Bihar, buradaki en iyi balayı yerlerinden biridir. Burada harika zaman geçirilebilir. Size gerçekten harika ziyaret sitelerinin yanı sıra tonlarca aktivite seçeneği sunacak..

Hepsi birbiriyle alakalı. Balayınız iyi geçerse, evlilik hayatınızın geri kalanının parkta yürümek gibi olma ihtimalinin yüksek olduğu söylenir. Bu yüzden ilk seferinde berbat etmeyin ve en iyi balayını geçirmeyi düşünüyorsanız, o zaman Bihar, Hindistan sizin için mükemmel bir yer olabilir. Söylentileri bir kenara bırakalım ve ilgili istatistiklere odaklanalım..

Bihar, yüksek suç oranı ve kötü politikacıları nedeniyle Hindistan’daki en yozlaşmış yerlerden biri olarak kabul edilse de, aynı zamanda Hindistan’ın tarihi açıdan en zengin ve prestijli yerlerinden biridir ve harcama için harika bir yer haline gelebilir. senin balayın. Bihar’daki yerlerin görüntüleri ile en güzel ve romantik 9 balayı yeri aşağıda listelenmiştir..

Bihar’da Resimlerle En İyi 9 Balayı Destinasyonu:

1. Patna:

patna

Patna, Bihar’ın en güzel ve en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir. Yer, doğal güzelliği ve su kütleleri ve tapınakları ile bilinir. Bihar’ı ziyaret ettiklerinde burayı görmezden gelemezsiniz. Yer ayrıca Hindistan’daki vahşi hayvanları barındırmak için en iyi tesislerden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Patna ayrıca bihar eyaletinin başkentidir..

2. Bodh Gaya – Bihar’daki En İyi Balayı Yeri:

Bodh Gaya

Budizm’in vaaz edildiği bir yeri ziyaret etmek ister misiniz? O zaman Bodh Gaya sizin için en iyi balayı destinasyonlarından biri. Bodh Gaya, en iyi manastırlardan bazılarına sahiptir ve Hindistan’ın en güzel yerlerinden biridir. Bodh Gaya’da tapınaklar, nehir kıyıları vb. gibi ziyaret edilecek çok sayıda park ve yer vardır..

3. Rajgir:

Rajgir

Bihar’ı ziyaret etmek ister misiniz? Rajgir’i unutma. Bihar’daki en havalı yerlerden biridir ve kaplıcaları ve mükemmel yaban hayatı gösterimi ile ünlüdür. Rajgir’de turistler tarafından oldukça sık ziyaret edilen birçok küçük ve büyük güzel mağara var..

4. Münferit:

Buradaki çeşitli sağlıklı ve yaşam tarzı platformları nedeniyle Bihar’daki en uygun yerlerden biri olarak kabul edilir. Munger, Bihar’daki en iyi balayı noktalarından biri olarak kabul edilir ve ayrıca her yıl çok sayıda turisti çeken vahşi yaşam sığınma kamplarına sahiptir..

5. Buxar :

Buxar

Buxar’ın Hindistan’ın Bihar eyaletindeki en ünlü yerlerden biri olduğu söylenebilir ve Buxar bölgesinin merkezidir. Buxar, Hindistan’ın en kalabalık yerlerinden biridir ve insanların hızlı kentleşme talebi, bu şehrin süper hızlı gelişmesine yol açmıştır. Buxar’da birçok aktivite merkezi ve alışveriş ve yeme-içme platformu bulunmaktadır. Bihar’daki ideal balayı destinasyonlarından biri olarak derecelendirildiği için seveceksiniz..

6. Muchalinda Gölü :

Muchalinda Gölü

Bihar’ın göller, nehirler, nehir kıyıları vb. Gibi bir dizi güzel su kütlesi vardır. Muchalinda Gölü, toprak ananın güzel bir eseridir ve Bihar’da ve tüm Hindistan’da çok popülerdir. Ülkenin her yerinden insanlar bu gölün doğal güzelliğini yaşamaya geliyor.

7. Purnia :

Purnia

Konser ve canlı şov konseptini seviyorsanız, Purnia’yı Bihar’daki en iyi balayı noktaları listenize ekleyin. Burası tapınaklar, alışveriş yerleri ve birçok konser salonuyla dolu..

8. Bihar Sharif – En İyi Balayı Yeri:

Bihar Şerif

Bu, Bihar’da bir başka güzel balayı yeri. Burası Budist manastırlarıyla dolu ve burada bulunan birçok müzenin yardımıyla bu ülkenin zengin tarihi önemi tasvir edilebilir..

9. Bodhi Ağacı:

Bodhi ağacı

Son fakat en az değil, Bodhi ağacı Bihar’daki en iyi balayı yerlerinden biridir. Tarihi önemi büyük olan bu devasa ağacın güzelliğini sadece görselleştirerek bu yere aşık olabilirsiniz..

Bihar, Hindistan’daki en iyi yerlerden biridir ve çok sayıda önemli balayı bölgesine sahiptir. Bu yerleri ziyaret eden kişilere göre, bunlar Bihar’daki en bakımlı ve güzel balayı sitelerinden bazıları ve bu makalede tartışılan balayı sitelerinin hiçbirini ziyaret ettikten sonra ayrılmak istemeyecek..