Yüz şeklinize göre doğru saç kesimini ve saç stilini seçmek zor olabilir. Ama yüz şekline göre saç modeli fikirleri serimizle sizin için hallettik. Bugün, her zaman ellerinden gelenin en iyisini görmek konusunda hiçbir önsezi bırakmamayı seven dikdörtgen yüzlü kadınlar için en yeni saç modellerimiz var. Sıradan ve gündelik görünümler veya parti tarzı ifadeler veya diğer resmi ve gayri resmi durumlar için olsun, hepsini sıraladık.

Bugün dikdörtgen yüz şekilleri için en iyi saç kesimlerini ve saç stillerini inceleyelim..

Dikdörtgen Yüzler İçin En Popüler 10 Saç Modeli:

Bu eşsiz yüz şekline sahipseniz, şık ve şık görünmek için verilen saç modellerini kolayca şekillendirebilirsiniz..

1. Dikdörtgen Yüzler İçin Modern Vibes Saç Modelleri:

dikdörtgen yüzler için saç modelleri

Deneysel bir duruş sergilemek ve dikdörtgen yüzler için süper şık bir saç kesimine sahip olmak istiyorsanız, bu sizin için en iyisi. Ayrıca, moda ve sanatla ilgileniyorsanız, bu dikdörtgen yüzler için saç stilleri için mükemmel bir seçimdir. Bu süper klas, sinirli ve şık bir tarz. Görünüm muhteşem ve bunu deneyen herkes çarpıcı ve muhteşem görünecek. Eşsiz bir görünüme ve zarif bir tarza sahip olmak istiyorsanız bu stili deneyin..

 • Denenecek En İyi Sezon: Summers bu saç stilini denemek için iyi bir zaman.
 • İdeal Yaş Grubu: 20’li yaşların sonu ve 30’lu yaşların başındaki kadınlar buraya en uygun olanlardır.
 • Uygun Saç Tipi: Düz ve dalgalı saçlı olanlar buraya sadece en uygunudur..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Midi boy veya mini elbiseler veya tasarımcı kıyafetleri ile kokteyl partileri ve etkinlikler için bu stili deneyin..

2. Dikdörtgen Yüzler İçin Saç Modelleri İçin Parti Topuzu:

dikdörtgen yüz için saç kesimi

Bu, dikdörtgen yüzlü kadınlar için kısa saç modelleri gibi başka bir güzel parti görünümü. Etraftaki tüm bu vintage ve klas hislerle modern ve zarif görünmeyi seven kadınlar bu stili deneyebilir. Yukarıdaki resimde görülen bu topuzu yanlamasına deneyen şık kadınlar. Ve bu yeni bir şekilde modaya uygun görünecek. Zarif kalmak istiyorsanız her zaman bu stili deneyebilirsiniz. Ayrıca elbiseniz ağır ve tasarımcı ise bu tarz modeller size en çok yakışacaktır..

 • İdeal Yaş Grubu: 30’lu yaş grubunuzdaysanız bu stili giyin.
 • Uygun Saç Tipi: Dalgalı saçlı kadınlar bu stili denemek için çok uygundur..
 • Denenecek En İyi Sezon: Kışlar ve yazlar bu tarz bir görünüm elde etmek için iyi nedenlerdir..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Resepsiyon etkinliklerine veya partilerine katılmak için güzel bir uzun elbise veya etnik elbise giyin.

3. Dikdörtgen Yüz Şekli İçin Basit Kısa Saç Stili:

dikdörtgen yüz şekli saç modelleri

Bu, dikdörtgen yüz şekli için kısa saç modelleri olarak oldukça günlük bir görünüm. Sadeliği ve olağan normal görünümü seven biriyseniz, bu gitmek için iyi. Saçları sadece kısa kesilmiş ve yandan ayrılmış bir şekilde iyi taranmış. Şık ve oldukça basit kalmak istiyorsanız bu görünümü deneyin. Ayrıca, sinirli görünümden rahatsız olmayan ama daha profesyonel görünmek isteyen biriyseniz, bu görünüm kategorisine kolayca girebilirsiniz..

 • Denenecek En İyi Sezon: Bu stili yazları ve musonlarda rahatça giyin
 • İdeal Yaş Grubu: 20’li yaşların sonundan 40’lı yaşlara kadar olan yaş grubu bu stile çok uygundur.
 • Uygun Saç Tipi: Düz saçlı bayanlar bu stili deneyebilir.
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Günlük giyim veya profesyonel gömlekler ve etekler, günlük ofis giyimi için çok uygundur..

4. Dikdörtgen Yüzler İçin Yüksek At Kuyruğu:

dikdörtgen yüz şekli kadın saç modelleri

Yüksek midilli trendleri asla modası geçmez. Onlar her zaman çeşitli varyantlarla birlikte kalmak için buradalar. İşte dikdörtgen yüz şekli için başka bir orta ila kısa saç kesimi. Uzundan kısaya saçlarıyla oldukça şık olan bu benzer yüksek midilliyi istediğiniz uzunlukta deneyebilirsiniz. Ve bu hem günlük saç modeli hem de parti stili olarak kullanılabilen oldukça çok yönlü bir stil. Kendini en iyi nasıl şekillendirmek istediğine bağlı.

 • Denenecek En İyi Sezon: Her mevsim oldukça iyi ve bu tarza uygun.
 • İdeal Yaş Grubu: 20’li ve 30’lu yaşlardaysanız, o zaman bu sizin için iyi olur..
 • Uygun Saç Tipi: Düz ve dalgalı saçlara sahip olanlar bu saç modeline en çok yakışanlardır..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Arkadaşlarınızla veya akşam yemeği randevu gecelerinde dışarı çıkmak için bu stili güzel elbiseler veya eteklerle giyin.

5. Dikdörtgen Yüzler İçin Basit Orta Boy Saç Modelleri:

Dikdörtgen yüz için en iyi saç modelleri

Bu, dikdörtgen yüz şekli için en sevdiğimiz ve en iyi saç kesimlerimiz arasındadır. Bu tombul özelliklere sahipseniz veya bu tür yüz özelliklerine sahipseniz, bu her zaman gitmek iyidir. Bu çok yönlü görünüm, çok fazla ayrılmadan, ancak yan kılları her iki tarafta eşit şekilde fırçalamadan elde edilebilir. Uçlara düz bir bakış için saçı eşit ve simetrik bir şekilde kesin. Onu zarif ve modern tutmayı seven, sinirli, şık bir görünümle bunu deneyebilir..

 • Denenecek En İyi Sezon: Her mevsim bu tarzda gitmek iyidir.
 • İdeal Yaş Grubu: 30’lu ve 20’li yaşların sonlarındaysanız, bunu deneyebilirsiniz..
 • Uygun Saç Tipi: Dalgalı ve düz saçlı olanlar bu tarza uygundur..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: bu tarza uygun güzel bir blazer ceket ve gömlekler giyin ve o modern profesyonel havayı ve etrafınızdaki görünümü elde etmek için gerektiğinde ofis toplantılarına veya partilere gidin.

6. Modern Görünüm için Balık Kuyruğu Örgü Stili:

Dikdörtgen yüz için en iyi saç kesimi

Listedeki iyi etnik ve modern görünümün karışımını merak ediyorsanız, işte buradayız. Bu, dikdörtgen yüz şekillerine uyması için çok uygun bir balık kuyruğu örgüsüdür. Modern ve etnik bir görünüme ve şık bir tarza sahip olmak istediğinizi varsayalım, örgünün iyi bir örgü çeşidinden başka ne olabilir? Şık ve sinirli görünmek için bu tür balık kuyruğu örgüsünü deneyin. Çarpıcı ve muhteşem görüneceğiniz için nihai sonuçlardan asla pişman olmayacaksınız..

 • Denenecek En İyi Sezon: Yazlar ve kışlar burada en uygunudur.
 • Uygun Saç Tipi: Herhangi bir saç tipi bu çok yönlü saç stilini kolayca deneyebilir..
 • İdeal Yaş Grubu: 30’lu ve 40’lı yaş grubu bu tarz için çok uygundur..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Festival kutlamalarında harika görünmek için bu stili güzel bir etnik uzun elbise veya sari veya elbise ile giyin ve diğerleri aile ile bir araya gelir.

7. Dikdörtgen Yüzler İçin Dağınık Açık Saç Modelleri:

dikdörtgen yüzlü kadınlar için saç kesimi

Dağınık bir görünümün hayranıysanız, burada bir varyantla birlikteyiz. Bu, dikdörtgen yüz şekli için en iyi saç kesimlerinden biridir. Aynı anda şık, sinirli ve zarif. Dağınık görünümün modası asla geçmeyecek, çünkü oldukça çok yönlüdür ve birkaç yaş grubuna ve kişiliğe uyabilir. Parti için en iyi nasıl şekillendirileceği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, saç stiline daha da gideceksiniz, çünkü dağınık görünüm ve açık saçlar asla kimseyle yanlış gitmez..

 • Denenecek En İyi Sezon: Kışlar bu saç stiline çok yakışıyor.
 • İdeal Yaş Grubu: 40 yaşın altındaki kadınlar bu stili deneyebilir.
 • Uygun Saç Tipi: Düz saçlara sahipseniz bu tam size göre..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Gece dans partileri veya kokteyl etkinlikleri için bu stili mini veya midi boyuna kadar güzel bir elbise ile giyin.

8. Dikdörtgen Yüzler İçin Dalgalı Bukleler:

dikdörtgen yüzler için kısa saç kesimi

Dağınık bir ganimet istemiyor, ancak günümüz profesyonelleri veya ofis partileri için bakımlı bir profesyonel görünüm istiyorsanız, işte en uygunu. Bu, dikdörtgen yüzler için en çok aranan saç kesimlerinden biridir. Zarif ve sade görünmeyi seven kadınlar, bunu tamamen denemek için çok fazla parıltı ve kenar istemiyor. Her yaş grubu için mükemmeldir ve oldukça çok yönlü olabilir. Günümüzün profesyonel havasını almaktan başka neye ihtiyacınız var??

 • Denenecek En İyi Sezon: Denemek için bu saç stilinde herhangi bir mevsim gitmek iyidir.
 • Uygun Saç Tipi: Dalgalı ve düz saçlı olanlar buraya en çok yakışanlardır..
 • İdeal Yaş Grubu: 30’lu yaşlardaki kadınlar en uygun olanlardır; ancak, herkes tarafından denenebilir.
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: bu stili resmi kıyafetler veya batı etekleri ile giyin ve ofis partilerine gitmek için giyin.

9. Dikdörtgen Yüzler İçin Dağınık Yan Patlama Topuz:

kadınlar için dikdörtgen yüz şekli saç kesimi

Şimdi dikdörtgen yüz saç modeli için patlama geliyor. Yan patlamalarınız varsa, neden bu benzersiz ve sinirli görünümü denemiyorsunuz? Yukarıdaki resim, orta yaştaki kadınları, yanlara doğru iyi fırçalanmış yan patlamaları olan dağınık topuz stiline sahip gösteriyor. Kakülleri seviyorsanız ve dikdörtgen yüz şekillerine uyup uymayacağını merak ediyorsanız, cevabı şimdi aldınız. Stili deneyin ve kesinlikle seveceksiniz.

 • Uygun Saç Tipi: Herhangi bir saç tipine sahip kadınlar bu stili deneyebilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: Summers bu saç modeli üzerinde çalışmak için iyi bir zaman.
 • İdeal Yaş Grubu: En iyi görünüm için bunu 40’lı ve 50’li yaşlardaki kadınlar için giyin, ancak daha genç yaş grupları tarafından da denenebilir..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Arkadaşlarınızla veya ailenizle yapacağınız gezilerde harika görünmek için bu stili güzel etekler veya üstleri olan pantolonlarla deneyin..

10. Dikdörtgen Yüzler İçin Profesyonel Saç Modelleri:

dikdörtgen yüz saç modelleri kadın

İşte başka bir profesyonel saç modeli daha geliyor. Dikdörtgen yüzlü kadın için bu orta uzunlukta saç modelleri, listemizdeki en iyilerden biri. Bu oldukça bakımlı, orta kısımlı iyi fırçalanmış ve oldukça parlak ve pürüzsüz görünüyor. Ancak bu ışıltılı görünüm, bu kadar keskin stillerde görünmek için iyi bir saç sağlığı gerektirir. Büyük bir stil arayışında değilseniz, ancak oldukça profesyonel ve zarif bir görünüm istiyorsanız bunu deneyin..

 • İdeal Yaş Grubu: 30’lu yaşlardaki kadınlar bu stili denemekte fayda var.
 • Uygun Saç Tipi: Dalgalı saçlı olanlar buraya en çok yakışanlardır..
 • Denenecek En İyi Sezon: Çok yönlü olduğu için bunu her mevsim dilediğiniz gibi giyin..
 • Eşleşen Kıyafetler ve Durumlar: Kurumsal dünyadaki iyi ofis sunumları veya etkinlikleri için harika görünmek için güzel bir takım ve pantolon veya eteklerle giyin.

Dikdörtgen Yüzler İçin Saç Modelleri İçin Ek İpuçları:

Şimdi dikdörtgen yüzlü stilleri yönetmek için en iyi saç modeli ipuçlarıyla geliyoruz.

 • Kızların dikdörtgen yüzleri için saç modelleri çok farklı ve benzersiz değil. Sadece yüz şekline uymaları gerekiyor. Bu nedenle odak, geniş yüz şeklinin iyi kapatıldığından emin olmak ve onu sinirli ve dar göstermek olmalıdır..
 • Dikdörtgen yüzler için saç bırakmak istiyorsanız, iyi bir saç bakım rutininden vazgeçmemelisiniz. Keskin geniş yüzü örten saçların pürüzsüz ve ipeksi olması için güzel görünmesi gerekir..
 • Parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için saç yıkandıktan ve şekillendirildikten sonra ıslak saça saç serumu uygulayın.
 • Saça çok fazla aksesuar uygulamayın, çünkü saç sade bırakıldığında en iyi görünümdür. Ya da etnik bir görünüm istiyorsanız sade ve minimal saç aksesuarlarına sahip olmayı deneyin..

Dikdörtgen yüzler için saç modelleri oldukça çok yönlüdür ve çoğunlukla farklı durumlarda ve yaş gruplarında denenebilir. Verilmesi gereken tek önem, saç modellerinde yüzün genç ve ışıltılı görünmesine odaklanılmasıdır. Dikdörtgen yüzler için saç kesimleriyle ilgili sahip olduğumuz en iyi ve en popüler listeyi göz önünde bulundurarak, bunları deneyin ve kesinlikle seveceksiniz. Bunlar hakkında ne düşündüğünüz hakkında sizden daha fazla şey duymak isteriz..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Adım Saç Kesimi Takım Elbise Dikdörtgen Yüz Şekli Kadınlar?

Cevap: Dikdörtgen yüz şekline sahip kadınlar, basamaklı kesimi dışarıda bırakmayı tercih edebilirler. Bunun yerine, katmanlı saç kesimlerini veya dalgaları veya hatta perde patlamalarını kolayca tercih edebilirsiniz. Bunlar mükemmel görünüyor ve size en iyi şekilde uyabilir.

S2. Dikdörtgen Yüz Şeklinde Normal Örgülü Bayan Takım Elbise Can?

Cevap: Dikdörtgen gibi uzun ve geniş bir yüz şekliniz varsa, mümkünse normal örgüyü dışarıda bırakmayı tercih edin. Bunun yerine, örgü benzeri balık kuyruğu veya dağınık örgünün bir çeşidiyle gidin. Bunlar sana daha çok yakışacak.

S3. Dikdörtgen Yüzlü Kadınlara Bob Kesimin Hangi Modeli Yakışır??

Cevap: Bob kesiminin birkaç çeşidi olsa da, dikdörtgen bir yüzünüz varsa, hepsi sizin için uygun değildir. Bu nedenle, dikdörtgen yüzler için saç modelleri olarak, künt bob kesim veya dokulu çene boyu bob saç kesimi tercih edin. bu ikisi sana çok yakışacak.