Çeşitli cilt problemleri arasında kan kabarcıklarının oluşması bunlardan biridir. Bu genellikle cilt yüzeyinin altındaki kan damarlarına verilen hasarın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Rengi kırmızıdır ve daha çok sıvıyla dolu bir yumru gibidir ve özellikle dokunulduğunda gerçekten acı verir. Kan kabarcıklarının birçok nedeni olabilir, ancak sorunun farkına vardıktan sonra, bir sonraki iyi fikir, onlar için hızlı ve etkili tedaviler aramaya başlamaktır..

Kan Kabarcıklarından Nasıl Kurtulur

Kan kabarcıkları düzgün bir şekilde ele alınmadığında enfeksiyon gibi aşırı durumlara yol açabilir. Aşağıdaki kılavuz, soruna mükemmel bir kurtarmadır. Kan kabarcıklarının kademeli ancak yüzde 100 güvenli tedavisinde yardımcı olabilecek birinci sınıf ev ilaçları ve doğal tedavilerden bazılarına sahiptir. Tek yapmanız gereken onları kontrol etmek, bir seçim yapmak ve görünür sonuçlar için düzenli olarak takip etmektir..

1. Aloe Vera Kullanımı:

aloevera 5

Aloe Vera jelinde, ciltteki kan kabarcıklarının tedavisine kolayca yardımcı olabilecek iltihap önleyici özellikler vardır. Sorun tamamen geçene kadar her gün doğrudan kabarcıkların üzerine uygulanmalıdır. Yatıştırıcı etki sağlamasının yanı sıra ağrıyı hafifletmeye de yardımcı olur. Aloe Vera suyu aynı amaç için kullanılabilir.

2. Sandal Ağacı Harikaları:

Sandal ağacı macunu, kan kabarcıklarından gelen ısıyı emmeye yardımcı olacak ve böylece sorunun daha hızlı ve etkili tedavisine yardımcı olacaktır. Gül suyu kullanılarak kalın bir sandal ağacı tozu macunu yapılmalıdır. Bu, ağrıyı ve iltihabı tedavi etmek için kabarcıklara uygulanmalıdır. Soğuk su ile durulanmalıdır. Bunu her gün takip et.

3. Buz Uygulaması:

Bir seansta yaklaşık 10 dakika boyunca, kabarcıkları görebileceğiniz etkilenen bölge üzerinde bir buz sargısı kullanın. Dinlenmeye bırakın ve birkaç saat sonra tekrar buz sargısını uygulayın. İç kanamayı durduracak ve her türlü şişmeyi azaltacaktır. Doğrudan uygulamayın. Uygularken arada ince bir havlu kullanın.

4. Sarımsak Yağı:

Sarmısak yağı

Kan kabarcıklarının iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanabileceğiniz diğer kolay çözümlerden biri de sarımsak yağıdır. Antibakteriyel ve antiseptik özelliği ile bölgenin dezenfekte edilmesine yardımcı olur. Biraz sarımsak yağı ısıtın ve kabarcıklara masaj yapmadan önce oda sıcaklığına getirin. Cildin yağı iyice emmesine yardımcı olmak için bu yaklaşık 30 dakika bırakılmalıdır. Bu soğuk su ile durulanmalıdır..

5. Salatalık Yardımcı Olur:

Salatalıktaki silika, ciltteki kan kabarcıklarının iyileşmesine yardımcı olacak eser minerallerden biridir. Cildin hasar gören ve kabarcıklara yol açan bağ dokularının güçlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Kabarcıkların üzerine salatalık dilimlerinin uygulanması iltihabı, ağrıyı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Bunun için her gün salatalık suyu da içebilirsiniz..

6. Çay Ağacı Yağı:

Ağaç çayı yağı

Kan kabarcıklarının tedavisinin yanı sıra çay ağacı yağı, enfeksiyonu uzak tutmaya yardımcı olacak antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağını suyla seyreltin ve kan kabarcıklarının üzerine uygulayın. Anti-inflamatuar faydalar sizin için tedaviyi hızlandıracak ve kan kabarcıklarından kurtulmanızı sağlayacaktır..

7. Zerdeçal Yardımcı Olur:

Zerdeçal (2)

Zerdeçalın tıbbi ve tedavi edici özellikleri, ciltteki kan kabarcıklarından kurtulmaya yardımcı olacaktır. Antiseptik özelliği de yardımcı olur. Zerdeçal tozunu gül suyuyla karıştırın ve soğuk suyla durulamadan önce her gün bir süre kabarcıkların üzerine uygulayın..