Tırnak sanatı son yıllarda büyük bir form aldı. Tırnak sanatında birçok varyasyonla karşılaşmış olmalısınız. Tırnak sanatlarının yanı sıra tırnak süslemenin çok bilinen bir şekli, tırnak delme yoluyla tırnak takılarının sporudur. Tırnak piercingi bu günlerde oldukça yaygın hale geldi. Birkaç basit adımı izleyerek tırnak piercingini evinizin rahatlığında deneyebilirsiniz..

tırnak delme

Ancak, tırnaklarınız kırılgan veya yeterince uzun değilse, tırnak delmekten kaçınmanız gerektiğini unutmayın. Kırılgan tırnaklar, tırnak delme için iyi adaylar değildir. Sadece tırnaklarınızı zayıflatır. Ayrıca tırnaklara çok ağır takılar takmaktan her zaman kaçınmalısınız, çünkü bu tırnakların köklerine çok fazla baskı uygulayacak ve tırnakları ufalanmaya veya ani kırılmaya meyilli hale getirecektir. Bir partiden veya gece dışarı çıktıktan sonra tırnak takılarınızı çıkarmayı unutmayın. Tırnak takılarınız giysinize yapışırsa, yanlışlıkla tırnağınızın bir kısmını koparabilirsiniz. Bu yüzden tırnak takıları takarken daima dikkatli olun..

Adım Adım Evde Tırnak Piercing İşlemi:

Şimdi 9 basit adımda profesyonel bir tırnak piercingini ne kadar kolay yapabileceğinizi görelim:

Gerekli şeyler:

1. Tırnak matkabı – bu, burada bahsettiğimiz bir el matkabıdır. Elektrikli veya pille çalışan matkaplar da var, ancak normal bir tırnak delme için bunlara ihtiyacınız olmayacak..

2. Baz kat / tırnak güçlendirici

3. Oje

4. Üst kat

5. Tırnak tamponu

Adım 1: Temiz, boyasız ve parlatılmış tırnak yüzeyinde başlayın. Tırnaklarınızın üzerinde herhangi bir taban kaplaması veya herhangi bir renk kaplaması olmadığından emin olun. Bu tercihen uygun bir manikürden sonra yapılmalıdır..

Tırnak Piercing 2

Adım 2: Profesyoneller tarafından tırnak delmek için kullanılan tırnak delici adı verilen özel bir ekipman, tırnak sanat mağazalarında mevcuttur. Bu ekipmanı çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz. Tabii ki profesyonel olmasanız bile yazımızı takip edebilir ve tırnak delici ile evinizde tırnak piercingi yapabilirsiniz..

tırnak delici 3

Aşama 3: Tırnak piercingi yaparken çok fazla baskı uygulamadığınızdan emin olun. Parmağınızın derisini delebilirsiniz. Bir delici ile dikkatli olun. Çok fazla baskı uygulamanız yanlış bir kavramdır..

tırnak delici 4

4. Adım: Çiviye karşı taraftan biraz baskı uygulayarak deliciyi yavaşça sola ve sağa döndürmeye başlayın. Tırnak delme işlemini daima tırnakların içinden veya karşı tarafından yapın..

Tırnak Piercingi 5

Adım 5: Tırnaklarınızda bir delik oluşana kadar matkabı her iki taraftan döndürmeye devam edin. Matkabın tamamen içeri ve dışarı girdiğinden emin olun..

Tırnak Piercing 6

6. Adım:

Bir tampon alın ve tırnağın kenarlarını parlatın. Bu şekilde oluşturulan deliğin etrafını parlatın.

Tırnak Piercing 7

7. Adım:

Bir taban kat veya tırnak güçlendirici koyun. Bu, çivinin ve bu şekilde oluşturulan piercingin aşınmasını veya yontulmasını önleyecektir..

Tırnak Piercing 8

Adım 8: En sevdiğiniz ojeyi sürün veya planladığınız tırnak sanatını yaratın. Parlatıcı ve koruma için tırnak sanatını veya ojeyi kapatmak için bir üst kat kullanın..

Tırnak Piercing 9

9. Adım: Son olarak bir tırnak sanat takısı alın ve oluşturulan delikten geçirin. Sıkmak için tırnak sanat takısının halkasına basın.

Tırnak Piercingi 10

Deliğe benim yaptığım gibi birden fazla çivi çakabilirsiniz. Bu açıkça, deldiğiniz deliğin ne kadar büyük olduğuna bağlı olacaktır. Tırnak takıları ile tırnağınızı fazla ağırlaştırmamaya çalışın..

Artık yukarıda belirtilen adımlarla tırnak takılarınızı kolayca spor yapabilirsiniz. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir ve tırnak piercingini deneyeceksiniz. Aşağıda bazı yorumlar bırakın.