Vishakha nakshatra bebek isimleri! Çocuğunuza Hindu astrolojisine ve yıldız dizilimlerine göre isim vermeye inanıyorsanız, bu seri tam size göre. Bugün size bu burçta doğanlar için Vishakha nakshatra bebek isimlerinin bir listesini vereceğiz. Derlediğimiz liste, erkek ve kız çocukları için anlamlı, modern, sevimli, kısa ve sevimli bebek isimlerinin mükemmel bir karışımıdır..

vishakha nakshatra bebek isimleri

Neden beklemek! Hadi devam edelim ve önce Vishakha nakshatra ve kız ve erkek çocuklar için Vishakha nakshatra isimleri hakkında her şeyi keşfedelim.

Vishakha Nakshatra ve Özellikleri:

Vishakha Nakshatra, Hint astrolojisinde toplam 27 yıldız arasından 16. yıldızdır. Yıldız, Terazi burcunda 20 ile Akrep burcunda 3.20 arasında değişir. Vishakha Nakshatra, Jüpiter’in (guru) etkisi altındadır ve kişinin nasıl olduğunu etkiler. Bu yıldızda doğan bebeklerin kendilerine çok güvendikleri ve hedefler konusunda kararlı oldukları söylenir. Her zaman zorluklar üstlenirler, hedef odaklıdırlar ve her zaman bir takım hayalleri vardır. Hırs konusundaki güçlü iradeleri, onları hayal ettikleri her şeye ulaşmaya yönlendirir..

Vishakha Nakshatra doğanları da iyi bir kişiliğe sahiptir ve canlılık doludur. Dinleyici oldukları kadar iyi hatiplerdir ve gittikleri her yere neşe getirirler..

Vishaka Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Harfi/Heceleri:

Bebeğiniz bu yıldızda doğduysa, onları belirlenen başlangıç ​​harflerine göre adlandırmak hayırlı kabul edilir. Vishakha Nakshatra isimleri ile başlar.

Ti, Tee, Tu, Tae, Çok, Te

Başlangıç ​​harflerini padas’a göre kontrol etmek isterseniz:

  • Vishaka nakshatra 1. pada isimleri Ti ile başlar.
  • Vishakha nakshatra 2. pada isimleri tu ile başlar
  • Vishakha nakshatra 3. pada isimleri Te ile başlar.
  • Vishakha nakshatra 4. pada isimleri To ile başlar.

Visakam Natchathiram Bebek İsimleri Anlamlarıyla 2020:

Anlamları ile ideal ve sevimli bebek isimleri arayanlar için, işte başlıyoruz – şu anda vishakha nakshatra için en yeni isimlerle.

Vishaka Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Teeraj:

Teeraj, kıyıya yakın ağaç anlamına gelir. İsmin sembolizminin yanı sıra benzersiz bir anlamı vardır. Vishakha Nakshatra’daki erkek bebekler için modern bir isim seçimidir..

2. Teja:

Teja veya Theja adı Hindistan’da çok yaygın bir isimdir. Hem tam ad hem de ikinci ad olarak kullanılır—Teja, birçok Hint dilinde ışık ve parlaklık anlamına gelir..

3. Tejender:

Tejender bir enerji kaynağı anlamına gelir. Bu, nadir ve benzersiz bir isim seçimi olan vishaka nakshatra için erkek isimleri arasındadır..

4. Tejendra:

Tejendra veya Thejendra, Güneşin Efendisi anlamına gelir. Bu vishakha nakshatra erkek isimleri, geleneksel ve anlamlı olan Teja kelimesinin varyantında yeni bir isimdir..

5. Tejpal:

Tejpal hızlı demektir. Bu isim aynı zamanda koruyucu anlamına da gelmektedir. Vishaka nakshatra için bu erkek bebek isimleri havalı değil mi??

6. Tenit:

Tenith veya Tenit, parlak ve ışıltılı anlamına gelir. Adı aynı zamanda parlaklığı ve mutluluğu simgeliyor. Vishakha Nakshatra için nadir bir erkek bebek ismi seçimidir.

7. Tevan:

Tevan, Tanrısal demektir. Geleneksel bir anlamı olmasına rağmen, kulağa modern gelen ve şirin bir kısa erkek bebek ismi seçimidir..

8. Tohit:

Güzel anlamına gelen Tohit yine ferahlatıcı yeni bir isim tercihi. İsmin kökeni henüz tam olarak belirlenmemiştir..

9. Toşin:

Birkaç Hint dilinde Toshin, memnun anlamına gelir. Adı aynı zamanda eksiksiz ve tamamen hak eden anlamına gelir. eşsiz değil mi?

10. Oyuncak:

Toyesh, suyun efendisi anlamına gelen geleneksel bir isimdir. Aynı zamanda suyu seven bedeni ve sonsuzluğu sembolize eder..

11. Tuhin:

Tuhin sevimli ve yaratıcı bir erkek bebek ismidir. Kar demektir. Adı bu günlerde Hindistan’da yaygın olarak popüler hale geliyor.

12. Tukaram:

Tukaram, aziz şairin adıdır. Hint dinindeki mitolojik hikayelerden sonra çok geleneksel ve geleneksel bir bebek ismidir..

13. Tulak:

Tulak düşünen demektir. Adı aynı zamanda filozof ve rehber anlamına gelir. Bilgi ve azmi sembolize eder.

14. Tulin:

Tulln ay ışığı demektir. İsim ayrıca parlaklığı, parlaklığı ve güzelliği sembolize eder. Hintçe kökenli Vishakha Nakshatra doğumlular için güzel ve yaratıcı bir erkek bebek ismidir..

15. Tulsidas:

Tulsidas ünlü bir azizin adıdır. Adı çok eski ve geleneksel ama yine de çok çekici bir seçim ve klasik bir isim. Bu Telugu’daki yaygın Vishakha nakshatra isimleri arasındadır..

16. Tungeş:

Tungesh yine ay demektir. İsim, nadiren bulunan ve anlamında da güzel olan yeni ve sanatsal bir isimdir. Ne düşünüyorsun?

17. Tuvikş:

Büyüleyici ve çok ferahlatıcı, modern görünen bir isim istiyorsanız, bu iyi bir seçim olabilir. Tuviksh güçlü demektir. Tula Rashi vishakha nakshatra isimleri aynı zamanda Lord Indra’nın yayı anlamına gelir..

18. Tusir:

Tushir veya Tusir, yeni bir yaprak anlamına gelir. İsim aynı zamanda yeni başlangıçları ve umudu simgeliyor. Hintçe dilinden güzel bir isim.

19. Tushanth:

Tushanth veya Tushant güç anlamına gelir. Adı aynı zamanda yetenek, güç anlamına gelir. Sanskritçe ve Hintçe kökenlidir..

20. Turag:

Turag düşünce demektir. Aynı zamanda aklı ve yeteneği sembolize eder. Vishakha Nakshatra doğumlular için modern ve nadir bir isim seçimidir..

21. Trishanjeeth:

Trishanjeet veya Trishanjeeth, zafer ve kazanma arzusu anlamına gelir. Eski metinlerden ve hikâyelerden türemiş yaratıcı ve edebiyat terimidir..

22. Turanyu:

Çok tarihi ve yeni bir geleneksel isim, ancak çevresinde anlamlı bir çekicilik istiyorsanız, Turanyu iyi bir seçim olabilir. Turanyu hızlı demektir.

23. Tarunjeet:

Tarunjeet, gençlerin ve gençlerin zaferi anlamına gelir. Tarun genç, jeet ise kazanmak veya zafer anlamına gelir. Vishakha Nakshatra için yeni ve modern bir bebek ismidir..

24. Tejit:

Tejith veya Tejit, keskinleştirilmiş veya parlak anlamına gelir. Bu günlerde bulunan ve tüm Hindistan’da öne çıkan çok yaygın bir isim..

25. Tribhavan:

Tribhavan çok geleneksel bir isim seçimi ve yine de çok klasik. Tribhuvan, üç dünyanın kralı anlamına gelir. Bu vishakha nakshtra Hindu çocuk isimleri harika değil mi?

Vishakha Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Tejal:

Tejal parlak demektir. Aynı zamanda parlak ve parlak bir insan anlamına gelir. Bu Visakha nakshatra’daki kız bebekler için çok klasik ve güzel bir isim.

27. Tejasri:

Tejashri veya tejasri, ilahi güce ve lütfa sahip olanlar anlamına gelir. Aynı zamanda tekrar parlak anlamına gelir. Bu geleneksel bir dokunuşa sahip yeni ve sevimli bir kız bebek ismi.

28. Tejowathi:

Tejowathi, Tanrıça Durga’nın diğer adıdır. Geleneksel ve çok güzel bir kız bebek ismi seçimidir. Bu, vishakha nakshatra kadın isimleri arasında benzersiz bir tanesidir..

29. Teşa:

Tesha, modern günlerde güzel ve kısa şirin bir kız bebek ismidir. Nadiren bulunur ve mutluluk ve neşe anlamına gelir..

30. Tora:

Toral, bir halk tanrıçasının adıdır. Edebiyattan ve yaratıcılıktan anlayanlar minikleri için bu ismi deneyebilirler..

31. Toshika:

Hint dilinde Toshika, uyanık bir çocuk anlamına gelir. İsim güzel bir isim ve pek bulunamayan nadir ve nadir bir isim..

32. Tuhi:

Tuhi kuşların sesidir. Nadir ama yine de büyüleyici olan kısa ve güzel dört harfli bir isimdir. En sevdiğimiz vishaka natchathiram kız bebek isimlerimizden biridir..

33. Tulası:

Tulasi, kızlar ve kadınlar için klasik bir Hint hane adıdır. Tulası adı kutsal bir bitkidir, fesleğen. Hindistan’da, tüm eyaletlerde çok yaygın olarak bulunan bir isimdir..

34. Tulika:

Tulika, modern ebeveynler için güzel ve yeni bir isim seçimidir. Fırça veya kurşun kalem anlamına gelir. Bir kız için bu vishakha nakshatra isimleri bu günlerde önem kazanıyor.

35. Tulya:

Canlandırıcı ve benzersiz bir isim seçimi istiyorsanız, Tulya gitmek iyi olabilir. Tulya eşit veya benzer anlamına gelir.

36. Turanya:

Turanya Hint dillerinde hızlı veya hızlı anlamına gelir. Yine kız bebekleri için ender ve modern çağdaş bir isim seçimidir..

37. Tushara:

Tushara, buz ve kar anlamına gelen hoş ve güzel bir isimdir..

38. Tushika:

Tushika ayrıca kar demektir. İsim henüz pek bilinmiyor veya ünlü değil ve yeni bir seçim arıyorsanız güzel bir seçim..

39. Tusti:

Tusti memnuniyet demektir. Aynı zamanda mutluluk ve huzur demektir. Adı Sanskritçe dilinden geliyor.

40. Turya:

Turya, manevi veya manevi inançlar anlamına gelir. İsim mitolojik ve dini metinlerden esinlenmiştir ve Vishaka nakshatra’daki kızlar için güzel bir seçimdir..

41. Tulja:

Tulja veya tulaja, merhamet tanrıçası anlamına gelir. Bu, dini inançlardan ve metinlerden kaynaklanmaktadır; ancak, etrafta pek bulunmayan nadir bir isimdir..

42. Teertha:

Teertha, dini ritüel veya pujadan kutsal su veya kutsal su anlamına gelir. İsim kız bebek ismi olarak pek bulunmamakla birlikte klasik ve güzel anlamlı bir isimdir..

43. Tusi:

Diğerlerinden çok farklı ve benzersiz bir isim istiyorsanız Tusi ideal olabilir. Tusi, diriliş veya diriliş anlamına gelir. İsim kökenleri henüz tam olarak belirlenmemiştir, ancak denemek için farklı bir isim olabilir..

44. Tungabhadra:

Tungabhadra, Hindistan’da kız bebekleri için çok yaygın bir isimdir. Adı kutsanmış ve ünlü nehir Tungabhadra’dan geliyor..

45. Tikşana:

Sanat ve müzik için bir gözünüz varsa, Tikshana çocuğunuz için denemek için iyi bir isim olabilir. Tikshana melodik veya klasik melodi anlamına gelir..

46. ​​Tivrî:

Tivri, bir diğer sevimli ve güzel kız çocuğunun isim seçimidir. Uğurlu anlamına gelir ve Sanskritçe kökenlidir..

47. Toyanjali:

Toyanjali, modern çağrışımlara sahip hoş bir geleneksel isimdir. Toyanjali adı, Tanrıça Durga’dan başkası değildir. Visakam star için çok anlamlı bir kız bebek ismidir..

48. Tuşnimsila:

Tuhnimila adı, kar parçacıkları anlamına gelen Sanskritçe ve Hint dillerinden gelmektedir. İsim çok nadir ve farklıdır, bulunmaz veya hiç yaygın değildir, bu da onu bebekler için güzel bir seçim haline getirir.

49. Tilaka:

Tilaka, Tilak isminin dişi bir çeşididir. Tilaka adı alnında uğurlu bir işaret anlamına gelir..

50. Tina:

Tina, Amerikan kökenli çok modern bir isimdir. Modern Hintli ebeveynler, çok sevimli ve kısa olan, takipçi anlamına gelen bir kız bebek için bu ismi tercih ediyor. Popüler Vishakha nakshatra İngilizce isimleri arasındadır..

Vishaka Nakshatra için Üniseks İsimler:

51. Teja:

Teja, erkekler ve kızlar için yaygın olan güzel bir unisex adıdır. Işık, ihtişam ve parlak anlamına gelir.

52. Turya:

Turya müzik aleti demektir. İsim oldukça nadirdir ve milenyumda hem kızları hem de erkekleri adlandırmak için idealdir.

53. Tenu:

Tenu, iyi veya cömert anlamına gelen başka bir güzel unisex adıdır. İsim nadirdir ve bebek isimleri listesinde yeni bir buluş.

54. Lale:

Lale çiçek demektir. Lale çiçeği anlamına gelen İngilizce kelimeden türetilmiştir. İsim hem erkekler hem de kızlar için iyi olabilir.

55. Tejal:

Tejal, teja adının başka bir çeşididir. Yine parlak, hafif veya parlak anlamına gelir. İsim hem erkek hem de kız bebeklere isim vermek için ideal olabilir..

Vishaka Nakshatra Doğanları İçin İkiz Bebek İsimleri:

56. Teer – Teertha:

Teer, görgü efendisi anlamına gelen bir erkek bebek ismidir. Teertha, kız bebek için ideal olan kutsal su veya kutsal yer anlamına gelir. Bunlar güzel ikiz erkek ve kız bebek isimleri seçenekleri.

57. Tejash – Tejansh:

Tejash, keskinlik veya parlaklık anlamına gelir. Tejansh enerji ve parlaklık demektir. İkisi de ikizler için güzel erkek bebek isimleri.

58. Tejit – Tejraj:

Tejit bilenmiş demektir. Tejraj yine ışığın kralı anlamına gelir. Bunlar nadir ve yaygın olmayan erkek bebek ikiz isim seçimleridir..

59. Tomali – Toşani:

Tomali koyu kabuğu olan bir ağaç anlamına gelir. Toshani, Tanrıça Durga’dır. Her ikisi de benzersiz ve nadir olan ikiz kız bebek ismi seçimleridir..

60. Tunil – Turya:

Tunil ve Turya ideal kız bebek ikiz isimleridir. Tunil ismi hızlı veya akıllı anlamına gelir. Turya manevi güç veya müzik aletidir.

Erkek ve kız çocukları için bu Vishakha bebek isimleri listesinin, mükemmel ismi bulmak için aramanızı sonlandırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Aynı zamanda güzel ve nadir seçeneklerdir, modern ebeveynlerin denemesi için ideal ve mükemmel hale getirirler..

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, bağlam ve zamana göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına ekli çeşitli yorumları anlamak için önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz..