Ar kenčiate nuo skydliaukės problemų? Ar jums sunku tvarkytis? Nesijaudink! Mes esame čia, kad padėtume jums. Šiuo metu daug žmonių susiduria su skydliaukės problema. Skydliaukės dieta vaidina svarbų vaidmenį mažinant skydliaukės problemų simptomus. Tačiau nepamirškite pasikonsultuoti su gydytoju, koks yra skydliaukės dietos meniu. Turite žinoti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, o mityba taip pat priklauso nuo šios problemos. Taigi, šiandien šiame straipsnyje aptariame skydliaukės dietą.

Skydliaukės dieta

Skydliaukė yra drugelio formos endokrininė liauka, esanti apatinėje kaklo dalyje ir yra atsakinga už skydliaukės hormonų gamybą, kaupimą ir išleidimą į kraujotaką. Šie hormonai vadinami T3 ir T4, ir jie kontroliuoja energijos sunaudojimą organizme ląstelių lygiu, sukuria baltymus ir kontroliuoja organizmo jautrumą kitiems į organizmą patekusiems hormonams..

Skydliaukės dieta padeda išlaikyti skydliaukės sveikatą. Skydliaukė yra atsakinga už kūno energijos lygį, organizmo medžiagų apykaitą, odos paviršių, taip pat sumažina aukšto kraujospūdžio, riebumo, demencijos, širdies ligų, nuovargio ir pan. Skydliaukė yra jautri daugeliui veiksnių, vienas iš jų yra dieta. Skydliaukės dietos strategija yra būtina, jei ši liauka nori sukurti tikslius hormonus.

Dieta skydliaukei:

Žemiau mes paminėjome visą informaciją apie skydliaukės dietos lentelę ir ji yra tokia, kurioje yra daugiausia maisto produktų sąrašas.

1. Geležis, cinkas ir varis:

Žinoma, kad varis ir cinkas iš esmės yra naudingi skydliaukės pacientams, tačiau geležis yra svarbiausia. Cinkas yra naudingas paverčiant neaktyvią T4 formą (tai yra skydliaukės hormonas tiroksinas) į aktyvią formą T3. Kita vertus, varis rūpinasi, kad bet kuriuo metu tiroksino kiekis kraujyje nebūtų per didelis. Vegetarai dažnai tampa geležies ir cinko trūkumo aukomis, todėl, norėdami išlaikyti sveiką gyvenimą, turi pasikliauti papildais. Be to, žmonėms, sergantiems virškinimo trakto ligomis, reikia daugiau dėmesio skirti cinko ir vario trūkumui. Taip yra todėl, kad dažnai atsitinka taip, kad jų organų sutrikimai paprastai trukdo įsisavinti šias maistines medžiagas, todėl atsiranda sunkus šalutinis poveikis, pvz., Inkstų nepakankamumas, diabetas ir vėžys.

Vaikai nėra apsaugoti nuo vario ir cinko disbalanso. Jiems daugiau cinko vartojimas dažnai prieštarauja vario naudai sistemoje. Štai kodėl reikia pasimėgauti tinkamu skydliaukės dietos planu. Jei norite, kad skydliaukė veiktų galingai ir išlaikytų hormonų lygį, šių maistinių medžiagų nedideliais kiekiais įtraukite į savo kasdienę mitybą. Šių maistinių medžiagų ironiškas maistas apima špinatus, veršelio kepenėles, šveicarišką mangoldą ir grybus.

2. Vitamino A maistas:

Šis vitaminas padeda palaikyti normalią liaukų funkciją arba kovoja su struma. Kalbant apie vitaminą A jūsų skydliaukės mityboje, tai atsitinka mediciniškai. Karotinas yra vitamino pirmtakas. Kai jūsų skydliaukė nefunkcionuoja geriausiai, ji negali būti veiksminga paversti karotiną tinkama vitamino A forma. Tokiuose maisto produktuose kaip morkos yra daug karotino, todėl nesvarbu, kiek jų valgote, jūsų suvartojamas vitaminas vis tiek lieka nepakitę. Tai ne tik neduos jokios naudos jūsų skydliaukei, bet ir sukels vitamino A trūkumą.

Kitas dalykas, kurį reikia turėti omenyje, yra tai, kad jūsų TSH gamyba yra labai ribota, jei jums trūksta šio vitamino. Norėdami patikrinti, ar tikrai neturite deficito, pabandykite stovėti prieš ryškią šviesą. Jei tai dirgina jūsų akis daugiau nei turėtų, tai yra blogos naujienos jums. Tačiau tai nieko, ko papildai negali ištaisyti. Jūs visada galite pasitikėti natūraliu būdu ir padidinti vitaminu praturtinto maisto suvartojimą. Maisto produktai, kuriuose yra daug vitamino A, yra kiaušiniai, petražolės, morkos, kantalupė, chlorella, lapiniai žalumynai, mangai, kresai ir špinatai,

3. Jodo maistas:

Šis mineralas, esantis valgomojoje druskoje, yra gyvybiškai svarbus norint išlaikyti sveiką skydliaukę. Skydliaukė yra vienintelė organizmo liauka, kuri žavi jodą, išnaudodama jį, kad gautų T3 ir T4 hormonus. Be to, druskos, jodo tikrai yra jūros daržovėse, pavyzdžiui, jūros dumbliuose. Per didelis jodo vartojimas gali sukelti skydliaukės problemų, todėl patvirtinkite, kad žinote, kiek jūsų organizmui reikia. Taigi valgykite slyvas, austres ir tuną.

4. Kokosų aliejus:

Skydliaukė yra maža, palyginti su likusiu žmogaus kūnu. Tačiau tai yra viena iš svarbiausių endokrininės sistemos dalių. Ligos, turinčios įtakos sistemai, dažniausiai atsiranda dėl TSH gamybos sutrikimų, kurie gali būti daugiau nei pageidaujami arba netinkami. Bet kuris iš dviejų simptomų sukelia netinkamą reakciją į kitus organizmo hormonus. Kalbant apie kokosų aliejų kaip išgydymą, tai, žinoma, nėra viskas savaime. Tačiau tai turi įtakos bendrai liaukos funkcijai. Kaip? Šiame aliejuje esančios riebalų rūgštys palaiko jūsų medžiagų apykaitą ir palaiko svorio metimą. Dauguma kitų rūšių aliejų receptų tikrai gali būti pagaminti iš kokosų aliejaus, kuris yra ne tik per didelis jūsų skydliaukei, bet ir juosmeniui! Taip pat galite vartoti kokosų vandenį arba įpilti į arbatą kaip saldiklį, kad būtų naudinga sveikatai ir sumažintumėte cukraus suvartojimą.

5. Brassicas:

Krūtinės (žiediniai kopūstai, kopūstai, kopūstai ir kt.) Kai kuriais atvejais gali paaukoti gūžį (skydliaukės išplėtimą), tačiau valgymas nori būti labai didelis, kol tai nėra tikra baimė. Šios daržovės, kategoriškai priskiriamos Brassica genčiai, turi daug goitrogeninių junginių. Šie junginiai nėra didvyris, kai reikia išgelbėti jus nuo hipotirozės. Taip yra todėl, kad šie junginiai sumažina TSH gamybą. Tačiau dėl hipertiroidizmo galima drąsiai teigti, kad šias daržoves galite įtraukti į savo skydliaukės maisto produktų sąrašą. Įsitikinkite, kad nepaliekate šių daržovių nevirtų, nes jose yra nemažai pesticidų, o tai gali dar labiau pabloginti.

6. Kalcis:

Intensyvi skydliaukė iš organizmo gali paimti kalcio; todėl būtina laikytis dietos, kurioje yra kalcio. Siūlomi maisto produktai yra tofu, sojos pupelės, lašiša ir pak Choy. Nors dauguma žmonių vėl ir vėl pasikliauja kalciu kaulų augimui, tai yra sudėtingas papildas tiems, kurie gydomi esant nepakankamai aktyviai skydliaukei. Daugybė tyrimų įrodė, kad kalcis trukdo gydyti hipotirozę. Štai kodėl jiedu niekada neturėtų mėgautis kartu. Bet jei galite išlaikyti 12 valandų tarpą tarp dviejų skirtingų vaistų, tai turėtų būti naudinga. Kai kurie kalcio ironiniai maisto produktai ir papildai apriboja levotiroksino sulaikymą. Jei jus erzina numesti svorio ir naudojate mažiau riebų pieną (t. Y. Pusiau nugriebtą ar nugriebtą), atkreipkite dėmesį, kad jame išlieka daug kalcio, nepaisant mažesnio riebalų kiekio..

7. Uogos:

Reguliarus šių antioksidantų turinčių dietų vartojimas padės sustiprinti imuninę sistemą ir sulėtinti skydliaukės veiklą. Uogos yra atsipalaidavusios, kad padidėtų jūsų skydliaukės dieta. Taigi, pusryčiaukite saują, pietums išbarstykite jogurtą ir vakarienei pagalvokite apie pikantiškas uogų lėkštes.

8. Sultys:

Kadangi strūkas sukelia jodo ir kitų kenksmingų cheminių medžiagų surinkimas, gydytojas gali greitai patvirtinti sultis, kad pašalintų jūsų sistemą. Bet kokia vaisių ir daržovių grupė bus malonios ir naudingos namų gynimo priemonės.

9. Vitaminas B:

Vitaminas B turi platų funkcionalumą, kurį sudaro įvairūs padalijimai. Įsigilinimas į tas detales,

  • Vitaminas B1, dar žinomas kaip tiaminas, reikalingas pacientui, jei sergate hipertiroidizmu. Šis vitaminas yra greitas ir patikimas ir subalansuoja skydliaukės perteklių. Būtent todėl gydytojai daugelį metų buvo patikima formulė.
  • Kitas skydliaukės mitybos plano vitamino B sąraše yra B2, paprastai vadinamas riboflavinu. Šis vitaminas ne tik sustiprina skydliaukės funkciją, kuri yra kitaip slopinama, bet ir prireikus efektyviai suaktyvina antinksčius ir išskiria jų sekreciją..
  • Vitaminas B3 pats savaime padeda išlaikyti kūno ląsteles, kurios, žinoma, apima endokrininę liauką, taigi ir skydliaukę, yra subalansuotos ir idealiai veikia.
  • Vitaminas B6, piridoksinas, yra svarbus skydliaukei, nes padeda liaukai efektyviai panaudoti jodą ir jo neapdorotą formą gaminant hormonus. Hiperaktyviai skydliaukei reikia daugiau vitamino. Šio vitamino trūkumą galima patikrinti ieškant raumenų silpnumo, nes dėl to dažniausiai kenčia piridoksino trūkumo žmonės..
  • Vitamino B12 papildai yra tokie pat svarbūs žmonėms, sergantiems skydliaukės ligomis, nes hipotiroidizmu sergantiems pacientams nėra kito būdo įsisavinti vitamino. Tai gali sukelti trūkumą, kurio šalutinis poveikis yra rimtas. Tai apima neuralgiją, psichines ligas, neuritą ir kitus sutrikimus. Manoma, kad normalus diapazonas yra 500-1300 pg/ml, o ne dažniausiai nustatytas 200-1100 pg/ml. Pastarasis diapazonas laikomas per mažu ir dažnai lieka neįsisavintas paciento, kenčiančio nuo mažo skydliaukės hormono gamybos.

Maistas, kuriame gausu vitamino B, vaidina svarbų vaidmenį mažinant gūžį, todėl į jį įeina pupelės, pieno produktai, brokoliai, grūdai, riebi žuvis, datulės, javai, Briuselio kopūstai, kukurūzai ir okra.

10. Omega-3 riebalai:

Šie gyvybiškai svarbūs riebalai gali padėti jūsų ląstelėms gauti skydliaukės hormonus ir yra žuvyje bei žuvų taukuose. Taip pat galite valgyti graikinius riešutus, linų sėmenų aliejų ir alyvuogių aliejų. Nepakeičiamųjų riebalų rūgščių ir 3 ir 6 omega aliejų yra tokiuose maisto produktuose kaip otas; skumbrė ir lašiša yra geras to pagrindas ir padeda atkurti smegenų funkciją. Nors Omega 3 ir 6 iš esmės yra neatsiejami, reikia pažymėti, kad Omega 6 yra žinomas dėl savo neigiamo poveikio. Žmogus, pastebėjęs per daug šios riebalų rūgšties, turi pastebimų fiziologinių pokyčių. Tarsi tai nebūtų blogai, kad būtų dar blogiau, kraujagyslės gali lengviau spazminti ir susitraukti. Omega 3 yra žinoma dėl visų gerųjų savybių, tokių kaip mažėjantis uždegimas ir kraujo krešuliai; Kita vertus, omega 6 nėra tikras čempionas. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl nustatytame skydliaukės dietos maisto produktų sąraše turi būti nustatyta pusiausvyra tarp Omega 6 ir Omega 3 suvartojimo. Taip išsaugoma Omega 3 nauda ir subalansuojamas žiaurus Omega 6 pertekliaus šalutinis poveikis.

11. Soja:

Soja sustabdo tiroksino absorbciją, todėl, jei vartojate tiroksino, turite stengtis išvengti sojos. Jei reikalaujate suvartoti sojos, tarp sojos valgymo ir tiroksino gavimo turi būti kiek įmanoma ilgesnis poilsis..

12. Selenas:

Selenas vaidina veiksmingą vaidmenį gaminant ir kontroliuojant T3, seleno galima rasti daugelyje jūros gėrybių, tokių kaip tunas, krevetės, menkė ir paltusas, taip pat šitake ir grybai.

13. Venkite Kelp:

Venkite produktų, tokių kaip rudadumbliai, nes jie gali slopinti skydliaukės funkciją ir savijautą. Kelp yra iš jūros dumblių ir yra logiškai puikus jodo. Dėl šios priežasties jis kartais parduodamas kaip „skydliaukės stiprintuvas“ ir gali būti įsigytas sausuose preparatuose ir tabletėse. Kaip ir pats jodas, jis neturi jokios naudos žmonėms, sergantiems skydliaukės ligomis.

14. Baltymai:

Baltymai yra transporto priemonė, per kurią skydliaukės hormonai patenka į jūsų kūno audinius, o tai padeda reguliuoti skydliaukės funkciją. Maistas, kuriame yra juokingi baltymai: riešutai, ankštiniai augalai, kvinoja ir gyvūninės kilmės produktai be hormonų ir antibiotikų, tokie kaip kiaušiniai, žole šeriama mėsa ir žuvis.

15. Žolelės:

Kai kurios iš šių žolelių intensyviai šildo ir skatina medžiagų apykaitą, todėl išbandykite juodųjų pipirų, česnako, čili, imbiero, cinamono, ciberžolės ir čili. Cilantro padės pašalinti iš jūsų sistemos metalus, ypač gyvsidabrį, patvirtintą skydliaukės toksiną.

16. Lašiša ir Turkija:

Juose yra vitamino D ir Omega-3 riebalų; šis plaukikas palaiko skydliaukės sveikatą. Dėl to gali sumažėti svoris, atsirasti skydliaukės problemų, todėl norėsite sukaupti baltymų, kad išlaikytumėte sveiką svorį ir išlaikytumėte raumenų masę.

Taigi, tai skydliaukės dietos planas ir tikiuosi, kad jums patiks šis straipsnis ir jis bus informatyvus. Išlaikyk gerą formą!