Uzun altın zincirler bu günlerde bir moda sembolü haline geldi. Ünlüler ve hatta sıradan insanlar, sade ama dinamik, cesur altın uzun zincirlerle muhteşem mücevher tasarımlarını sever. Daha önce kadınlar, boyun çizgisinde asılı olan ince tasarım zincirler giyerdi, ancak bugün bir moda ifadesi yapan erkekler ve kadınlar, modalarını vurgulamak için kalın ve büyük zincirler ve giysilerin üzerinde gösterilen büyük bir kolye askısı giymeyi tercih ediyorlar..

Güzel & En Son Uzun Altın Zincirler:

Uzun altın zincirler herhangi bir kıyafetle harika görünüyor. Farklı Tasarımlarda En İyi 9 Uzun Altın Zincirimize Bakın.

1. Figaro Altın Zincir:

Figaro Altın Zincir

Figaro altın uzun zincirler tasarım olarak çok güzel. Altın zincirin tasarımı, halk arasında altın veya gümüş bağlantı zincirleri olarak bilinir. Tasarım, uzatılmış oval bir bağlantıya sahip 2 ila 3 küçük daire bağlantı ile yapılmıştır. Figaro zincirleri hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir.

2. Altın Kutu Zinciri:

Altın Kutu Zinciri

18 inçlik uzun altın zincirli bir kutu zincir hem erkek hem de kadınlarda çok hoş görünüyor. Erkekler kalın kutu zincirleri, bayanlar ise ince ve narin olanları tercih ediyor. 18” altın zincir kadınlarda çok hoş görünüyor. Bu desenin şekli, birleşen ve bir kutu şekli oluşturan dört veya iki altın bağlantıyla birbirine kenetlenir..

3. Altın Singapur Dalga Zinciri:

Altın Singapur Dalga Zinciri

Altın uzun zincir tasarımının Singapur modeli, erkekler ve kadınlar arasında en popüler tasarımlar olarak kabul edilir. Tasarım, aynı ipliğin etrafında dönen ve harika bir tasarım oluşturan bükülmüş bordürlere benziyor. Kıvrımlar ve kıvrımlar boyun çizgisini vurgular. Genellikle zincir 18 ayar olarak yapılır ve hem uzun altın zincirlerde hem de diğer metallerde de görülebilir..

4. Altın Salyangoz Zinciri:

Altın Salyangoz Zinciri

Altın rengi uzun zincir tasarımları da salyangoz zincir deseni ile inanılmaz. İnanılmaz tasarım, erken yapılan ve daha sonra birbiriyle bağlantılı olan klasik bağlantılarla birbirine bağlıdır. Parçaların her biri salyangoz benzeri bir bükülme ile tasarlanmıştır, bu nedenle salyangoz zincir tasarımı olarak bilinir..

5. Spiga Ağır Altın Zincir:

Spiga Ağır Altın Zincir

Spiga zincirleri, uzun bir zincir yapmak için çok fazla altın gerektiren ağır zincir modelleri olarak kabul edilir. En yeni altın zincir tasarımı, çift geçmeli desenle vurgulanmıştır ve bu nedenle boyun çizgisinde de büyük görünür. Altın takı tutkusu olan erkekler bu tür tasarımları kesinlikle sevecek, kadınlar ise aynı tasarımdan kısa zincirlere sahip olabilir..

6. Altın Buğday Zinciri:

Altın Buğday Zinciri

Buğday zincirleri ayrıca spiga zincirleri olarak bilinir ve düz ve yuvarlak şekillerde gelir. Buğday zincirinin tasarımı, çiftlik taneli buğdayına benziyor. Tüm uzun altın zincir deseni, topraklanmış bir buğday kayışını andırıyor. Zincir deseni narin ve sade olduğu için kadınlar bu tür tasarımlarla güzel görünürler..

7. Düz Mariner Altın Zincir:

Düz Mariner Altın Zincir

Altın uzun tasarımcı zincirinde bir denizci deseni harika görünüyor. Düz denizci zincirleri ve şişirilmiş veya yuvarlak denizci zincirleri de vardır. Birbirini ikiye bölerek bir desen oluşturan oval şekiller bağlantısındaki iki delikten dolayı böyle adlandırılmıştır. Şekil, teknelerde kullanılan armalara benziyor.

8. Çapa Altın Zinciri:

Çapa Altın Zincir

Çapa deseninin en son uzun zincir tasarımları şaşırtıcı. Bağlantılar, tasarım güzel bir şekil oluşturacak ve çok dayanıklı olarak kabul edilecek şekilde yapılmış ve birbirine bağlanmıştır. Denizci zincirlerine benzer şekilde, çapa zincirleri bitişik bir görünüme sahiptir ancak boyutları kalındır..

9. Basit Yılan Altın Zinciri:

Basit Yılan Altın Zincir

En popüler ve en çok giyilen yılan uzun altın zincirler, erkekler ve kadınlar arasında en sevilen zincir tasarımı olarak kabul edilir. Erkek ve bayanlar tercih ettikleri kalın ve ince zincir şeklini tercih edebilirler. Deseni yılana benzediği için yılan zinciri denir, halkalı zincir yuvarlak veya kare veya düz bir enine kesitte birbirine sıkıca kenetlenir. Bir zikzak deseni yapar.

10. Ağır Halat Altın Zincir:

Ağır Halat Altın Zincir

Tasarımcı uzun altın zincirlerdeki ağır bir halat zinciri sadece dinamik değil, aynı zamanda herkesin sahip olmak istediği bir mücevher parçası gibi görünüyor. Bağlantılı zincire benzeyen halat, hepsi tek bir altından iplikle yapılır ve aynı tür başka bir altın iplikle bükülür. İplik kişinin kendi tercihine göre kalın veya ince tutulabilir. Uzun bir ip deseni zinciri, insanlar arasında yaygın olan bir hendektir..

11. Tilki Kuyruğu Uzun Altın Zincir Tasarımları:

Tilki Kuyruğu Uzun Altın Zincir Tasarımları

Tilki kuyruğu uzun altın zincirler, uzun altın zincirlerdeki en yeni tasarımlardan biridir. Tasarım, keskin bir tilki kuyruğunu andıran bir desenle yapılmıştır. Dairesel bağlantılar, V şeklinde bir bağlantı yardımıyla dört veya üç bağlantı halinde birleştirilir. Zincirin kalıbı o kadar düzgün ve gösterişli ki hem erkekler hem de kadınlar tarafından severek giyiliyor..

12. Sarı Altın Bağlantı ve Çubuk Zincir:

Sarı Altın Bağlantı ve Çubuk Zincir

Halka ve çubuk desenli uzun altın zincir tasarımları da normal günlerde uzun süre giyilebilecek muhteşem bir tasarımdır. Bu tasarımın esnekliği ve dayanıklılığı ile ünlüdür. Birbirine kenetlenmiş dikdörtgen bir altın çubukla takip edilen iki bağlantı ile yapılır. Bu zincirin güzel tasarımı, tek başına giyilmesini sağlar..

13. Dapped Bar Altın Zincir:

Dapped Bar Altın Zincir

Dapped bar altın uzun zincir tasarımları, mücevher modasındaki en son desenlerdir. Bilezikler için de kullanılan bu desen, kadınlar tarafından yaygın olarak giyilmektedir. Desen, alacalı tasarlanmış kalpler veya dairesel halkalarla birbirine kenetlenmiş yarı dairesel bağlantılar ile yapılır. Yarım daire halkalar uzundur ve benzersiz bir tasarım oluşturmak için merkeze bastırılmıştır. Bu tür uzun zincirler, içinde herhangi bir kolye olmadan tek başına takılabilir..

14. Balıksırtı Altın Zincir:

Balıksırtı Altın Zincir

Balıksırtı altın uzun zincir tasarımı, cesur tasarımlara tutkun insanlar tarafından yaygın olarak tercih edilen benzersiz bir modeldir. Zincir genellikle kalınlık ve uzunlukta gelir. Altın halkalar, iki halka arasındaki boşlukta çok küçük bir fark yaratarak birbirleriyle çok sıkı bir şekilde iç içe geçmiştir. Birbirine kenetlenmiş bağlantıların şekli çok küçük bir V şekli oluşturur.

15. Eski Bizans Zinciri:

Eski Bizans Zinciri

Bir Bizans uzun altın zincir tasarımı, yaşlılar arasında daha favori. Yine de gençler, kısa bir stil için tasarımı yavaş yavaş seçiyorlar. Güzel ve büyük bir kolye ucu, uzun altın zincirin bu kadar zarif tasarımıyla dinamik görünecektir. Zincir, mükemmel bir yöntemle iç içe geçmiş dairesel altın halkalardan yapılmıştır..

16. Bükülmüş Bağlantı Zinciri:

Bükülmüş Bağlantı Zinciri

Bükülmüş halkalı altın uzun zincirler, basit ve en sade tarzdaki altın zincirlerden biridir. Zincir hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir. Bağlantılar tektir ve çıplak gözle görülebilir.

17. İz Zincirleri:

İz Zincirleri

İz altın uzun zincir tasarımı, tüm altın zincirlerin en sade görünümlü özel ve farklı tasarımlarından biridir. Basit yapımı zincir kadınlara daha çok yakışıyor. İz zincirlerinin halkalar halinde bağlantıları vardır ve zıt yönlerde bağlanırlar..

18. Rolo Zincirleri:

Rolo Zincirleri

Küçük rolo en son altın uzun zincir tasarımları, iz zincirlerine benzer ancak kenarları dairesel halkalara sahiptir. Bu bağlantılar, iz zincirleriyle aynı şekilde birbirine kenetlenir. Rolo zincirlerinin oluşturduğu güzel desen hem erkek hem de kadınlarda harika görünüyor..

19. Galler Prensi zincirleri:

Galler Prensi zincirleri

Galler Prensi, özellikle zincirler olmak üzere mücevher dünyasının en iyi koleksiyonlarından biridir. Altın uzun zincirlerdeki son tasarım, Galler Prensi zincirlerinden biri olabilir. Altının tekil iplikleri birbiriyle bükülür ve inanılmaz bir şekilde güzel bir zinciri çerçeveler..

20. Belcher Zincirleri:

Belcher Zincirler

Altın uzun tasarımlardaki belcher zincirler, altın zincirlerdeki en ince ve en ağır desenlerdir. Dairesel halkaların boyutu kalındır ve çiçek baskıları veya diğer tasarımlar gibi farklı desenlere sahiptir. Bu dairesel bağlantılar birbirine kenetlenir ve göz alıcı zengin bir zincir oluşturur..

21.  Briolette Zincirleri:

Briolette Zincirler

Briolette zincirler, zincirle birlikte verilen bir kolye ucu olan bir kolye türüdür. Toplar, uzun altın zincirin tamamını oluşturan halkalar birbirine bağlanırsa tür. Çoğunlukla kadınlar tarafından kazanılan bu zincirler, dayanıklılığı nedeniyle çok nadiren tercih edilmektedir..

22. Boncuk Zincirleri:

Boncuk Zincirler

Boncuk zincirleri, altın ipliklerle dokunmuş ve bir zincir haline getirilmiş inciler gibi süslenmiş içi boş boncuklarla yapılır. Boncuklu altın uzun zincirler Hintli kadınlarda çok ünlüdür. Zincir çekici ve büyük görünüyor.

23.  Kablo Zincirleri:

Kablo Zincirleri

Kablo bağlantı zincirleri genellikle uzun boyda yapılır ve çoğunlukla evde kadınlar tarafından düzenli olarak takıldığı görülür. Zincirin yapımı ve kalitesi zordur ve dolayısıyla dayanıklıdır. Dikdörtgen bağlantılar, bir kablo bağlantı tasarım zincirinde birbirine kenetlenmiştir.

24.  Örgü Zincirler:

Örgü Zincirler

Örgü zincirler, altın uzun zincirlerdeki zengin görünümlü tasarımlardan biridir. Zincirler, birbirine bağlanmış altın ipliklerden oluşan bir ağ gibi görünen çok sıkı ve ince bir tasarımla yapılmıştır. Altın rengi örgü uzun zincirler hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilir.

25. Kaldırım Zincirleri:

Kaldırım Zincirleri

Kaldırım bağlantı zincirleri erkekler arasında çok sevilen bir tasarımdır. Tasarım cesur bir desen gibi görünüyor ve bir erkek hissi taşıyor. Bağlantılar, düz bir etki yaratan özel bir şekle sahiptir. Kaldırım bağlantı desenindeki uzun altın zincir tasarımları başka tasarımlar yapmak için de kullanılır..

İnce halkaları ve büyük bağlantıları olan bayanlar için uzun altın zincirler kendilerini benzersiz şekillerde aydınlatır. Kalın Bizans iplik zincirleri, açık boyunlu bir elbise veya geleneksel sade sari ile giyildiğinde inanılmaz görünüyor. Yılan ve ip zincirleri, geleneksel törenlerde giyildiğinde uzun altın zincirlerle de harika görünüyor. İnce kutu zincirler ve düz Figaro veya mariner zincirler rutin hayatta düzenli olarak giyilebilenler iken.