Hindistan, balayı için gidilecek en iyi yerlerden biridir. Kültür ve miras açısından zengin, ziyaret edilecek birçok güzel ve tarihi esere sahiptir. Ayrıca, dinlenmek için de birkaç huzurlu ve sakin destinasyona sahiptir. ‘Ormanlar Ülkesi’ olarak bilinen Jharkhand, Hindistan’ın tüm harikalarını içeren, ikincisine daha fazla odaklanan eyaletlerinden biridir. İşte Jharkhand’da balayı için ziyaret edilecek en iyi 9 yer.

Fotoğraflarla Jharkhand’da Gezilecek En İyi Balayı Yerleri:

1. Ranchi:

ranchi

‘Şelaleler Şehri’ olarak bilinen Ranchi, Hindistan’ın tamamında mineral bakımından en zengin şehirlerden biridir. Doğa tutkunları için Hundru Şelalesi, Panch Gagh Şelalesi, vahşi yaşam tutkunları için Rock Garden, Deer Park ve Birsa Zooloji Parkı gibi birçok turistik destinasyona ve Jagannath Tapınağı, Nakshatra Van, Güneş Tapınağı ve Pahari Mandir gibi önemli dini noktalara sahiptir. Onu Jharkhand’daki en iyi balayı yerlerinden biri yapan huzurlu bir ortam ve hoş hava.

2. Jamshedpur:

Jamshedpur

Adını Jamshedji Tata’dan alan bu şehir, kendi çelik ve demir değirmenine ev sahipliği yapıyor. Yavaş ve sakin bir şehir hayatı ile Jharkhand’daki en iyi balayı noktalarından biridir. Romantik yürüyüşler ve piknikler için Jubilee Park, Jubilee Gölü ve Hudco Gölü gibi ziyaret edilebilecek birçok ilginç yeri vardır. Jayanti Sarovar, Tata Steel Zooloji Parkı ve Kabile Kültür Merkezi burada birkaç ilginç yer daha.

3. Hazaribağ:

Hazaribağ

Bu şehir, vahşi yaşam ve doğa severler için bir cennettir. Sayısız flora ve fauna türüne sahip birkaç pitoresk bahçeye ve vahşi yaşam parkına sahiptir. Hazaribagh Yaban Hayatı Koruma Alanı, Hazaribagh Ulusal Parkı ve Kanarya Tepesi bunlardan birkaçıdır. Jharkhand’da mükemmel bir balayı destinasyonudur..

4. Deoghar:

Deoghar

Genişliği boyunca dağılmış birkaç küçük ve büyük tapınağın bulunduğu kutsal bir yer olan Deoghar, balayı için gitmek için ilginç bir yerdir. Baba Baidyanath, buradaki tüm tapınakların en ünlüsüdür. Buradaki ünlü doğa noktalarından Basukinath, Trikuta Tepeleri, Jalsar Çocuk Parkı ve Nandan Pariah en ünlüleridir..

5. Giridih:

Giridih

Giridih geçtiğimiz günlerde ayrı bir şehir ilan edildi. Hindistan’ın herhangi bir yerinde en fazla sayıda Jain tapınağına sahip olduğu için Jain hacıları arasında popüler bir yerdir. Jain binaları, tapınaklar ve diğer dini yerlerin yanı sıra, bu şehrin Parasnath Tepeleri, Usri Şelalesi, Khandoli Parkı ve Barajı ve Madhuban Jharkhandi Dham gibi ziyaret edilecek başka ilginç balayı yerleri vardır..

6. Sahibganj:

Sahibganj

Küçük, sakin bir şehir, burası Jharkhand’da hoş bir balayı mekanı. Hoş havası, güzel manzarası ve yardımsever sakinleri ile sessiz ve romantik bir inziva için mükemmeldir. Buradaki dini noktalar Bindabasini Tapınağı, Shukravasini Tapınağı, Raksisthan Tapınağı, Shivgadi Tapınağı ve Meryem Kilisesi’dir. Diğer tarihi anıtlar Teliagarhi Kalesi, Rajmahal ve Mangalhat’tır. Moti şelalesi ve Bhagwa Kuan da ziyaret edilebilecek ilginç yerlerdir..

7. Dhanbad:

Dhanbad

Mineraller açısından zengin bir başka şehir olan Dhanbad, Hindistan’da burada bulunan tüm kömürlerle ünlüdür. Birçok insan burayı ideal bir turistik yer olarak görmese de, aslında sunabileceği çok şey var. Barajlar, bahçeler ve Göller burada şaşırtıcı derecede çok sayıda bulunur..

8. Netarhat:

Netarhat

Bu, Jharkhand’daki en mükemmel balayı yerlerinden biridir. Netarhat Tepeleri, Sadni Şelaleleri, Koel Manzara Noktası, Yukarı Ghaghri Şelaleleri, Magnolia Gün Batımı Noktası ve benzeri gibi mükemmel hava, huzurlu bir çevre ve eğlenebileceğiniz birçok yere sahiptir..

9. Palamu:

Palamu

Bu küçük şehir, Jharkhand’daki en iyi balayı destinasyonlarından biridir. Palamu Doğal Hayatı Koruma Alanı ve Betla Ulusal Parkı gibi çok çeşitli vahşi yaşam alanlarına ve mükemmel yürüyüş parkurlarına sahiptir. Romantik bir gezi için gidilebilecek diğer güzel yerler, tarihi Palamu Kalesi, güzel Yukarı Ghaghri Şelaleleri, Koel Nehri ve Aşağı Ghaghri Şelaleleri’dir..

Böylece Jharkhand, romantik bir kaçamak için mükemmel, huzurlu bir yer. Yeni evli çiftlerin birbirlerinin şirketlerinden huzur içinde keyif almalarını sağlayan birkaç ilginç turistik mekana sahiptir. Bu yerde yeniyseniz, birkaç tur paketi çiftler için mükemmel ev konaklamaları ve güvenli konaklama imkanı sunar. Evet, bir balayı destinasyonu planlıyorsanız, devlet sizi birçok sürprizle karşıladığından Jharkhand’a biletlerinizi ayırtın. Yukarıdaki liste dışında paylaşmak istediğiniz başka noktalar varsa lütfen aşağıya yorum yapın..