Astroloji, gezegenlerin, yıldızların ve diğer gök cisimlerinin ve konumlarının insanları ve faaliyetlerini nasıl etkilediğinin bilimsel çalışmasıdır. Yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanan ve Vedik zamanların rishileri tarafından kurulmuş, anlaşılmış ve geliştirilmiş tam kanıtlı bir çalışmadır. Vedik astrolojiye katkılarıyla bilinen seçkin isimlerden bazıları Aryabhatta, Garga, Kalidasa, Varahamihira ve Maharishi Parashara’dır..

Astroloji çalışması, Güneş, Ay, Jüpiter, Mars, Satürn ve Venüs olan 8 gezegen ve Ejderhanın Başı ve Kethu veya Ejderhanın Kuyruğu olarak da bilinen Rahu adlı diğer iki gölgeli gezegen etrafında döner. Dünyanın dört bir yanından farklı gökbilimciler, bu gök cisimlerinin evrendeki gezegensel yerleşimleri üzerinde çalışmakta ve tahminlerde bulunmaktadırlar..

Astroloji bilimi, eski çağlardan beri Hint kültürüne armağan edilmiştir. Metodoloji, yıllar içinde güçlü bir şekilde çalışılmış ve doğru olduğu defalarca kanıtlanmıştır. Hint alt kıtasının ayırt edici bölümünde önemli bir yön olarak kalır. Bunlardan Kerala, astroloji ve Tantrik ritüelleri ile dünyaca ünlüdür. Bu en güneydeki eyalet sadece Ayurvedik uygulamalar için popüler değil, aynı zamanda astroloji tahminleri de dünyanın farklı köşelerinden insanları çekiyor..

Kerala astrolojisi ayrıca dünyadaki en eski, tutarlı ve en doğru astroloji biçimi olarak kabul edilmiştir. Gerçek astronominin kozmik biliminden başka bir şey değildir. Kerala astrolojisi metodolojisi ‘cowries’ veya deniz kabukları kullanır ve tahmin doğruluğu için dünya çapında büyük değer taşır. Devlet, astronomi, astroloji, burç ve vastu shastra gibi konularda zengin bilgileriyle tanınır..

Kerala astrolojisi, astronomik tahminler yapmak için ayrılmaz bir parça olarak ‘Ashtamangala Prasnam’ ilkelerini kullanır. Aile sorunları, stres, kısırlık, iş başarısızlıkları ve diğer çözülmemiş sorunlar gibi insanlığın karşılaştığı farklı sorunların çözümünü ve kök nedenlerini bulmak için kullanılır..

Ashtamangala Prasnam, yeni inşaatlar ve tapınak inşa etmek gibi diğer hayırlı faaliyetler için de takip edilmektedir. Ayrıca geçmiş, şimdiki ve gelecekteki eylemlerimizin hem iyi hem de kötü etkisini ortaya çıkarır ve kötü niyetli eylemleri ortadan kaldırmak için çareler sunar. Ashtamangala Prasnam genellikle iki astrolog tarafından yapılır. Ancak tartışılan sorunun ciddiyetine bağlı olarak artırılabilir..

Eski zamanlarda Maharishiler, Tanrı’nın nimetleriyle uzmanlık ve bilgilerine dayalı tahminlerde bulunmak için astrolojiyi kullandılar. Zamanla sadece kişinin bilgisi ve bulgularının başarısı inancın temeli oldu. Kerala astrolojik tahminleri tamamen farklı gezegen takımyıldızlarının bilimsel çalışmasına dayanmaktadır..

Doğru tahminler, yalnızca farklı astrolojik yönler hakkında kapsamlı bilgi ile yapılabilir ve astrolojik eğitimde uzmanlaşarak elde edilebilir..

Kerala’nın Vedik astroloji alanındaki katkısı önemlidir. Bu ilkeler aynı zamanda Vastu Shastra’ya da yayılmıştır ve eyalette büyük bir popülerlik kazanmaktadır. İnşaatçılardan yeni evler veya ofisler inşa ederken bu geleneksel ilkeleri izlemeleri istenmektedir. Bu çalışmanın bulguları aynı zamanda günlük hayatımızın sayısız engelini çözmek için de kullanılmaktadır. Hayatınızın genel görev süresi boyunca esenlik için kullanılır..

Son olarak, Kerala astrolojisinin uygulamalarının asla falcıların uygulamalarıyla karşılaştırılmaması gerektiği unutulmamalıdır. Sadece iyileştirici önlemleri takip ederek sorunların üstesinden gelmek için doğaüstü bir rehber olarak kullanılmalıdır. Ancak hayattaki başarı veya başarısızlık tamamen Karma’mıza bağlıdır. İyi ya da yanlış işler yapmak kişisel bir seçimdir. Bilerek veya bilmeyerek yapılan herhangi bir yanlış davranış, hayatı perişan edebilir.

Kerala astrolojisi, iyi eylemler gerçekleştirerek ve tüm zararlı eylemleri ortadan kaldırarak mutlu ve görkemli bir yaşam bırakmamıza rehberlik edebilir..