Şizofreni, bir kişinin kendisini gerçeklik ile hayal arasındaki farkı bulmakta yetersiz bulduğu bir tür kronik akıl hastalığıdır. Semptomlar sanrılar, tutarsız konuşma ve halüsinasyonlardır. Şizofreni oluşumunun nedenleri genetik, beyindeki kimyasal dengesizlik, çevresel faktörler, natal viral enfeksiyonlar veya hamilelik sırasındaki bir tür stres olabilir..

Şizofreni İçin Ev Çareleri

Bu bozukluğun ciddiyetini göz önünde bulundurarak, bir kişide Şizofreni durumunu iyileştirebilecek birkaç ev çaresine yardım edilebilir.

Şizofreni için Basit Ev Çareleri:

Şizofreni için belirtilen en iyi 9 ev ilaçları ile burada bulalım.

1. Fesleğen Yaprakları:

Fesleğen yaprakları

Şizofreni dahil çeşitli hastalıkları tedavi edebilen antioksidan özelliklere sahiptir. Yapabileceğiniz şey, birkaç fesleğen yaprağını suda kaynatarak hazırlanan çayı içmektir. Tatlandırmak için şeker ve limon eklenebilir..

Bu çay, beyin işlevselliğini iyileştirmeye yardımcı olabilir ve bu nedenle bu zihinsel bozuklukla ilişkili semptomların kontrol edilmesine yardımcı olur. Bu bitki çayı günde iki kez tüketilirse olumlu sonuçlar ve iyileştirmeler gösterebilir..

2. Hint Bektaşi Üzümü:

Altın çilek

Bu yine doğal antioksidanlardır. Şizofreni problemini iyileştirmeye yardımcı olan yüksek miktarda C vitamini ve niasin amid içerir. Bir ay boyunca 2 veya 3 Hint bektaşi üzümü yiyebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise Hint bektaşi üzümünün kuru yapraklarını alıp öğüterek toz haline getirmektir. Günde iki kez bu tozdan bir çay kaşığı sıcak su ile alın. Bir aylık bir süre içinde kesinlikle kişide birkaç değişiklik bulacaksınız..

3. Soğuk Su Balığı:

Soğuk Su Balığı

Hepimizin bildiği gibi balık, beyin işlevselliğini ve beynin genel sağlığını sağlar. Yani bir kişi şizofreni problemlerinden muzdaripse, beyne çok iyi geldiği için her gün düzenli olarak balık tüketmelidir. Balıklarda bulunan Omega 3 yağ asitleri Şizofreni tedavisinde yardımcı olabilir.

4. Meyan Tozu:

Meyan Tozu

Beynin kötü koşullarını iyileştirmeye ve hatta onu belirli bir seviyeye kadar kontrol etmeye yardımcı olan mineraller ve bileşikler içerir. İyileştirici özelliklere sahiptir. Bu tozdan bir çay kaşığı suda 10-15 dakika kaynatılmalıdır. Sıvıyı süzün ve için. En iyi sonuç için aç karnına içmelisiniz..

5. Yeşil Kakule:

kakule

Tohumların çeşitli Şizofreni semptomlarını kontrol ettiği bilinmektedir. Bir bardak sıcak su alıp içine yeşil kakule tozunu karıştırabilirsiniz. Karıştırdıktan sonra güzelce bırakın. Sıvıyı süzün ve ılık olarak için. Günde iki kez için ve tadına şeker bile ekleyebilirsiniz..

6. Asya Ginsengi:

asya ginsengi

Bu iyileştirici özelliklere sahip bir bitkidir. Tozunu bir bardak suda yaklaşık 10 dakika kaynatarak çay yapabilirsiniz. Sıvıyı süzün ve için. Şizofreninin çeşitli semptomlarıyla başa çıkabileceğinden, bu ilaç altı ay boyunca sürekli olarak izlenmelidir.

7. Gingko Biloba:

Gingko Biloba

Bu, beyin dolaşımını ve beynin işlevselliğini artırabilen bir bitkidir. Hafızayı iyileştirebilir ve yorgunluk ve ruh hali değişimleri ile başa çıkabilir. Bu bitki çay yapmak için kullanılabilir ve günde en az iki veya üç kez içilebilir. Bu bitki şizofreni hastaları arasında çok ünlüdür çünkü beyne giden oksijen seviyeleri artar ve dolayısıyla bir bütün olarak işlevsellik artar..

8. Havuç:

h vitamini içeren besinler havuç

Havucun şizofreni tedavisinde faydalı olabileceğine inanıyor musunuz? Evet gerçekten faydalı. Şizofreni hastası bir kişi günlük olarak tüketmelidir. Beyin sinirleri ve işlevselliği üzerinde çalışır..

9. Papatya:

papatya

Sakinleştirici özelliklere sahip temel mineraller ve bileşikler içerir. Ruh hali arttırıcıdır ve düzenli olarak Şizofreni hastalarında uykuyu teşvik eder..

Bu ilaçlar Şizofreninin etkilerini en aza indirebilir.