Spa tedavileri, zihin ve fiziksel beden üzerindeki sürekli baskı nedeniyle, bugün dünyada sizin için en rahatlatıcı kaçamaklardır, çünkü insanlar sürekli olarak biraz dinlenmenin ya da daha iyi olmanın bir yolunu ararken aradıkları huzura kavuşurlar. Sürekli bakım ve çözmeniz gereken ailevi sorunlarla, bugünlerde evlerinizin sınırlarında bile istediğiniz huzuru bulamayacaksınız. Ayaklarınızın üzerinde tazelenmiş ve sunduğu her şeyle dünyayı ele geçirmeye hazır hale getirmenize yardımcı olacak bir kaplıca tedavisinden daha iyi bir yol yoktur..

Hindistan'da kaplıca tedavisi

Hindistan’daki En İyi Spa Tedavileri:

Hindistan’da birkaç bin kaplıca tedavisi mevcut, artık tek sorununuz iyiyi en iyiden nasıl ayırt edeceğiniz çünkü 6. günün sonunda paranızın karşılığını almak istiyorsunuz, bu nedenle hangi kaplıca tedavilerinin en iyi olduğunu açıkça anlamak için, en iyi Hindistan’da hem erkekler hem de kadınlar için 12 kaplıca tedavisi aşağıda listelenmiştir.-

1. Wildflower Hall Spa, Shimla:

Shimla’daki bu kaplıca, Hindistan’daki en iyi bilinen kaplıcalardan biridir. Yüzyıllar boyunca, güçlü Himalayalar, büyüklükleriyle karşılaşan herkesin ruhlarında huşu uyandırdı ve uyandı. Bu peri masalı tesisi, bu güçlü dağlarda sakin bir sığınak sunuyor. Tesisteki Oberoi Spa, Ayurveda’ya dayalı bütünsel tedaviler sunar, jakuzinin keyfini çıkarın veya bu harika tesiste bulunan çok çeşitli parklarda keyifli yürüyüşler yapın. Bu muhteşem yerden alacağınız huzur ve sükunetin sonu yok. Gerçekten Hindistan’daki en iyi spa.

Spa trementleri 2

2. Himalayalarda Ananda, Hrishikesh:

Hrishikesh Dağları, çok çeşitli ve harika doğa ve güzellik çeşitlerine ev sahipliği yapar, bu harika hrishikesh alanlarından biri, iyi bilinen ananda kaplıcasına ev sahipliği yapar. Bu gerçekten Hindistan’ın büyük bir harikasıdır ve sadece Hindistan’da değil, dünyanın dört bir yanından birçok insan ananda tarafından sağlanan hizmetlerde yıkanmak için Himalayaları ziyaret eder. Kır çiçeği kaplıcası gibi, ananda bile sizi ruhunuzla temasa geçiren ayurvedik tedavilerle ilgilenir. Dolayısıyla, aydınlanma arayışındaysanız ve belki de ruhunuzla bütünleşmek istiyorsanız, o zaman ananda ziyaret etmek için harika bir yerdir..

3. Kaya Kalp, Kraliyet Kaplıcası. Ağrı:

Agra, tac mahal ile ünlüdür ve tac mahal nedeniyle şehir daha asil bir görünüm benimsemiştir ve bu görünüme uygun olarak kaya kalp royal spa yaratılmıştır. Bu kaplıca size yalnızca Hindistan’ın mirası hakkında bir fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda sahip olabileceğiniz tüm stres ve tutarsızlıkları tamamen iyileştiren örnek kaplıca tedavileri sunar. Bu kraliyet spası gururla itc otellerinin bir parçasıdır ve Agra’daki itc şubesinin bir parçasıdır..

Spa trementleri 3

4. Maya Spa Kumarakom, Kerala:

Maya spa, Kerala’daki en ünlü spadır ve sizi sağlıklı tutan ve tüm dünyevi stresi atmanıza yardımcı olan bir dizi son derece yararlı hizmete sahiptir. Ayurveda, aromaterapi, hidroterapi ve spadan çıktığınızda kendinizi yeni ve gelişmiş bir insan gibi hissetmenizi sağlayacak diğer tedaviler maya spa’nın içerdiği hizmet çeşitliliğidir. maya spa, tedavilerin söz konusu olduğu ve size arzu ettiğiniz mümkün olan en iyi tedaviyi sunduğu Hindistan’daki en iyi kaplıcalardan biridir. Personel deneyimli ve ortam stres atma için uygundur. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra maya spa, kalabileceğiniz ve mekanın sunduğu lüks hizmetlerden yararlanabileceğiniz abartılı bir bahçe ve kır evi koleksiyonuna sahiptir..

5. Jiva Spa, Udaipur:

Bu özel spa, taj otel grubunun bir parçasıdır ve bu, bu spa’nın sunduğu hizmetlerin kalitesini gösterir. Jiva spa, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve size Hindistan’da hidro ve aroma terapi dahil en iyi spa bakımlarını sağlamak için orada bulunan bir grup profesyonel çalışana sahiptir. İnsanların ruhlarıyla uyum sağlamasına yardımcı olmak için her gün meditasyon seansları düzenlenmektedir..

Spa trementleri 5

6. Sereno Spa, Goa:

Birçok insan, hayatın katılığından uzaklaşmak için goa’yı ziyaret eder. Kaybetmek, bırakmak ve sadece iyi bir molanın tadını çıkarmak. Ancak, sadece çözülüp bırakabilecekleri daha sessiz bir estetik ortama ihtiyaç duyan bazı insanlar için goa’daki sereno spa en iyisidir. Sereno spa uzmanları, çok çeşitli terapiler ile aroma terapi gibi terapilerde uzmandır ve tüm müşterileri için çok rahat bir rutine sahiptir. Sabaha karşı burada kalıp meditasyon seanslarının keyfini çıkarabilir ya da sadece iyi bir ayurveda seansı için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sereno personelinin eğitim almadığı hiçbir şey yoktur..

7. Jiva Spa, Koçin:

Taj otel grubundan bir diğeri bu, birçok jiva kaplıcasının başka bir dalıdır ve Hindistan’daki diğer tüm jiva kaplıcaları ile aynı yüksek kaliteli hizmeti sunar..

Spa trementleri 6

8. Amattra Spa, Yeni Delhi:

Amattra spa, esas olarak geleneksel terapi yöntemlerinde uzmanlaşmıştır. Buna ayurveda seansları, meditasyon ve diğer tedaviler dahildir. Amattra spa, size dünyadan kopmuş ve doğayla bağlantı kurmuş gibi bir his veriyor..

9. Quan Spa, Bombay:

Quan spa, yoğun Mumbai şehrine mükemmel bir seldir. Hindistan’da oldukça ünlü bir kaplıcadır ve zihninizi bedeninizi ve ruhunuzu tedavi etmenize yardımcı olacak çok çeşitli son derece iyi tanımlanmış tedavilere sahiptir. Quan spa, hayatınıza huzur getirme yeteneğiyle övünür. Sizi yoğun hayatınızdan uzaklaştırır ve daha sakin bir dünyayla tanıştırır, daha önce hissetmediğiniz bir dünya..

Kaplıca trementleri 4

10. Amarvilas kaplıcası, Agra:

Agra, ülke çapında ünlü bir başka kaplıcaya daha ev sahipliği yapmaktadır. Amarvilas, parklar, bahçeler, sessiz kulübeler ve en önemlisi spa ile dolu geniş bir alana sahiptir. spa, amarvilas’ın en kutsal kısmıdır ve sağladıkları harika ayurveda hizmetlerine eşit değildir..

11. The Oberoi, Gurgaon: Golden Glow Facial:

Bu kaplıca, tedavinin kozmetik tarafıyla da ilgilenir. Yüz bakımı, manikür, pedikür, masaj ve çok daha fazlası. Bu spa’nın sunduğu hizmetler söz konusu olduğunda liste devam ediyor.

Spa trementleri 1

12. Myrah Spa, Mumbai: Yasemin ve Havyar Vücut Spa:

Yasemin ve havyar vücut spası sadece ülke çapında ünlü olmakla kalmaz, aynı zamanda dünyaca ünlüdür. özel olarak iki özel tedavi ile ilgilenirler ve buna yasemin vücut tedavisi ve havyar vücut tedavisi dahildir. Bunun dışında hidroterapi, aromaterapi, yüz bakımı, ayak masajı vb. diğer hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bu tedavilerin hiçbiri kalite açısından farklılık göstermez ve ödediğinizden daha fazlasını alacağınızdan emin olabilirsiniz..

Görüntü Kaynağı: Deklanşör stoğu