Hiç zeytinyağını yüz için denedin mi? Zeytinyağını yüzünüze nasıl sürebilirsiniz? Yemek pişirmede yaygın olarak kullanıldığı için çoğu insan zeytinyağına çok aşinadır. Birçok kişi bunu saçlarına ve cildine de uyguladı ama peki ya yüz? Zeytinyağının kozmetik amaçlı yaygın olarak kullanıldığını bilmelisiniz. Zeytinyağı, bol miktarda antioksidan içermesinin yanı sıra anti-inflamatuar özellikler içerdiğinden sivilce, akne gibi çeşitli sorunların tedavisinde önemli bir rol oynar..

Zeytinyağı Yüz İçin Nasıl Uygulanır ve Kullanım Alanları:

Bu nedenle, bugün bu yazımızda zeytinyağının yüze nasıl uygulanacağı ve nasıl kullanılacağı hakkında konuşuyoruz..

yüz için zeytinyağı

Zeytinyağının Yüz İçin Besinsel Faydaları:

• Zeytinyağı aslında mineral vitaminler ve ayrıca doğal yağ asitleri açısından ironiktir. Bu aynı zamanda hassas bir cilt için en iyisidir.

• Bu, yaşlanma karşıtı cilt onarım ürünlerinin güçlü bir unsurudur; antioksidanlar açısından eğlencelidir ve cildin yaşlanmasını, kırışıklıkların ve ince çizgilerin ortaya çıkmasını önler..

• Ayrıca cildi besler, canlandırır ve korur..

• Zeytinyağı A ve E vitamini bakımından ironiktir ve bu nedenle gençliğin uzamasına, elastikiyetini korumasına, cildi nemlendirmesine ve yumuşaklığına fayda sağlar..

Zeytin yağı

Yüze Zeytinyağı Uygulama Yöntemi:

• Birkaç damla kaliteli Organik soğuk sıkım zeytinyağı alın ve yüzünüze küresel hareketlerle sürün. Gözeneklerin açılmasına ek olarak cilt hücrelerinin hareketini artırmaya yardımcı olur..

• Kirleri gidermek için gözenekleri daha fazla açmak için yüzünüzde sıcak su kullanarak bir bez üzerine koyun. 10 dakika izin ver.

• Diğer bir yöntem de, benzer şekilde bir kapta belirli bir suyu ısıtabilir, ardından yüzünüzü bir çift dakika boyunca üzerine koyabilir ve ayrıca buharın çalışmasını sağlayabilirsiniz..

• El bezi ile yüzünüzdeki gereksiz zeytinyağını temizlemek için.

zeytin

Yüzünüze Fayda Sağlamak İçin Zeytinyağı Kullanımı:

Şimdi, aşağıda, yüzünüze ve güzelliğinize faydalı olan zeytinyağını kullanmanın bazı yöntemlerinden bahsettik. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Temizleyici:

temizleyici uygulayın

Zeytinyağı, cildinizi kesinlikle yumuşatmanın yanı sıra, susuz kalmış ciltler için etkili bir losyon oluşturur. Belirsizlik, yüz tonunuzu iyileştirmek, gözenekleri sıkıştırmak ve kırışıklıkları artırmak için ölü cilt hücrelerini ovmanız ve ortadan kaldırmanız, örneğin tuz veya şeker gibi hafif kaba bir bileşeni iyileştirmeniz gerekir. Temizleme peelingi yapmak için 1/2 su bardağı zeytinyağını 1 yemek kaşığı deniz tuzu ile karıştırın. Yüzünüze uygulayın. O sırada sıcak bir havlu koyun, havluyu yüzünüzün üzerine oturtarak demlenmesine fayda sağlamak adına 10 dakika. Havluyu alın ve yüzünüzü buzlu suyla ezin..

2. Nemlendirici:

nemlendirme3

Zeytinyağı cildin derinliklerine yayılır ve ardından ipeksi olduğu kadar düz bir his bırakır. Bu yağ, vücutta hazırlanmayan ve suyun kaybolmasını önleyen bir kompleks olan linoleik asidi kapladığı için cildi aşırı nemlendirir. Zeytinyağı, A ve E Vitaminleri sayesinde zinde bir cildi destekler. Zeytinyağını cildinize hafifçe masaj yapın, oysa oldukça nemlidir. Bu, cildi homojen ve esnek tutmak için sürekli bir nem korumasıdır..

3. Pul pul dökün:

Peeling - Yüz Maskesi

Bu yağ harika bir eksfoliye edicidir ve ölü deri hücrelerini ve kir birimlerini başarılı bir şekilde ortadan kaldırmak için geri dönüştürülebilir. Gözenekleri tıkayamaz. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir ve cildinizi yumuşatır. Sızma zeytinyağını ince deniz tuzu ile karıştırarak macun kıvamına getirin ve ardından yüzünüze yayın. Dairesel bir hareketle hafifçe fırçalayın. Bir süre sonra ılık suyla yıkayın.

4. Esnekliği Teşvik Edin:

Zeytinyağı, boynunuzun ve yüzünüzün derisine yoğun bir şekilde masaj yapılırken, eskiden kıvrımları azaltan elastikiyeti desteklemeye yarar ve taze olanların başlamasını önlemeye yardımcı olur. Bu avantajı yakalamak için zeytinyağını cildinize eşit bir şekilde sürün..

5. Sağlıklı Görünen Yüz:

güzel bir yüz al

1/2 su bardağı zeytinyağı, 1/4 su bardağı su ve 1/4 su bardağı sirkeyi karıştırın ve bunu cildinizde kıvılcım yaratan bir gece kremi olarak kullanın. Sirke izleri azaltır ve zeytinyağı rahatlatır ve koşullandırır, bakterileri yok eder ve ölü deri hücrelerini rahatlatır. Daha önce yüzünüze biraz su sıçratın.

6. Göz Kremi:

Gözlere krem ​​sürmek

Zeytinyağı, göz çevresindeki düşkün bölgeyi yoğun bir şekilde beslemekten ve aynı zamanda ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaktan sorumludur. Gece kremi olarak göz çevresindeki nazik cildi besler ve ince çizgileri yumuşatır. Yatmadan önce ya da sabahleyin 1/2 bardak zeytinyağını 1/4 bardak sirke ve 1/4 bardak suya karıştırarak, biraz zeytinyağını gözlerinizin altına hafifçe vurun. Yüzünüze su dökün, o sırada karışımı cildinizin üzerine sürün. Daha erken yatarken ovalayın ve sonra bütün gece sürmesine izin verin..

7. Akne Tedavisi:

akne sivilce987

Zor bölgelere konsantre olarak yüzünüze zeytinyağı ile masaj yapın. O zaman, uzun süre kullandığınız yüzünüzün üzerine nemli, ılık bir bez koyun, sıcaklığın delikleri açmasına ve zeytinyağını daldırmasına izin verin. Sıcak havlu hareketiyle özetleyin; şimdi sakin bir hareketle yüzünüze sürün. Cildinizi mükemmel bir şekilde kurulayın, fazladan zeytinyağı sürün ve o anda taze bir kağıt havluyla hafifçe lekeleyin..

8. Yüz Maskesi:

havuçlu yumurta yulaf ezmesi yüz maskesi

Zeytinyağı ile hazırlanan birçok yüz maskesi çeşidi vardır ve bunlardan bazıları şunlardır;

  • Zeytinyağı ve Muz yüz maskesi: Yüzünüzü nemlendirdiği için hassas ciltler için en iyisidir. 1 tatlı kaşığı salatalık suyu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve ¼ muzu karıştırın. İyice karıştırın ve yüzünüze sürün ve 10 dakika sonra suyla durulayın..
  • Yulaf parçaları yüz maskesi: Bu, yağlı ciltler için çok uygundur. 1 yumurta akı, ½ yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu, yulaf gevreği ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Tüm malzemeleri çırpın ve yaklaşık 15 dakika yüzünüze sürün. Yağ üretimini değiştirir, gözenek boyutunun gelişini azaltır.

9. Tıraş Sonrası Krem:

Zeytinyağı toksik değildir ve tıraş sonrası losyonlar veya merhemlerdeki bir bakım elemanı dışında bitişik kesim için normal bir yağdır. Kuru ciltler için tıraş sonrası kremi 2-3 yemek kaşığı karıştırılarak hazırdır. portakal suyu, 2 yemek kaşığı. zeytinyağı ve 5-10 damla gliserin.

Zeytinyağını kullanın ve güzel bir yüz elde edin!