Himachal Pradešas yra gyvybinga šiaurės Indijos valstija. Šiame straipsnyje išvardijami populiariausi šioje valstybėje švenčiami festivaliai:

Įžymūs Himachal Pradešo festivaliai:

„Holi“ festivalis:.

Holi šventė švenčiama su dideliu entuziazmu Himachal Pradešo valstijoje. Holi yra žinomas kaip spalvų festivalis. Ji švenčiama kasmet kovo mėnesį ir trunka dvi dienas. Pirmoji diena prasideda pasninku ir maldomis. Vakare deginami laužai, švenčiant gėrio triumfą prieš blogį. Tai taip pat simbolizuoja atšiaurių žiemų pabaigą. Antroji diena prasideda žmonėms, žaidžiantiems spalvomis ir spalvotu vandeniu. Nors Holi švenčiamas visame Himachal Pradeše, tačiau ekstravagantiškiausios šventės rengiamos tokiose vietose kaip Palampuras Kangroje ir Sujanpuras Hamirpure.

„Lohri“ festivalis:

Himachal Pradešo šventės

Lohri taip pat žinomas kaip Maghi festivalis. Ši šventė kasmet švenčiama Himachal Pradeše sausio viduryje. Ši šventė skirta paskutinei rabi ar žiemkenčių sėjai. Ši diena paprastai žymi žiemos vidurį. Ši šventė švenčiama bendruomenės laužais, šokiais ir liaudies dainomis.

Gochi festivalis:

Gochi festivalis kasmet švenčiamas Himachal Pradeše. Ji švenčiama valstijos Bhaga slėnio regione. Ši šventė švenčia vaikino gimimą. Vykdomos nepilnamečių maždaug šešerių metų vaikų santuokos. Kadangi tai yra žiema, vaikai šią dieną mini žaisdami su sniego gniūžtėmis.

Baisakhi festivalis:

Baisakhi festivalis yra labai svarbi šventė, švenčiama Himachal Pradeše. Jis vyksta balandžio mėnesį. Ji mini pirmąją pavasario dieną arba pirmąjį „Baisakh“ ir švenčia žiemos praėjimą. Tai daugiausia kaimo šventė. Ši šventė švenčia naujų pasėlių sėją. Žmonės šią dieną maudosi Ganoje, įvairiose vietose, tokiose kaip Revalsaras, Tattapani, esantis netoli Šimlos, ir prie Prasharo ežerų, esančių netoli Mandi. Vyksta įvairios kaimo mugės, kuriose pristatomi ir derinami šokiai, imtynės ir šaudymas iš lanko.

Gugga mugė:

„Gugga Fair“ yra mugė, kasmet švenčiama skirtingose ​​Himachal Pradešo vietose. Jis švenčiamas ir laikomas tokiose vietose kaip Sirmour, Chamba ir Bilaspur. Visos mugės vyksta rugpjūčio mėnesį. Guggos mugė garbina Gaggos Dievą Nagą.

Fullaich festivalis:

Fullaich arba Phulech festivalis kasmet švenčiamas skirtingose ​​Himachal Pradešo vietose. Jis švenčiamas ir vyksta tokiose vietose kaip Kinnaur. Festivalis vyksta rugsėjo mėnesį. Tai garsi rudens gėlių šventė, švenčiama rudens sezono pabaigoje. Šiai šventei vietiniai kaimo gyventojai eina į kalną rinkti laukinių gėlių ir atvežti surinktas gėles į kaimo aikštę. Šios gėlės maldoje aukojamos vietos dievybei. Šokių, dainavimo ir vaišių vakare vyksta šventės.

Dussehra festivalis:

Dussehra festivalis yra garsus festivalis, kuris kasmet švenčiamas skirtingose ​​Himachal Pradešo vietose. Jis daugiausia švenčiamas Kullu. Šis festivalis vyksta spalio mėnesį. Kullu, Dussehra šventės proga, žmonės surenka daugiau nei 200 slėnio dievybių ir jas naudoja norėdami išreikšti pagarbą Viešpačiui Raghunathji ir paprašyti jo palaiminti. „Sidabrinis slėnis“ alsuoja šokiais, dainavimu ir vaišėmis. Remdamasis Himachal Pradešo istorija, prasidėjusia XVII a., Senovės vietinis karalius Jaganandas savo atgailos dalimi į sostą pastatė Viešpaties Ramos arba karaliaus Raghunath stabą. Viešpats Rama tapo dievybe, kurią garbina slėnio gyventojai. Taip atsirado Kullu Dussehra istorija.

Taigi Himachal Pradešas yra daug kulturistų įvairovės. Šie festivaliai padeda išryškinti tikrąją konkrečios visuomenės esmę.