Şu anda dünya, zihniyetlerdeki ani değişimin insanları belirli bir zamanda obez olmanın gerçekten yanlış bir şey olmadığına inandırdığı obezite konusunda takıntılı durumda. Bir anne, oğlunun iyi beslenmesini ve sağlıklı kalmasını sevdiğini söyler, bu yüzden şişman olmak sadece çocukluk meselesidir. Gençler, vücut sorunları yaşamadan istedikleri kadar yiyebilecekleri bir zaman olduğunu söylüyor, neden bundan en iyi şekilde yararlanmıyorsunuz? Yetişkin bir yaşta, insanlar hayatlarının yarısının katı kurallar içinde geçtiğini ve bu zamanı kendileri olmayı hak ettiklerini söylüyorlar. Obezite, çatışmalar lehine ve aleyhine çokça tercih edilen bir trend konusu olsa da, burada obez olmanın bir sonucu olarak yaşayabileceğiniz bazı ciddi tehlikeler var..

obezitenin yan etkileri

Kalp sorunları:

Artık obezite, kalp ve kalp problemlerinizle ilgili her şeye sahip. Görülebilen tek sarkma dış bedeninizde, görünen deri katmanlarının hemen altındadır ve bu sayede obez olduğumuzu anlarız. Fakat vücudumuzun iç mekanizmalarındaki çeşitli yağ depolarını gerçekten hesaba katıyor muyuz? Çoğu zaman, aşırı yağ birikimi altında koroner kan damarlarının basınç altında kaldığı veya aşırı yağ basıncı nedeniyle kalbin normal ritmik atışını sürdüremediği durumlar olmuştur. Bu, bariz inme de dahil olmak üzere birçok kalp sorununa yol açar..

Uykusuzluk modu:

Bu noktayı duyduktan sonra oğlunuzun obez olmasını gerçekten istemezsiniz. Bir kişinin uykusu sırasında nefes darlığı çekmesi veya otomatik olarak akciğerlerine giden hava beslemesini anlık olarak kesmesi durumunda uyku apnesi adı verilen tıbbi bir terim vardır. Bunun başlıca nedeni, onları basınçlandıran veya daraltan rüzgar veya yemek borusunun içinde ve çevresinde aşırı yağ birikmesidir. Obezite bu durumla büyük ölçüde iç içedir.

Hamilelikte riskli:

Şu anda hamileyseniz ve obeziteniz şu anda arkadaşınızsa, organınızdaki bebek daha az uygun alan ve daha az hava kaynağı nedeniyle boğulduğunu hissettiğinde, aşırı yağ birikimi nedeniyle bebeğinizi kaybetme riskiniz olabilir. Bu nedenle hamile bir anneye, reçete edilen miktarın dışındaki fazla yağları ve kalorileri azaltma konusunda ustaca tavsiyelerde bulunulur..

Ömür:

Obez olan bir kişinin otomatik olarak birkaç yılını hayat çizgisinden bu şekilde keseceği kanıtlanmıştır. Obezite, organın herhangi bir bölümünün yağların baskısı altında çalışmayı bırakabileceği ve bu nedenle daha az bir yaşam çizgisi oluşturan dış organlarda büyük bir sorundur..

BP’de Yükseliş:

Doktorlar, obezite veya aşırı kilo sorunu olan kişilerin yüksek tansiyona sahip olma şansının daha yüksek olduğunu ve bunun bizim için sağlıklı olmayan bir şey olduğunu söylüyor. Yüksek tansiyon genellikle sessiz katil olarak adlandırılır, çünkü ön belirtiler gerçekten onların işi değildir. Korkunç bir felç veya kalp krizi ile sonuçlanan aniden saldırırlar..

Kanser riski:

Yapılan yeni bir araştırma, obez insanların, obez olmayan gruplara göre kanser için daha fazla risk altında olduğunu gösterdi. Genellikle kanser hücreleri yağın içinde saklanır ve baskın ve ciddi hale geldiği son aşamaya kadar herhangi bir belirti göstermezler..

Şeker hastalığı:

Obezite genellikle aşırı yağ nedeniyle insülin sekresyonunun bozulabileceği diyabetle ilişkilidir. Şimdi, yavaşlayan bir insülin sorunu, genellikle, insülin üretiminin düşük salgılama veya üretim nedeniyle engellendiği diyabetle sonuçlanır. Obez insanları etkileyen esas olarak tip 2 diyabettir..

Doğurganlık sorunları:

Bu, esas olarak, obez bir kadının, obez olmayan bir kadına göre hamile kalmak için daha fazla deneme ve daha fazla şansa sahip olduğu defalarca görüldüğü kadın halkıyla ilgilidir. Bunun nedeni, obezitenin hormon salgılarındaki değişikliklerden de sorumlu olmasıdır, bu nedenle hamilelik onlar için biraz sorunlu bir sahne olabilir..