Daugialypę Indijos kultūrų įvairovę galima pamatyti daugybinėse kasmetinėse religinėse šventėse, kurios kasmet veikia Delio visuomenę. Šiame straipsnyje išvardijami tik Deli festivaliai, kurių niekur kitur Indijoje ar pasaulyje nėra.

Delio festivaliai:

Čia mes įtraukėme keletą garsių Delio festivalių su nuotraukomis, kurios tikrai jus traukia.

• Lohri – sausio 13 d.

Delio festivaliai

„Lohri“ yra festivalis, žymintis žiemos pabaigą. Šio sezono kulminaciją švenčia Lohri, kuris apima laužus, šokius ir dainavimą.

• Aitvarų skraidymo festivalis – sausio mėn .:

Aitvarų skraidymo šventė saus

Šis festivalis vyksta tą pačią dieną kaip ir Makar Sankranti. Ji švenčiama virš Palikos turgaus, ant žalios vejos ir net „Connaught Place“. Šis festivalis pritraukia tarptautinę publiką.

• vasario 2 d. „Basant Panchami“:

Tai induistų festivalis, kuris pasitinka ir švenčia pavasarį po atšiaurių šalčio ir kandžių žiemos vėjų sausio ir vasario mėnesiais. Tai vienintelis kartas, kai Mogolų sodai už Rashtrapati Bhavano leidžia viešiems lankytojams mėnesį.

• Thyagaraja festivalis – vasaris:

Thyagaraja festivalis vasario mėn

Šis festivalis apima Pietų Indijos muzikos ir šokio demonstravimą. Ji švenčiama priešais Jawaharlal Nehru universitetą, kuris yra Vaikunthnath šventykloje.

• Maha Shivratri- kovas:

Ši šventė naudojama švęsti Viešpaties Šivos „Tandava Nritya“. Jis vyksta Phalguna mėnesį, Amavasya naktį. „Tandava Nritya“ yra kosminis Šivos šokis, kuris švenčiamas visą naktį per moterų maldas ir pasninkus.

• Amiro Khusrau jubiliejus – balandis:

Amir Khusraus jubiliejus balandžio mėn

Ši šventė ar jubiliejus yra švenčiama per mugę, kuri vyksta Nizamuddin, kurią lydi qawwali ir sufi muzika. Nacionalinis dramos festivalis taip pat vyksta Rabindra Bhawan mieste.

• Baisakhi -balandžio 13 d.

Ši šventė žymi induistų Naujuosius metus. Tai derliaus sezono pradžia ir švenčiama vasaros piko metu.

• Buda Jayanti – Gegužė:

Buda Jayanti May

Ši šventė žymi Viešpaties Budos gimimą. Ji švenčiama pirmąją gegužės pilnaties naktį. Maldos susitikimai vyksta įvairiose vietose, tokiose kaip Buda Viharas, žiedinis kelias ir Mandiras Margas. Ši šventė švenčia ne tik Viešpaties Budos gimimą, bet ir nušvitimą bei nirvaną.

• Mahavir Jayanti – gegužė:

Mahavir Jayanti May

Ši šventė žymi Viešpaties Mahaviros gimimą. Įvairiose vietose vyksta maldos susitikimai, o tai yra Jaina šventė.

• Tarptautinis mango festivalis – liepos mėn.

Tarptautinis mango festivalis liepos mėn

Ši šventė apima daugiau nei penkių šimtų skirtingų vietinių mangų veislių demonstravimą. Jie rodomi „Talkatora“ stadione. Tai pritraukia tarptautinius ir nacionalinius turistus, kuriems leidžiama paragauti mangų ir žiūrėti programą.

• Phoolkwalon-ki-Sair-spalis:

Phoolkwalon ki Sair spalio mėn

Ši šventė panaši į Mehrauli. Tai gėlių pardavėjų procesija, pradėta XVI a. Jis rengiamas spalio pradžioje. Procesijoje žmonės nešasi papuoštus gėlių vėduoklius, kurie buvo palaiminti 13-ojo amžiaus sufijų šventojo Khwaja Utb-ud-din Bakhtyar Kaki šventovėje ir Jogmaya induistų šventykloje Mehrauli. Procesija baigiasi Jahaz Mahal, su oficialia ceremonija.

• „Qutub“ festivalis – spalis:

„Qutub“ festivalis spalio mėn

Ši šventė yra „Qutub Minar“ šventė, pažymėta šokiais ir dainavimu šio XII a. Jį kasmet organizuoja „Delhi Tourism“ turistams.

• Guru Purabas -nuo lapkričio iki gruodžio:

Ši šventė švenčia Guru Nanako gimimą, pirmąjį iš dešimties sikhų guru. Ji švenčiama Gurudvare, iš kur Nagaras Kirtanas išvedamas į gatves. Granthees perskaitė ištraukas iš šventosios sikhų knygos Guru Granth Sahib.

Rekomenduojama praleisti šiek tiek laiko tyrinėjant šiuos festivalius, nes jie padės jums susisiekti su Delio dvasia. Su daugybe tradicinių ceremonijų, šokių, kostiumų ir linksmybių jūs tikrai mėgaujatės kiekvienu Delio festivaliu.