Daha dünyanın ışığı görülmeden önce birçok yüksek feryat bastırıldı. Çoğu zaman, hayat, sonuçlarını düşünmeden aniden sona erdi. Sağlıklı hamilelik, içinizdeki o küçük bebeğin büyümesine izin verildiği zamandır ve kürtaj hakkında konuştuğumuzda, kişisel fayda veya toplumsal baskı için kasıtlı olarak hareket eden içinizde büyüyen küçük yaşamın aniden sona ermesi anlamına gelir..

Kürtajın En Yaygın Belirtileri ve Nedenleri

Kürtaj Belirtileri ve Nedenleri:

Kürtaj şiddetle tavsiye edilmemesine rağmen, grafikler hala tüm dünyada büyük miktarlarda varlığını göstermektedir ve bu nedenle bugün kürtajın nedenlerini ve semptomlarını tartışıyoruz..

Kürtaj Nedenleri:

Burada kürtajın bazı temel nedenlerini veya nedenlerini verdik.

1. Tıbbi Geçmiş:

Çoğu zaman, bir anne veya babanın kusurlu geninin çocuğa geçmesi çok olasıdır. Bu noktada, annenin yumurtalığında büyümekte olan çocuk bu hastalıkla savaşacak kadar güçlü değildir. Sonuç olarak, çoğu zaman bebek içten içe acı çekiyor olabilir ve böyle zamanlarda anne veya aile, bebeği ızdırabından kurtarmak için kürtajı tercih edebilir. Bu nedenle erken fetüs evresinde aileden, ailenin devam eden tüm tıbbi geçmişinin ayrıntılı bir belgesini vermesi istenir..

2. Toplumsal Baskı:

Bu, kürtajın önde gelen nedenlerinden biridir ve yakın zamanda yürütülen bir araştırma, bir kızın gebe kalması için en verimli zamanlardan biri olan genç grubu hedef almıştır. Gençlik ve eğlence el ele gider ve bu nedenle, eskiyi destekleyen başka bir çalışma, çok sayıda hamilelik vakasının gençlerle ilgili olduğunu söyledi. Artık toplum bebeğin kaderini belirlemede büyük rol oynuyor. Batılı ülkelerde bu, kimileri tarafından hoş karşılanmasa da, bu nedenle artık yavaş yavaş kabul ediliyor, ancak gelişmekte olan ülkelerin bir kısmı hala bu sorunla uğraşıyor. Çoğu zaman toplumdan duyulan korku, ebeveynin böylesine vahim bir karar almasına neden olabilir..

3. Kadın Soykırımı:

Çoğunlukla batılı olmayan ülkelerde yaygın olan, büyük oranda, sadece bebeğin cinsiyetine bağlı olarak bir çocuğun hayatına kasıtlı olarak son verilmesidir. Kız çocuğu, kız çocuğu taşımanın takdir edilmediği daha çok ortodoks köşelerde hala güçlü bir sorundur. Sonuç olarak, çoğu zaman aile üyelerinin kendileri anneyi bu yola girmeye zorlar..

Kürtaj Belirtileri ve Belirtileri:

Kürtaj, esas olarak içinizde büyüyen küçük yaşamı yok etmek için bıçak altına yatmaktadır. Bu öncelikle bir annenin geçirmesi gereken bir ameliyattır, ancak bunun için genellikle bazı hazırlıklar gerekir. Burada size yardımcı olacak 10 ana kürtaj belirti ve semptomunu verdik.

1. Fiziksel Güç:

Bebeğin gücüne çok ihtiyaç duyulduğu gibi, ameliyattan önce annenin de belirli bir miktarda fiziksel güce sahip olması gerekir, aksi takdirde ciddi durumlarda ameliyat sadece çocuğun değil annenin de ölümüne yol açabilir..

2. Kanama:

Çoğu zaman, geçen günlerle birlikte hafiften ağıra doğru artan kanamayı fark edersiniz. Şu anda, düşük yapıyor veya düşük yapmak üzere olabilirsiniz. Bu durum, koşullar çok ağırsa kürtaj gerektirir..

3. Zayıflık:

İçinizdeki bir bebek tüm alanınızı kaplayacak. Sizden beslenecek, sizinle paylaşacak ve içinizde yaşayacak ve bu süreçte yavaş yavaş enerjinizi tüketecektir. Çocuğu aldırmak için yapılan normal bir ameliyatın sağlığınızı da etkilemesi gibi. İlk birkaç gün genellikle anne kendini zayıf ve hasta hisseder..

4. Ağrı:

Genellikle doğal süreç zarar gördüğünde, bebek aniden dışarı çıkarılır ve bu nedenle yaklaşık bir hafta boyunca karnınızda bir ağrı kalabilir. Bu, genellikle karın bölgesinde baskı hissettiğinde hafif bir batma ile yumuşak ama ilgili bir ağrı arasında değişir..

5. Sırt Ağrısı:

Kürtajın en sık görülen semptomlarından biri sırt ağrısıdır (hafif veya şiddetli). Kürtaj yaptıran kadınların başlıca semptomlarından biridir ve bu hem erkekler hem de kadınlar tarafından kolayca fark edilebilir, çünkü bazen ağrı dayanılmaz olur ve insanlar bununla başa çıkmakta zorlanırlar. Zaten sırt sorunları olan insanlar, bu noktadan geçtikten sonra karşılaşacakları acının miktarını anlayabilirler. Sırt ağrısı, genç kadınlarda da en sık görülen semptomlardan biridir. Bundan kaçınmanın bir yolu yok.

6. Kramplar:

Kürtaj sonrası kramplar da sık görülür. Kürtaj sürecinden geçtikten sonra insanlar bacak krampları veya sırt krampları ile karşı karşıya kalacaklardır. Normalde olandan nispeten daha fazla bir yaşta kürtaj olan kadınlarda en sık görülen semptomlardan biridir. Kramplar gerçekten arkada bir ağrıdır ve gününüzü mahvedebilir. Belli ki kramplardan fiziksel bir rahatlama sağlayabilecek (uzun süre devam eden ve ağrıyı etkili bir şekilde azaltan) bazı çözümler vardır. Kürtaj sonrası kramplarla uğraşan kadınların doktorlara (hekimlere) danışmaları önerilir..

7. Karın Ağrısı:

Kürtaj aşamasından geçmişse, bir kişi karın kısmında şiddetli ağrı ile karşı karşıya kalacaktır. Hepimiz sürecin ne kadar acı verici olduğunu biliyor olabiliriz. Ama acı öylece geçmiyor. İşlemden geçtikten sonra tüm vücut ağrıyor gibi görünüyor. Karın bölgesinin, kürtajla karşı karşıya kalan bir kadının en çok etkilenen bölgelerinden biri olduğu söylenebilir. Ağrı şiddetlidir ve semptom kadınlarda yaygındır (yaşlarına bakılmaksızın).

8. Vajinal Kanama:

Kürtajın belirtileri sadece bitmez. Tüm kürtaj semptomları arasında kadınlara göre en rahatsız edici olanı bu. Kadınlar genellikle bu semptomla karşı karşıya kalır ve bazen kanama sorunu şiddetlenir. İdrarınızla birlikte kanın da akacağı zamanlar olacaktır. Kadınlar, kürtaj işlemini üstlendikten sonra bir sürü şeyle uğraşmak zorunda kalacaklar..

9. Lekelenme:

Kürtajın en sık görülen semptomlarından birinin lekelenme olduğu söylenebilir. Kürtajdan sonra kadınlar genellikle vajinayı çevreleyen deride oluşan lekelenme gibi belirtilerle karşı karşıya kalırlar. Birçok kadın, adet kanamasından arta kalan kan lekeleriyle karıştırma eğilimi gösterir..

10. Yorgunluk:

Yorgunluğun kürtajın en olası semptomlarından biri olduğu söylenebilir. Birçok kadın bununla karşı karşıyadır ve sık görülen düşük semptomlarından biri olduğu söylenebilir. Yorgunluk vücuda sakız ve kağıt gibi yapışacak.