Birçoğumuz bize yakışan yenilikçi ve son moda saç modellerini bulmaya çalışırken, bize yakışabilecek ya da uymayabilecek önemli faktörleri çoğu zaman gözden kaçırıyoruz. Yüz şekilleri, kıyafetimize ve stilimize uymada veya eşleştirmede büyük ve önemli bir rol oynar. Bir stilin veya saç kesiminin bize en iyi nasıl etki edebileceğini düşünmek için birkaç saat harcadığımız için, burada işinizi kolaylaştırıyoruz. Yüz şekilleri için farklı saç stilleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuzu okuyun. Doğanıza ve yüz şeklinize göre, bu saç modelleri size en uygun olabilir veya size uymayabilir..

Kendiniz için yüz şeklini tamamlayabilecek mükemmel saç modelini burada bulun. Ayrıca, işinizi kolaylaştırmak için bu saç stillerini farklı durumlar ve elbiselerle nasıl şekillendireceğinize dair kapsamlı bir makale de veriyoruz.!

Yüz Şekilleri İçin Farklı Saç Modelleri Check-Out Kılavuzu:

Aşağıda, kesinlikle size ilham verecek görüntülerle yüz şeklinize uyacak, dünya standartlarında birkaç tanınmış saç modeli verilmiştir. En çok neyi sevdiğiniz ve size nasıl uygun oldukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin..

1. Deniz Kızı Tress:

Yüz Şekilleri İçin Saç Modelleri

Bu stil, bugün dünyanın her yerindeki kolej kızları arasında çok popüler olan bir Yunan saç modelidir. Yapması kolay, sabahları bu saç stilini tamamen çıkarmak sadece yarım saat sürer, böylece her seferinde ılımlı bir saç modeli yapar. Daha da çekici görünmesini sağlamak için seçtiğiniz başlık ile aksesuar yapın. Bu saç modeli, uzun şekilli yüz için mükemmel bir şekilde uygundur..

 • Denenecek En İyi Sezon: Bu tarz en iyi yaz sezonuyla eşleşir.
 • Uygun Yaş Grubu: 20’li yaşların sonlarında ve 30’ların başında olduğunuz bu stili deneyin..
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Oval ve elmas yüz şekline sahip kadınlar, uzun düz saçlarla bu stilde iyi çalışabilirler..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Aileniz ve arkadaşlarınızla güzel bir akşam yemeği için tercih ettiğiniz gibi bu stili uzun bir elbise veya elbise veya hatta etnik bir elbise ile giyin..

2. Kısa Örgü:

yüz şeklinize uygun saç modelleri2

Bir örgünün yapılması ve işlenmesi kolaydır ve en iyi yanı, ince saçlarınız varsa avantajlı olmasıdır. Maceracıysanız, hem kısa hem de uzun saç modellerinden oluşan bir örgü seti oluşturabilirsiniz, böylece tüm saç deriniz günümüz gençleri arasında çok moda olan örgülerle dolu olur..

 • Denenecek En İyi Sezon: Kadınlar bu stile kışın ve musonda çok yakışabilir..
 • Uygun Yaş Grubu: 20’li yaşların sonunda ve 30’lu yaşların başındaki kadınlar bu stili deneyebilir..
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Herhangi bir saç tipine sahip kare veya yuvarlak bir yüz şekline sahipsen bunu deneyebilirsin..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu korkak tarz, bir gece partisi türü için batılı kısa elbiselere en uygunudur..

3. Orta Yol:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 3

Yüz şekli için bu saç kesimi çok uygundur ve birçok kişi tarafından sevilir. Bu orta düz veya dalgalı saçlar için orta yol saç modelidir. Bu harika bir stil ve bu saç stilini yapmanın rahatlığı ve kolaylığı verilen herkes tarafından seviliyor. Sofistike ve zarafeti ortaya çıkarıyor. Tüm kadınlar bu stili iyi taşıyabilir. Bu saç stilini yeterince taşımak için iyi bir saç hacmi gereklidir..

 • Uygun Yaş Grubu: 30’lu yaşlardaki kadınlar bu stili diğerlerinden daha fazla sallayabilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: Her mevsime yakışan bu stili dilediğiniz mevsimde deneyin..
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Kalp yüz şekline ve dalgalı veya düz saça sahip olanlar bu stili zarafetle sallayabilirler..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu stili, kurumsal gece partileri için blazerler veya diz boyu batı elbisesi gibi güzel resmi kıyafetlerle deneyin..

4. Kabarık Dağınık:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 4

Bir kolej etkinliğiniz veya balonuz varsa, dağınık kabarık topuz harikadır. Farklı yüz şekillerine uygun bu saç modeli gençliği övünse de, taşıdığı incelik nedeniyle kurumsal kafalar tarafından da süslenebilir. Kabarık görünüm, hem önde hem de arkada çok çeşitli dağınık buklelerle harika görünüyor. Bu, orta uzunlukta saçlı yuvarlak yüzler için saç modellerinden biridir..

 • Uygun Yaş Grubu: 20’li yaşlardaki kadınlar bu tarza diğerlerinden daha çok yakışabilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: Yaz aylarında olanlar, rahatlık ve rahatlık seviyesi göz önüne alındığında bu stili beğenebilir..
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Oval ve baklava şekilli yüze sahip olanlar, her saç tipine sahip olanlar bu stilde çalışabilirler..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu stili, gece partileri için elbiseler ve önlükler gibi korkak ve cesur bir batı kıyafeti ile deneyin..

5. Süper Günlük Topuz:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 5

Bu saç modeli kesinlikle herhangi bir yüz şekli için uygundur. Bir sosyal etkinlik veya bir parti sırasında saçınızı açık bırakmak istiyorsanız, süper gündelik dağınık topuz yine harika bir yoldur. Sıradan bir gündelik saç modeli için bile, bu harika bir yoldur. Süper gündelik, bu harika görünümü düzgün bir şekilde çıkarmak için çok çeşitli dağınık buklelere sahip küçük bir topuz gerektirir..

 • Uygun Yaş Grubu: 40 yaşın altındaki her kadın bu stilde çalışabilir.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Herhangi bir yüz şekline sahip orta ila uzun saçlar bu stili deneyebilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: Oldukça rahat ve aynı zamanda şık olduğu için bu saç modelini yazın kullanın..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu sade stil, arkadaşlarınızla güzel toplantılar için tercihinize göre herhangi bir gündelik kıyafetten modern bir elbiseye uygun olabilir..

6. Basit Katmanlar:

yüz şeklinize uygun saç modelleri 6

Basit katmanlar, muhtemelen seçebileceğiniz evrensel yüz şekli saç modelidir. İhtiyacınız olan tek şey, hemen hemen her tür yüz tipine uyan mükemmel saç stilini veren iyi bir saç uzunluğu. Basit katmanların yapılması ve işlenmesi kolaydır. Bu aynı zamanda uzun saçlı küçük yüzler için en popüler saç modellerinden biridir..

7. Dağınık Topuz:

yüz şeklinize uygun saç modelleri7

Mükemmel bir dağınık topuz her zaman gitmek için harika bir yoldur çünkü bu saç modeli hemen hemen her tür yüz şekliyle esnek olduğu için mükemmeldir ve kesinlikle ziyaret etmek istediğiniz etkinliğin ilgi odağı olmanızı sağlayacaktır. Yüz şeklim yuvarlak ve bu benim yüzüme tam olarak yakışan güzel saç modellerinden biri.

 • Uygun Yaş Grubu: 20’li yaşlardaki kadınlar bu stili sallayabilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: En iyi konfor için bu stili yazın giyin.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Oval yüz şekline ve herhangi bir saç tipine sahipsen, benim yüz şeklime en uygun saç modeli bu..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Arkadaşlarınızla herhangi bir gezi için dışarı çıkma eğilimini belirlemek için bunu süper gündelik tişört ve pantolonlarla deneyin.

8. Özelleştirilmiş Görünüm:

yüz şeklinize uygun saç modelleri 8

Kişiselleştirilmiş görünüm, yüz şeklinize uyan mükemmel saç stilini bulmanın mükemmel bir yoludur. Kişiselleştirilmiş görünüm, sürekli denemeler nedeniyle diğer saç modellerinden çok daha fazla zaman gerektirir. Günün sonunda biraz uğraşarak, yüz şeklinize mükemmel uyum sağlayacak benzersiz saç modelinizi bulacaksınız. Bu, farklı yüz şekilleri için en güzel ve en uygun saç modellerinden biridir..

 • Denenecek En İyi Sezon: Bu stili denemek için her mevsim olağanüstü.
 • Uygun Yaş Grubu: 20’li yaşlarındaki kadınlar bu stili diğerlerinden daha fazla sallayabilir.
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu, yalnızca bazı özel fantezi etkinlikler için uzun batı süslü elbise için çok uygundur..
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Oval şekilli yüze sahip orta ila uzun saçlar bu saç stilinde iyi görünebilir..

9. Kabarık At Kuyruğu:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 9

Normal bir at kuyruğu yeni bir şey değildir, ancak kabarık bir at kuyruğu, düz ve şık at kuyruğuna yeni bir yorum katar. Saçınızın kabarık telleri dalgalı katmanları güçlendirir. İlk olarak, saçlar açılmamış halde kalır ve tüm saçı bir saç maşası ile kıvırır. Saçı geriye doğru tarayın ve ardından tüm saçları başın arkasında bir at kuyruğuna çekin. Kaldırılmış veya yükseltilmiş bir at kuyruğuna sahip olmak için, lastikleri ayırarak sıkın. Yüz şeklinizle bu tarz spor yaparken şık ve zarif görünüyorsunuz..

 • Denenecek En İyi Sezon: İyi görünmek için bunu kışın veya musonda giyin.
 • Uygun Yaş Grubu: 20’li yaşlardaki kadınlar bu saç modeli ile güzel görünebilir.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Bu tarz dalgalı saçlarla oval, yuvarlak ve elmas yüz şekillerine yakışır..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu saç stilini herhangi bir etnik kurta ile normal üniversiteye gitmek için dilediğiniz gibi deneyin..

10. Bomba Patlaması:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 10

Bu saç modelinin dağınık ve dalgalı modeli seksiliği artıracaktır. Bu dağınık dalgalar seksi. Bomba patlama saç modeli, köpük uygulanarak ve kuru üflenerek yapılır. Kurutma işlemi bittikten sonra rastgele sarılır. Yüz profilini tanımlayan katmanlar saç maşası kullanılarak kıvrılır. Sonunda, bu katmanlar parmaklarla karışık bir etki yaratır. Bu çekici bir görünüm yaratır ve bu stili batılı bir kıyafetle herhangi bir partide yüz şeklinizde spor yapabilirsiniz..

 • Denenecek En İyi Sezon: Bu saç modeli için kış en iyisidir.
 • Uygun Yaş Grubu: 40’lı yaşlardaki kadınlar bu tarz üzerinde iyi çalışabilirler..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu gece partilere gitmek veya dilediğiniz gibi işlev görmek için şirin, süslü bir diz boyu elbise giyin.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Herhangi bir saç tipine sahip oval ve baklava şekilli bir yüze sahipseniz bu model üzerinde çalışabilirsiniz..

11. Pinup-Kız Pigtailleri:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 11

Bu saç modeli, şekil yüzünüzün görünümünü yükseltir ve uzatır. Bu nedenle, özellikle yuvarlak veya küçük yüzlerin bunu denemesi önerilir. Sarmaya başlamadan önce tüm saçınızı kıvırmak son derece gereklidir. Kıvırma işlemini bitirdikten sonra, pamuk şeker gibi görünmesi için saçın üst arka kısmına alay edilir. Gevşek örgülü iki alçak örgü onun özelliğidir..

 • Uygun Yaş Grubu: 30’lu ve 20’li yaşlardaki kadınlar bu tarzda iyi görünebilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: Bu stili yazın en uygun olduğu için yazın.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Herhangi bir saç tipi ve yüz tipine sahip olanlar bu stili tamamen sallayabilirler..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Güzel diz boyu veya batı elbisesi elbise, gece partileri veya süslü etkinlikler için bu tarza uygundur..

12. Balık Kuyruğu Topuzu:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 12

Bu, uzun şekilli yüz için başka bir harika saç modeli. Balık kuyruğu topuz, uzun saçlı kadınlar için göz alıcı bir modeldir. Şimdi sıra balık kuyruğu çöreğine geldi. Saçları uzun olan ve ilgi odağı olmayı sevenler hiç tereddüt etmeden bunu deneyeceklerdir. Saçlar alçak bir at kuyruğu şeklinde çekilir ve saçın ucuna balık kuyruğu örgüsü yapılır. Bundan sonra, balık kuyruğu başınızın arkasına sarılır. U şeklindeki tokalar gibi uygun saç tokaları, örgüyü belirli ve uygun bir yerde sabitlemek için saçınızın arkasına doğru yakalamak için kullanılır. Bu, saçın ucunu örgünün içine sokarak ve böylece bir balık kuyruğu topuzu oluşturarak tamamlanır..

 • Uygun Yaş Grubu: 40 yaşın altındaki kadınlar bu saç stilini süsleyebilir.
 • Denenecek En İyi Sezon: İyi görünmek ve stile uyum sağlamak için yazın giyin.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Oval ve kalp şeklinde bir yüze sahip olanlar ve herhangi bir uzun saçlı olanlar bu tarzda iyi görünebilir..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu stili batılı elbise veya etek veya pantolonlarla dilediğiniz gibi herkese yakışacak şekilde deneyin. Ayrıca, bunu tatlı kokteyl partileri için şekillendirmeyi deneyin..

13. Okul Kız Saç Modeli:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 13

Bu saç modeli tüm dünyada kadınları ve genç kızları takip ediyor. Bu görünümde, herhangi bir yüz şekline sahip olarak çok havalı görünüyorsun. Bu, spor yapmak için şimdiye kadarki en doğal stildir. Büyük bir saç parçası alnınıza süpürülür ve ardından siyah veya renkli tel tokalarla kaydırılır. Bu tarz alnı geniş olanlar için uygundur. Bu, dikdörtgen yüzler için mükemmel saç stillerinden biridir..

 • Denenecek En İyi Sezon: İyi görünmek için bunu en iyi kışın ve musonda giyin.
 • Uygun Yaş Grubu: 22 yaşın altındaki kadınlar bu saç stilinde iyi görünebilir.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Oval yüz şekline sahip düz saç tipine sahip olanlar bu tarza daha çok yakışabilir..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu tarz, güzel süslü etkinliklere veya ziyafetlere veya kutlamalara gitmek için etek ve şortlar için uygundur..

14. Şerit Örgü:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 14

Bu, basit örgülerle her tür yüz şekline en uygun saç modellerinden biridir. Diğer bazı unsurları kullanarak saç şekillendirme yapma konusunda deliyseniz, doğru konudasınız. Örgü kurdele yardımı ile yapılır ve bu tarzın ana kısmı mükemmel görünmesini sağlamak değildir. Aksi takdirde, ana eğlence kaybolur. Siyah veya renkli kurdeleli dağınık örgü ana cazibe merkezidir. Saçlarınızı başın üst kısmında toplamak, at nalı şeklinde görünmesini sağlar. Saçın üç ayrı parçası arasında herhangi iki kısmı olan kurdeleyi çılgın bir şekilde örmek ve birkaç turdan sonra rastgele düğümler atmak için kullanın. Kurdeleli bu dağınık örgü, bir değişiklik seçmek için kesinlikle yüzünüzle birlikte gider..

 • Denenecek En İyi Sezon: Dilediğiniz mevsimde dilediğiniz gibi giyin.
 • Uygun Yaş Grubu: 30’lu yaşlardaki kadınlar bu saç stilinde iyi görünebilir.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Oval yüz ve herhangi bir saç tipi denemek için bu tarzda iyi görünebilir..
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Bu korkak tarz, geceleri güzel dans partileri veya etkinlikler için gitmek için korkak ve ilginç batı elbisesi ile en iyisi olabilir..

15. Geri Alınmış Kabarıklık:

Yüz Şeklinize Uygun Saç Modelleri 15

Geri alınan kabarık, denemesi oldukça kolay, iyi bilinen ve popüler bir saç modelidir. Bu, saçın küçük ve orta boy fırçalarla iyice kurutulmasıyla yapılır. Ayrıca, alçak bir at kuyruğu yapın ve bobby pimleri ile bir taban oluşturacak şekilde dağınık bir şekilde bükün. Bu, hazırlanmak ve stil yapmak için zamanı olmayan ama biraz şık görünmek isteyenler için en iyisidir. Bu stili tüm kadınlar için istedikleri gibi deneyin. Bu tarz yüz şeklinize uyum sağlar ve yüzünüzün güzellik bölümünü yükseltir..

 • Denenecek En İyi Sezon: Yaz bu tarzda zarafet için uygundur.
 • Uygun Yaş Grubu: 40 yaşın altındaki tüm kadınlar için bunu deneyin.
 • Tercih Edilen Yüz ve Saç Tipi: Bu saç modeli yüz şekline ve saç tipine uygundur ve her türde iyidir ve tüm kadınlar için iyidir.
 • Mükemmel Elbise ve Durum: Akşam yemeği randevuları veya gece gezileri için diz boyu veya sevimli tam boy elbise veya klasik giyim bu tarz için en iyisidir.

Ek İpuçları:

 1. Saç bakımı her zaman zaman ve sabır gerektirir.
 2. Bu nedenle anahtar, herhangi bir rutini atlamamak, ancak her hafta hatasız olarak takip etmektir..
 3. Dilerseniz aynı saç stilini korumak için saçlarınızı iki ayda sık sık kısaltın..
 4. Saçın beslendiğinden ve nemlendiğinden emin olmak için haftada bir veya iki kez yağ maskesi uygulayın. Bu saçın kurumasını ve sertleşmesini önleyecektir..
 5. Saçınıza dilediğiniz gibi aksesuar ekleyerek saç modellerini farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz..
 6. Yuvarlak yüze sahip kadınlar, yüz şeklini daha fazla gizlemek için alın stillerine kadar tepesi ve saçı yüksek saç modellerinden kaçınabilir..
 7. Yükseltilmiş ve uzatılmış stiller, oval bir yüze sahip olanlar için uygun değildir..

Bu saç modelleri, farklı yüz şekillerine ve saç tiplerine uyacak şekilde iyi seçilmiştir. Yüz şekilleri için saç modelleri hakkındaki bu kılavuzu beğeneceğinizi umuyoruz. Bunları deneyin ve size en uygun olanı deneyin. Onları nasıl beğendiğinizi bizimle paylaşarak bize bildirin. Bu stiller kesinlikle sizi dönüştürecek ve eskisinden daha trend ve şık görünmenizi sağlayacak. Ayrıca, oldukça kolaydırlar ve hiç çaba gerektirmezler..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Kakül yuvarlak yüz şekline uygun mu??

Cevap: Evet, kakül yuvarlak yüze çok yakışıyor. Ancak yuvarlak yüz şeklini vurgulayacağı için küt patlamalardan kaçınılmalıdır. Bu nedenle, grafik patlamaları veya katman patlamalarını tercih edin. Yuvarlak bir yüze sahip olanlar üzerinde iyi görünebilirler..

S2. Kare yüze sahip olanlara bob saç modeli iyi gider mi??

Cevap: Evet, bob stili kare yüze sahip olanlara çok yakışıyor. Katmanlarla ortaya çıkacağı ve yüzün kareliğine daha az vurgu yapacağı için karışık bob deneyin. Kare yüze sahip olanlar için ince katmanlar ve kenarları yumuşatmak önemlidir..

S3. Yuvarlak yüz için kısa saç kesimi yapabilir miyim?

Cevap: Yuvarlak yüzler genellikle yanıltıcıdır. Salon stilistleri bile kendilerine en uygun stili iki kez düşünürler. Yuvarlak yüz şekillendirme fikri, saç kesimlerini yüzü uzatacak ve daha kısa görünmeyecek şekilde yapmaktır. Bu nedenle kısa saç kesimi, yuvarlaklığınızı vurgulamayana kadar iyidir..