyi karışmış bir paket oluşturan malzemeleri karıştırın.
 • Paketi yüze ve boyuna eşit olarak uygulayın. Bu paketi ayrıca el ve bacakların bronzlaşması için de kullanabilirsiniz..
 • Paketin kurumasını bekleyin veya yaklaşık 10 dakika bekletin.
 • Kuruduktan sonra ılık su kullanın ve yüzü uygun şekilde temizleyin..
 • Yumuşak bir havluyla kurulayın.
 • İstediğiniz tonu geri almak için işlemi haftada 7 gün 4’te tekrarlayın..

Bugün, istenen görünümü doğal bir şekilde elde etmek için nasıl doğal bir yüz maskesi yapılacağını araştıran çok sayıda genç var. Limon, çilek, yumurta, bal, nane, şeker, zerdeçal, muz, sandal ağacı, gül suyu ve çok daha fazlası gibi doğal malzemelerle hazırlanan paketler. Bu, cilt sorunlarını herhangi bir yan etki olmadan ele almanın en uygun maliyetli yolu anlamına gelir..

Yüz paketini haftada yaklaşık iki kez yüzünüze uygulamak, birkaç gün içinde kesinlikle istediğiniz sonuçları verecektir. Bu nedenle, bu tür sade çabalarla, bronzlaşma, kırışıklıklar, yaşlanma, akne, sivilce vb. Gibi diğer cilt sorunlarıyla da başa çıkabilirsiniz. ev yapımı malzemeler kullanılarak en iyi şekilde çıkarılabilir.

Doğal içeriklerden yapılan, yapımı kolay yüz maskesi sadece kimyasal içermez, aynı zamanda diğer kimyasal bazlı yüz paketlerine kıyasla uygun maliyetlidir..