„Mizoram“ yra viena iš tų vietų, kur galima tiesiog sustoti ir užuosti nuostabius vešlius žalumynus, miglą dengiančias tolimas kalvas, saldžiai kvepiančius gėlių vaizdus. Įsikūręs šiaurės rytų kalvose, Mizoram yra viena iš septynių seserų valstijų, kur galima patirti dangų žemėje. Mizorami festivalio žodis, kurį daugiausia sudaro gentiniai gyventojai, yra kut. Mizoram-Chapchar Kut, Mim Kut ir Pawl kut yra trys kuts. Visi trys festivaliai yra skirti tik žemės ūkio veiklai. Šventės švenčiamos pažymint pavasario atėjimą ekstravagantiškomis vaišėmis ir įmantriais tradiciniais šokiais.

„Mizoram“ festivaliai ir kultūra su nuotraukomis:

Turime pažvelgti į geriausius mizoramo festivalius ir kultūrą.

1. Chapchar Kut:

mizoram festivaliai

Tai žymiai seniausia Mizoramo šventė. Šią šventę ūkininkai iškirto bambuko miškus, kad sudarytų vietą sezoniniam ūkininkavimui. Tai sezonas, kai ūkininkai laukia, kol bambuko krūvos išdžius arba sudegs. Ir šis procesas vadinamas Chapcharu. Nors Kut reiškia šventę, todėl ir krūvų džiovinimo režimas, ir festivalis, skirtas švęsti pavasario atėjimą, suformuluoja tikrąją chapchar kut prasmę.

Žmonės dėvi tradicinius drabužius ir skrybėles, pagamintas iš karoliukų ir papūgų plunksnų. Šiame festivalyje jie nenešioja jokių batų. Atliekamas tradicinis bambuko šokis, kurio metu moterys šoka ekstravagantiškai, puošdamos tradicinius drabužius, kuriuos gamina, o vyrai sėdi ant žemės ir muša vienas kitą bambuku, kol dainuoja tradicines dainas..

Chapchar Kut švenčiamas visuose Mizo kaimuose ir yra labai svarbi kultūrinė visuomenės tradicija. Per daugelį metų įvairių kaimų žmonės sukūrė savo unikalų būdą švęsti šventę ir nėra dviejų vienodų švenčių, todėl šventė savaip įvairi.

„Chapchar Kut“ šiais laikais tapo populiariausia valstijos švente ir vyksta kovo mėnesiais.

2. Mim Kut:

„Mim kut“ yra kasmetinis festivalis, taip pat kaip „chapchar kut“. Tai daugiau nei festivalis, tai gyvybinga ir spalvinga kultūrinė fiesta, švenčiama su dideliu laukimu ir ekstravagancija, linksmybės yra mažas veiksnys, palyginti su visais šokiais ir dainavimu, kuris tęsiasi keturias ar penkias dienas. „Mim Kut“ iš esmės yra kukurūzų festivalis. Nors kiekvienas festivalis Indijoje yra ekstravagantiškas ir prašmatnus, „Mizo“ festivaliai yra ne tik unikalūs, bet ir paprasti bei įvairūs, todėl turtinga kultūra.

Tradicija atiduoti pagarbą mirusiesiems vykdoma pagal jau nustatytus papročius, kurie buvo naudojami prieš šimtmečius. Festivalį su didžiuliu entuziazmu švenčia visa Mizoramo valstija. Mim Kut šventės metu manoma, kad mirę protėviai lanko savo vaikų ir artimųjų namus, jiems teikiamos specialios aukos. Į šiuos pasiūlymus įeina šviežios daržovės, kukurūzai, duona ir karoliai. Dažnai drabužiai taip pat yra skirti jų prisiminimams.

Paprastai pirmoji festivalio diena yra skirta aukojimo mirusiesiems aukojimo ritualui. Antroji diena daugiausia apima linksmus ir linksmus žaidimus, šokius ir dainavimą. Yra tradicija, pagal kurią antrą dieną valgiai ruošiami iš duonos, o žmonės sočiai valgo iš duonos gaminių.

Mim kut šventė švenčiama rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, iškart po sėkmingo kukurūzų derliaus nuėmimo. Praėjusių metų derliaus pavyzdžiai yra pašventinti išėjusiems bendruomenės sieloms.

3. Pawl Kut:

Kaip ir kiti šaukimai, ši šventė taip pat skirta švęsti didelį šiaudų derlių. Lentelė, reiškianti šiaudus, nuimama gruodį po mim kut. Ši šiaudų šventė laikoma savotiška padėkos švente, nes ji švenčiama praėjus trims mėnesiams po mim kut. Ryžių alus šio festivalio metu pirmiausia vartojamas, o žmonės labai linksminasi. Skirtingi kaimai skirtingai švenčia šią puikią šventę.

Yra dar vienas festivalis, žinomas kaip

4. Thalfavang Kut:

Lapkričio mėnesiais tai taip pat yra derliaus nuėmimo šventė. Tai žymi derliaus pradžią. Įvairios bendruomenės ir gentys linksmai leidžia laiką ir susirenka į savo kolekcijas šventės pavidalu. Kultūrinė veikla išryškinama tradicinių žaidimų forma ir dainuojama kartu arba šokiai ir muzika.