Swathi Nakshatra, astrolojideki toplam 27 nakshatranın on beşinci yıldızıdır. Bebeğiniz ay bu yıldızdayken doğarsa, o zaman bu Swati nakshatra bebek isimleri listesi küçük olan için hayırlı olabilir. İsimler özellikle nakshatra için belirlenmiş başlangıç ​​hecesiyle başlar. İster anlamlı ve modern bir isim, ister kısa ve sevimli bir isim, hatta geleneksel bir isim olsun ve sizin için özel bir Swathi nakshatra bebek isimleri listesi derledik..

swati nakshatra bebek isimleri

Bugün yeni doğanlar için Swathi nakshatra özellikleri ve güzel Swati nakshatra isimleri hakkında daha fazlasını keşfedelim.

Swathi Nakshatra ve Özellikleri:

Swathi nakshatra, Hindu astrolojisindeki toplam 27 nakshatranın 15’inde gelir. Terazi burcunda 6.40 ile 20 derece arasında değişir. Swathi nakshatra altında doğanların sanatsal ve çok yaratıcı oldukları söylenir. Swathi terimi, yağmurun ilk damlası anlamına gelir ve bu yıldızda doğanların anlamıyla benzer özelliklere sahip olduğu söylenir. Düşünceler, ifadeler, bilgi ve güvenle doludurlar. Bu kişiler şefkatli ve yumuşak sesli varlıklar, mutlu ve neşeli. Aynı zamanda çok bağımsız ve spontanedirler, benzersiz olmayı, yeni şeyler denemeyi severler..

Şimdi en güzel ve anlamlı Swati natchathiram isimlerini görelim.

Swati Nakshatra Adı Başlangıç ​​Harfi/Hecesi:

Küçük çocuğunuz Swathi nakshatra’da doğduysa, adının aşağıdaki hecelerle başlaması hayırlı olarak kabul edilir:

Ru, Roo, Yeniden, Ro, Ta, Taa

Eğer padalara göre isim hecelerini kontrol ediyorsanız:

  • Swati nakshatra 1. pada isimleri Ru ile başlar.
  • Re ile Swati nakshatra 2 pada isimleri.
  • Swati nakshatra 3. pada isimleri Ro ile başlar.
  • Swati nakshatra Ta ile 4 pada isimleri.

Swati Nakshatra 2020 için Bebek İsimleri:

İşte küçük yeni doğanlar için en güzel ve anlamlı Swathi yıldız bebek isimlerinin listesi.

Swathi Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Reeyansh:

Reeyansh, çok sevimli telaffuzu olan sevimli ve modern bir erkek bebek ismidir. Reeyansh adı, güneş ışığının ilk ışını anlamına gelir. Hintçe kökenlidir.

2. Yenileyin:

Renesh, aşkın efendisi demektir. Bu, Swati Nakshatra ile güzel isimler arasındadır ve güzel ve zarif bir anlamı olan yeni ve modern bir isimdir. Bu swathi natchathiram erkek isimleri hakkında ne düşünüyorsunuz??

3. Rohtaş:

Rohtash yıldız demektir. İsim, parlak ve göz kamaştırıcı bir anlamı olan kısa ve sevimli, nadir bir erkek bebek ismi, havalı değil mi?.

4. Romaş:

Romesh, Lord Vishnu’dan başkası değildir. Aynı zamanda Lord Rama’nın Tanrısı anlamına gelir. Bu yeni bir isimdir ve yine de Swati nakshatra’daki erkek bebekler için geleneksel, güzel bir anlamı vardır..

5. Romit:

Romit nadir bir isimdir. Zevk almak veya üşümek anlamına gelir. Bu, modern genç ebeveynler için denemek için çok rahat ve şık bir isim.

6. Ronit:

Ronit veya Ronith, birçok Kuzey Hindistan eyaleti için popüler ancak çekici ve klasik bir isim seçimidir. Ronith süsleme demektir. Adı aynı zamanda büyüleyici, şarkı ve ışıltı anlamına gelir..

7. Roopesh:

Roopesh, güzellik veya yapı anlamına gelen Hintçe ve Sanskritçe roop kelimesinden türetilen isimdir. Güzelliklerin Rabbi demektir. Bu Swati nakshatra erkek isimleri arasında klasik.

8. Rohtak:

Rohtak güneş demektir. Bu, erkek bebeklerin denemesi için bugünlerde ortaya çıkan yeni ve yaklaşan modaya uygun bir isim..

9. Rohan:

Rohan, Hindistan’da erkek bebekler için oldukça yaygın bir isim seçimidir, ancak bugüne kadar klasik bir isimdir. Çiçek açmak ve yükselmek veya yükselmek anlamına gelir. Bu isim ayrıca Lord Vishnu’nun başka bir adıdır..

10. Roşan:

Hint dillerinde Roshan, ışık veya ışık üreten şey anlamına gelir. Yine büyüleyici ama Hindistan’da sevimli isim çok yaygın olarak bulundu..

11. Ruan:

Ruaan yumuşak demektir. İsmin kökenleri henüz tam olarak belirlenmemiştir, ancak Swati nakshatra için hoş, kısa ve sevimli bir erkek bebek ismidir. Ne düşünüyorsun?

12. Rubin:

Rubin Hint dillerinde parlak anlamına gelir. Aynı zamanda ışığı, parıltıyı ve canlılığı sembolize eder. Bu çok nadir ve büyüleyici bir Swati nakshatra Tula Rashi erkek bebek isimleri.

13. Ruhir:

Ruchir çok nadir ve canlandırıcı benzersiz bir erkek bebek ismidir. Güzel, hoş, parlak ve aynı zamanda çok akıllı bir varlık anlamına gelir..

14. Rudra:

Rudra çok geleneksel ve yine de çok cesur bir erkek bebek ismidir. Rudra ismi korkulan ve korkmayan anlamına gelir. Aynı zamanda Lord Shiva’nın başka bir adıdır..

15. Ruhan:

Ruhan, modern isim listesindeki beş harfli sevimli bir erkek bebek ismidir. Nazik, yürekli bir ruh anlamına gelir. İsim ayrıca alternatif olarak şefkatli ve sıcak varlığı sembolize eder..

16. Rupan:

Rupan güzel insan demektir. İsim Hintçe dilinden gelmektedir ve yine de Swati nakshatra doğumlular için seçilebilecek hoş ve nadir görülen bir erkek bebek ismidir..

17. Rushanth:

Rushanth sevimli ve güzel bir erkek bebek ismidir. Ay demektir. Adı alternatif olarak çekiciliği, güzelliği ve parlaklığı da sembolize eder. Bu Swati nakshatra için sevimli bir erkek bebek isimleri.

18. Ruteeş:

Ruteesh, Hindistan’da pek yaygın olarak bulunmaz. ruteesh, her mevsimin kralı anlamına gelir. Bu swathi yıldızı erkek isimleri hakkında ne düşünüyorsun??

19. Ruthvik:

Ruthvik, hoş ve yaygın olarak bulunan bir Telugu Swati nakshatra ismidir. Ancak, asla sıkıcı olamayacak klasik ve her daim yeşil bir seçimdir. Ruthvik aziz demektir. Aynı zamanda Lord Siva’nın başka bir adıdır. Adın diğer varyasyonları arasında Ruthwik ve Rutvik bulunur..

20. Rüzal:

Ruzal narin ve yumuşak demektir. Adı Urduca ve Farsça dillerinden gelmektedir; ancak, Swati nakshatra’da erkek bebekler için ender ve kulağa hoş gelen bir isimdir.

21. Rutuveg:

Tamamen yeni ve çok cesur bir isim istiyorsanız, Rutuveg modern ve çağdaş bir seçim olabilir. Rutuveg niyet demektir.

22. Rudramurthy:

Rudramurthy, Lord Siva’dan başkası değildir. Çok geleneksel bir isim istiyorsanız, Swati nakshatra doğumlu bebekler için bu iyi bir seçim olabilir..

23. Rounak:

Ronak veya Rounak, parlamak ve aydınlanmak anlamına gelir. Aynı zamanda mutluluğu sembolize eder. Bu Tula Rashi Swati nakshatra adı, Hintçe Rounak kelimesinden gelmektedir..

24. Rudrakş:

Rudraksh, bir başka güzel geleneksel erkek bebek ismidir, ancak çok cesur bir anlamı vardır. Rudkrash, Lord Siva’nın gözleridir, bu da cesur ve şiddetli gözlü kişi anlamına gelir. Bu Tamil’de yaygın bir Swati nakshatra adıdır..

25. Rujul:

Rujul dürüstlük ve gerçek demektir. Yeni ve nadir bir erkek bebek ismi seçimidir. Bu yeni ve yaklaşmakta olan moda bir Swati nakshatra Malayalam isimleri.

Swati Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Reema:

Reema, kulağa hoş ve güzel gelen hoş bir kız bebek ismidir. Reema adı Tanrıça Durga anlamına gelir. Aynı zamanda kısmet demektir.

27. Reena:

Reena, insan gibi mücevher demektir. Aynı zamanda neşeli, sevimli ve parlak anlamına gelir. Bu nadir ve yine de sevimli bir kısa Swathi Nakshatra kız bebek isimleridir..

28. Reesha:

Reesha tüy demektir. Bu, Hintçe kökenli kız bebek isimleri için çok yeni ve çağdaş bir seçimdir..

29. Reetika:

Reetika veya Reethika neşe demektir. İsim aynı zamanda akışı, akışı ve doğruluğu sembolize eder. anlamı ile güzel değil mi?

30. Reha:

Rekha, her zaman yeşil kalan ve klasik bir Hint ev adıdır. Ancak, adı her zaman genç. Rekha, Sanskritçe ve Telugu dili de dahil olmak üzere birçok Hint dilinde bir çizgi anlamına gelir..

31. Revanti:

Revanthi veya Revanti güzel insan demektir. İsim telaffuz açısından çok hoş ve güzel. En yaygın Swati nakshatra kadın isimleri arasındadır..

32. Revathi:

Revathi yine yaygın bir kız bebek adıdır. Revathi adı zenginlik anlamına gelir. Aynı zamanda bir yıldız ve takımyıldız adıdır. Adın diğer yazım varyasyonları, Rewathi ve Revati’yi içerir..

33. Rohitha:

Rohitha veya Rohita, Lord Brahma’nın kızı anlamına gelir. Parlamak ve parlamak anlamına da gelir. Bu, Swati nakshatra için kız bebek isimleri listesinde her zaman yeşil kalan bir seçimdir..

34. Ronita:

Ronita veya Ronitha, parlak bir insan anlamına gelir. İsim, daha önce gördüğümüz Ronit isminin kadın bir çeşididir ve aynı zamanda neşe, şarkı ve süsleme anlamına gelir..

35. Oda:

Modern bir isim ama çok geleneksel bir anlam istiyorsanız, Rooma ideal olabilir. Rooma, Tanrıça Lakshmi anlamına gelir..

36. Roopali:

Roopali, günümüzün son moda ve ünlü bir ismidir. Güzel ve güzel anlamına gelir. Bu güzel ve güzel bir swathi natchathiram kız bebek isimleri.

37. Roşna:

Roshna, Hintçe Roshan kelimesinden türetilen çok güzel bir kuzey Hindistan kız bebek ismidir. Işık ve parlama anlamına gelir.

38. Yakut:

Yakut, Mücevher ve taşın adıdır. Aynı zamanda değerli taş benzeri bir kişiyi sembolize eder ve Swati nakshatra için kısa ve sevimli, güzel bir kız bebek ismidir..

39. Ruchira:

Ruchira, Hint dillerinde güzel anlamına gelir. Aynı zamanda hoş, mutlu bir ruh hali ve parlak bir varlık anlamına gelir. İsmin diğer varyasyonu Rucira.

40. Rudrani:

Rudrani, Siva olan Rudra’nın karısı Tanrıça Parvathi’nin başka bir adıdır. Adı çok şiddetli ve cesur bir anlam.

41. Ruha:

Ruha çok kısa ve sevimli dört harfli bir kız bebek ismidir. Ruha ismi sevimli ve güzel anlamına gelir..

42. Ruhi:

Başka bir şirin ve sevimli kız bebek ismi istiyorsanız, Ruhi öyle. Bu kelimenin ve ismin kulağa nasıl geldiğini oldukça seviyoruz. Ruhi ruh, çiçek, kalbe dokunan demektir. güzel değil mi?

43. Rujutha:

Rujuta veya Rujutha, dürüstlük ve doğruluk anlamına gelir. Bu isim, Swati nakshatra’da kız bebekleri için ender ama yine de çok anlamlı ve güzel bir isimdir..

44. Rukmini:

Rukmini, Tanrıça Lakshmi’den başkası değildir. Bu, Hindistan’da çok yaygın ve sıklıkla bulunan bir isimdir..

45. Ruparna:

Ruparna yine güzel demektir. Bu çok yaygın bir isim değil, yine de çok güzel bir anlamı var..

46. ​​Rushika:

Kulağa geleneksel gelmeden geleneksel bir isim tercih ediyorsanız, Rushika iyi bir seçim olabilir. Ruskhika, Lord Siva’nın kutsamalarına sahip bir ruh anlamına gelir..

47. Ruthika:

Ruthika veya Ruthikha, Tanrıça Parvathi anlamına gelir. Aynı zamanda şefkatli ve sıcak bir varlık anlamına gelir..

48. Ruvya:

Ruvya ismini çok seviyoruz. Ruvya bir mevsim ve hava durumu demektir. Çok güzel ve modern bir nadir isim.

49. Ruthvika:

Ruthvika yine geleneksel bir isimdir, ancak çok yaygın değildir. Ruthvika adı konuşma anlamına gelir..

50. Rushali:

Rushali, parlak ve keskin bir kişi anlamına gelir. İsim ayrıca alternatif olarak bilgili ve bilge bir kişiyi ifade eder..

Swati Nakshatra Doğanları İçin Üniseks Bebek İsimleri:

51. Rusham:

Rusham, Swati nakshatra’dakiler için nadir bulunan bir unisex bebek ismidir. Bu kız ve erkek çocuklar için adlandırılabilir. Rusham sakin ve huzurlu insan demektir..

52. Rutu:

Rutu birkaç Hint dilinde kelimenin tam anlamıyla mevsime çevrilir. Swati nakshatra’da bu isim hem erkekler hem de kızlar için ideal olabilir..

53. Rüzal:

Ruzal narin insan demektir. Aynı zamanda nazik bir varlığı sembolize eder. Bu, yaygın olarak bulunmayan oldukça modern bir varyant adıdır..

54. Rükmi:

Rukmi, hem erkekler hem de kızlar için çok geleneksel bir bebek ismidir. Lord Krishna anlamına gelir. Rukhmini’nin diğer adıdır..

55. Roşan:

Birçoğu Roshan’ı erkek bebek ismi olarak duymuştur, ancak bu kızlar için iyi bir isimdir. Roshan ışık ve aydınlatma demektir.

Swati Nakshatra’daki Bebekler için İkiz İsimler:

56. Rebha – Rechal:

Rebha ve Rechal, ikiz kız bebek ismi seçimidir. Rebha ismi şarkı söyleyen kişi anlamına gelir. Aynı zamanda Lord Siva adanmışları anlamına gelir. Rechal masum insan demektir.

57. Reet – Reeta:

Reet ve Reeta kafiyeli ve ikiz erkek ve kız bebek isimleri. Reet adı yasemin anlamına gelir. Aynı zamanda müreffeh ve yatıştırıcı anlamına gelir. Reeta inci demektir. Aynı zamanda değerli anlamına gelir.

58. Rena – Renaud:

Rena, sevimli ve mücevher anlamına gelen bir kız bebek ismidir. Aynı zamanda neşeli bir insanı sembolize eder. Renaud bilge ve güçlü anlamına gelir, sevimli bir erkek bebek ismidir. Bunlar hem ikiz kız bebek hem de erkek bebek ismi seçimleridir..

59. Rev – Rethesh:

Rev hareket anlamına gelir ve aynı zamanda Narmada nehri için başka bir isimdir. Rethesh, mevsimlerin efendisidir. Bunlar ideal ikiz erkek bebek ismi seçimleridir..

60. Rutesh – Rutajit:

Rutesh, mevsimlerin kralı anlamına gelir. Rutajit, gerçeğin fatihi anlamına gelir. Her ikisi de modern ve benzersiz erkek bebek ikiz isim fikirleri.

Bu Swati nakshatra isimleri, güzel ve en çağdaş isim seçeneklerinin mükemmel bir karışımıdır. Umarız burada küçük çocuğunuz için uygun bir yer bulmuşsunuzdur. En çok hangi ismi beğendiğinizi bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz.

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, bağlam ve zamana göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına ekli çeşitli yorumları anlamak için önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz..