Mısır dünyanın en iyi ve medeni kültürlü ülkelerinden biridir. Tarihi ve kültürel geçmişi açısından zengin olan gizemli toprak, birçok özelliğini yeniden kazandırmıştır. Birincisi, çeşitli hiyeroglifler ve semboller kullanan güzel dövmeler şeklinde tuttular. Dövmeler, Mısır ülkesinde takip edilen diğer normal dövme tasarımlarından farklıdır..

Mısır Dövme Tasarımları ve Anlamları

Mısır dövme tasarımları görünüm açısından zengindir ve dünya dövme tarihinde en popüler olanıdır. Günümüzde gençlerin çoğu bu Mısır dövmeleri için deli oluyor. Sizi Mısır’ın efsanevi tarihine götürecek Mısır Dövme sembollerinin özenle seçilmiş ve moda koleksiyonlarından bazıları.

Mısır dövme tasarımları

Mısır Dövme Tasarımları ve Anlamları:

İşte vücudunuzu dövmelerle süslemenize yardımcı olabilecek hem erkekler hem de kadınlar için anlamları ve resimleri ile en iyi Mısır dövme tasarımlarından bazıları..

1. Sfenks Mısır Dövme Tasarımları:

Sfenks Mısır Dövme Tasarımları

Sfenks, kafanın insan ve vücudunun aslan olduğu mistik bir karakteri kapsar ve belki de Kelt Grifonlarının Mısır çeşididir. Bu mistik karakterin kesin anlamı hala bir gizemdir, ancak bir zamanlar bitişik piramidin içinde yatan hükümdar üzerinde bir bekçi olması amaçlanan sayısız güvendir. Sfenksinize ne kadar geniş ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak, vücutta çeşitli aralıklarda oturabilir. Tam figürlü bir Sfenks tam bir sırt parçası olabilirken, daha küçük bir baş ve omuzlar üst kol veya omuzda olabilir. Bu dövme, gücün bir benzerliğidir, dolayısıyla erkekler ve kadınlar için en iyi Mısır dövmelerinden biri olabilir..

2. Çoklu Sembol Mısır Dövmesi:

Çoklu Sembol Mısır Dövmesi

Bu ince işçilikle hoş bir plan ve genel tasarım. Çiçeklerin gölgelenmesi özellikle bir şeyi ima eder, ancak zanaatkarın kendisi dışında herkes için kaybolabilir. Bu Mısır dövmesi görüntülerle dolu. Güneş, ışınlarının dokunduğu her şeyi sağladığı anlamına gelir. Göz kalite ve güç anlamına gelir. Yanınızda Amerika Birleşik Devletleri’nden bir dolarlık dolarınız varsa, onu çıkarın ve araştırın. Aynı göz. Piramitler de aynı şekilde kuvvet ve gücü çağrıştırır..

3. Hiyeroglif Mısır Dövmeleri:

Hiyeroglif Mısır Dövmeleri

Hiyeroglifler, dünyanın en tecrübeli Mısır sembolü dövmelerinden birini oluşturuyor ve bugün hala şık bir şekilde tatmin edici ve büyüleyici olarak kabul ediliyorlar. Belirli bir bilmece niteliği taşırlar. Gerçekten de, basit bir isim bile ilgi çekici bir dövme yapar. Hiyeroglifler, araştırmacıları uzun bir süre boyunca bilmecelerini çözmeye çalışırken meşgul ettiği gibi, bireyleri dövmenizin gizemli önemini merak ettireceksiniz. Mısır hiyeroglif dövmeleriyle, görüntüleri seçip fonetik veya logo gram anlayışlarına giderek, gölgelendirme dahil olmak üzere, dövmenin hangi rotadan bakılması gerektiğini seçerek ve görüntüleri daha büyük dövmelerle koordine ederek iletişim kurabilirsiniz. Akla yatkın sonuçlar var.

Devamını oku: Hayvan Dövmeleri

4. Mısır İlkel Tepe Dövmeleri:

Mısır Primordial Tepe Dövmeleri

İlkel eğim, üstte bir seviyede buluşan iki adım düzenlemesinin resmi olan bir Mısır sembolü dövmesidir. Resmi sembolize eden yokuşların ardından düzensizlikten çıkıp kuru bir alan oluşturduğu söyleniyor. Şekil ayrıca Mısır’ın en dikkate değer kompozisyon harikası olan piramitlere de hitap ediyor. İlkel eğim için dövme fikirleri, parçayı her iki omuz kemiğine çapraz olarak yaymayı veya kolunuzun veya alt bacağınızın etrafında bir bant olarak kullanmayı içerir. İlkel eğim ayrıca kendisini bir sahnenin parçası olmaya çok iyi borçludur, belki de aynı şekilde bir uraeus görüntüsü (bir yılan) içerir..

5. Anka kuşu:

ANKA Kuşu

Bu efsanevi Mısır yaratığı, hayata yeniden başlamak için kendi küllerinden çıkmakla suçlandı. Çok sayıda dövme meraklısı, bunu dirilişin bir göstergesi olarak veya yaşamları boyunca büyük zorlukların üstesinden gelmenin bir göstergesi olarak kullanır. Yayılması için anka kuşu alanı verin; birini üst kolda veya sırtınızın üzerine yayın. Bu, sonsuza kadarki en güzel Mısır dövme tasarımlarından biridir..

6. Kanatsız Bokböceği Dövmeleri:

Bok böcekleri, Eski Mısır’daki ünlü süs eşyalarıydı. Sayıları çok fazladır ve gravürleri ve tipolojileri sayesinde eski dünyanın arkeologları ve tarih uzmanları için önemli bir veri kaynağıdırlar. Bunlar ayrıca eski Mısır işçiliğinin klasik temsilidir. Mısırlılar için bok böceği aniliğin temeliydi. Takarken olduğu yerde havalanırdı. Ayrıca dirilişin bir görüntüsüydü.

Kanatsız Bokböceği Dövmeleri

Bokböceği için havalı Mısır dövme tasarımı, böceği kalça dövmesi veya boynun arkasındaki küçük dövme olarak kullanmayı içerir. Aynı şekilde bilekte hoş duracaktır. Çok fazla süslenmişse, bok böceği de sırtın küçük kısmında hoş bir şekilde çalışırdı..

7. Mısır Ba Dövmesi:

Ba kelimesi normalde “ruh” olarak deşifre edilir. Her ne olursa olsun, ba’nın “derin bir belirti” olarak deşifre edilmesi muhtemelen daha iyi olacaktır. Ba, Mısır düşüncesinde anlaşıldığı şekliyle bireyin belirli bölümlerinden biridir. Yeni Krallık’ta ba, hayatta kalan veya öldüğünde ortaya çıkan kişinin uhrevî bir parçasıydı. Bireyin farklılığına ve kimliğine yatırım yapıldı. Ba, tesadüfen ölenlerin mezarına geri döndü, çünkü ceset onun meşru eviydi..

Mısır Ba Dövme

Ba, kimlik ve yorulmazlığın tipik bir özelliği olan uçan bir yaratığın Mısır sembolü dövmesidir. Efsaneye göre, Ba, akşamları sürekli olarak geri dönmeden önceki gün işlerini bitirirdi. Mısırlılar, Ba imajının ölümü göze alan bir adamı koruyacağına inanıyorlardı. Ba için dövme fikirleri, tüylü yaratığı bir Mısır kutsal alanı sahnesine yerleştirmeyi veya onu bir manşetin merkez parçası olarak kullanmayı içerir..

8. Mısır Kedisi Dövme Tasarımları:

Mısır Kedisi Dövme Tasarımları

Medeniyette büyük önem verilen Mısır kedilerinde çeşitli dövmeler bulunabilir. Kedilerin kendine has özellikleri vardı ve dövmeler hepsini başarıyla ele geçirdi. Altın ile birlikte dövme için siyah kullanın. Bu zengin kombinasyon, herhangi bir Mısır dövmesini öne çıkaracaktır..

9. Mısır Bokböceği Dövmesi:

Mısır Bokböceği Dövmesi

Bu bir bok böceği dövmesi. Bu böcekler Ra’nın gözleriyle birleştirildi ve bununla yenilikçi ve güzel dövmeler yaratılabilir. İnsanlar da buna kanat ekler. bunu boyut açısından sıkıştırmak güzelliğini çalabilir, bu nedenle bu boyut üzerinde çalışırken standart bir boyutu korumak daha güvenli bir seçenektir. Bu Mısır dövmesini canlı hale getirmek için tek renkli olarak tutabilir veya çeşitli renkler ekleyebilirsiniz..

10. Anubis Mısır Dövme Tasarımı:

Anubis Mısır Dövme Tasarımı

Bu, Anubis adlı ölüm tanrısının soyut bir dövmesidir. Bu size, önemini veya etkisini etkileyerek çeşitli renk ve boyutlarla başa çıkma esnekliği verir. Anubis’teki dövmeler genellikle siyah renktedir. Bu, erkekler ve kadınlar için sırt üstü mükemmel Mısır dövme tasarımlarından biridir..

11. Mısır Kralı Dövmesi:

Mısır Kralı Dövmesi

Geniş bir yüzey alanını kaplamak istiyorsanız, bir Firavun dövmesi mükemmel bir tasarımdır. Dövmedeki tüm küçük detaylar için altın, sarı ve gümüşü siyah ve beyazla birlikte kullanın. Gözlere vurgu yapın ve bu dövmenizin çalışmasını sağlayacaktır. Bu bir güç ve hakimiyet işaretidir. Bu, cesur erkekler için en popüler Mısır dövme tasarımlarından biridir. Erkekler için en iyi Mısır dövme tasarımlarından biridir..

12. Mısır Hayvanları Dövmeleri:

Mısır Hayvanları Dövmeleri

Yenilikçi dövme tasarımları ve desenleriyle çalışmak istiyorsanız animasyonlu hiyeroglif kullanmak harika bir fikir. Bu kalıplar nadirdir ve sıklıkla görülmez. Bu yüzden bunun için çeşitli renkler kullanmak iyi bir fikirdir. Kollardaki hayvan dövmesi, mürekkeplenmek için en iyi fikirdir..

13. Anahtar Mısır Dövmesi:

Anahtar Mısır Dövmesi

Sembole Ankh denir ve hayatı temsil eden anahtardır. Aynı zamanda Nil’in Mısır’daki yaşamın kaynağı ve hayat verenin sembolü olduğunun simgesidir. Bu basit ankh Mısır dövme tasarımı her yere boyanabilir. Ancak onu vurgulamak için altın bir alt ton kullanabilirsiniz. En iyi küçük Mısır dövmeleridir.

14. Göz Mısır Dövme Tasarımı:

Göz Mısır Dövme Tasarımı

Udjat veya göz, şifa ve korumayı ifade etmek için kullanılan semboldür. Saatin gözü olarak da bilinir. Kadınlar en çok bu Mısır dövmesini giyerler. Ra’nın bu gözü aynı zamanda zenginlik, güç, refah ve bilgeliğin sembolüdür. Gözü vurgulamak için altın mürekkebi kullanmayı deneyin veya dövmeyi tamamlayan diğer Mısır tasarımları veya desenleriyle bir arka plan oluşturun. Bu, kadınlar için en iyi Mısır dövme tasarımlarından biridir.

15. Mısır Tanrısı Dövme Tasarımları:

Mısır Tanrısı Dövme Tasarımları

Mısır tanrılarının dövmeleri de çok popüler. Onlar üstün gücün bir işareti ve bilginin özüydü. En yaygın olanı güneş tanrısı Ra’dır. Bu karmaşık dövmeler derin anlamlar ve yorumlar içerir. Bunun için beyaz ve altın renkleri kullanın. Bu Mısır dövmesi öne çıkmak zorunda.

Mısır dövmeleri giymek güzeldir, bu yüzden seçin ve tek yapmanız gereken onları basmak. Tarihe, betimlemeye değer veriyorsanız ya da sadece kişilerin spekülasyon yapmasını sağlıyorsanız, çok sayıda Mısır hiyeroglif dövmesinden birini yaptırmayı düşünün. Bir düşünce düzenlemesini çerçevelemek için kendi özel ideogramlarınızı bir araya getirin veya potansiyel olarak süsleyen bir saçak sınırları içinde, herhangi bir yönden fonetik resimlerle bir kelimeyi tanımlamaya çalışın..