Eklem ağrınız var mı? Eklem ağrısını hafifletmek için ev ilaçları mı arıyorsunuz? Günümüzde eklem ağrıları her yaştan birey arasında oldukça yaygın bir sorun haline gelmektedir. İnsanların çoğu, eklem ağrısı için pahalı tedaviye veya ilaçlara çok para harcıyor. Eklem ağrısı için birkaç doğal ev ilaçları vardır. Bu nedenle, bugün bu makalede eklem ağrısı için farklı ev ilaçları tartışıyoruz..

Eklem Ağrısı İçin Ev Çareleri

Suşlar, osteoartrit, gut, romatoid artrit, bazı yaralanmalar, burkulmalar, bursit veya basit iltihaplanma gibi eklem ağrısının ortaya çıkmasından çeşitli faktörler sorumludur. Ağrı dizlerde, ayak bileklerinde, kalçada, omuzlarda, parmaklarda, boyunda vb. ortaya çıkar. Bu ev ilaçları hafif ila şiddetli eklem ağrısından kurtulmak için çok faydalıdır..

Eklem Ağrısı İçin En İyi Evde Tedavi Çözümleri:

Şimdi, aşağıda eklem ağrısını hafifletmek için destekleyici en iyi ev ilaçlarının bir listesinden bahsettik. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Ev Bazlı Cayenne Losyonu:

Acı biber 5

Cayenne, kasların yanı sıra eklem ağrıları için kullanılan geleneksel bir bitkidir. Son yıllarda yapılan araştırmalarda acı biberin sinir sistemini harekete geçirerek eklem ağrılarının azalmasında önemli rol oynadığı gözlemlenmiştir. Bunu yapmak için, cayenne tozunu zeytinyağı ile karıştırın. Sıcak olana kadar 30 dakika boyunca ikili kazanın üzerinde ısıtın. Yaklaşık 2 ila 3 saat süren karışımın bu ısınmasını ve soğumasını tekrar edin. Şeyi boşaltmak için tülbent kullanarak, ardından demlenmiş yağı stoklayın. Balmumunu eritin ve arnavut biberi ile karıştırılmış yağa karıştırın. Bunu bir kaba dökün ve bir şişeye koyun ve gerektiğinde uygulayın..

2. Zencefil ve Zerdeçal Çayı:

Zencefil ve Zerdeçal Çayı

Bu bileşenlerin her ikisi de iltihabı azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu çayı yapmak için 2 bardak suyu kaynatmanız gerekiyor, ½ çay kaşığı toz zencefil ve ezilmiş zerdeçal ekleyin. 10 ila 15 dakika sonra bunu bir bardağa süzün ve tatmak için balı karıştırın ve günde iki kez tapın..

3. Epsom Tuzuna Daldırma:

tuz epsom

Epsom tuzu, kulağa ürpertici gelen magnezyum sülfatı çevreler, ancak yine de aslında oldukça hoş bir maddedir. Ilık suyla dolu büyük bir kaba alın ve ½ fincan Epsom tuzunu karıştırın. Karıştırın ve o sırada hassas eklemlerinizi sıvıya batırın. Belirsizlik, dikmek için daha az uygun bir yerde, örneğin dizlerinizi bıçaklayarak Epsom tuzları ile yıkamak için ağrıyla karşı karşıyasınız. Epsom tuzunu karıştırarak su banyosu yapın.

4. Zeytinyağı:

sızma zeytinyağı

Sızma zeytinyağı, boğazınızın arkasında biberimsi bir his bırakır. Bu, zeytinyağındaki oleocanthal adlı bir bileşenden kaynaklanmaktadır. Zeytinyağı eklem ağrılarından kurtulmaktan sorumludur. Sızma zeytinyağını ızgara veya fırında pişirmek, salata, marine veya makarna yapmak için kullanabilirsiniz. Ağrıyan eklemlerinize zeytinyağı ile masaj yaparak sihirli bileşimin düz bir çizgide eklem dokularına sızmasını sağlayabilirsiniz..

5. Ek Su İçin:

Suçlu

Fazladan su içerseniz, kıkırdağı yumuşatmanın yanı sıra sulu kalmanıza da yardımcı olur. Su, besinlerin eklemlerinize ek olarak kanınız üzerinden de aktarılabilmesi amacıyla yeterli kan hacmini korumak için önemli bir rol oynar. Su ayrıca eklemlerinizden atık alışverişi yapar ve böylece eklemlerdeki ağrı azalır..

6. Havuç Suyu:

havuç suları

Havuç suyu tüketimi, tendonlarımızı daha güçlü hale getirmenin yanı sıra eklemlerdeki ağrıların neden olduğu ağrıları da azaltır. Bazı araştırmalarda, düzenli olarak havuç suyu içmenin eklem ağrılarını azaltmaya yardımcı olduğu gözlemlenmiştir..

7. Daha Fazla Soğan Alın:

Soğan

Soğanlar iyi bilinen bir anti-inflamatuar diyettir. Bağışıklık sisteminizi iyileştiren fitokimyasalları kapsarlar. Soğanlar, ağrıyı başlatan enzimleri önleyen kükürt kompleksleri içerir..