„Nagaland“ festivaliai turi gyvą ir turtingą kultūros paveldą. Tai daugelio festivalių kraštas. Nagalando valstijoje gyvena 16 pagrindinių genčių. Tai yra Kukis, Angamis, Changs, Konyaks, Aos, Kacharis, Sumis, Chakhesangs, Lothas, Pochurys ir kt. Kiekviena iš šių genčių turi savo unikalią ir žvaigždžių bei vietinių kultūrą, papročius, tradicijas ir šventes. Šiame straipsnyje išvardijami kai kurie Nagalando kultūros ir festivaliai, švenčiami ištisus metus.

Įžymios Nagalando kultūros ir festivaliai su vaizdais:

Pažvelkime į senąsias Nagalando šventes.

„Horn Bill“ festivalis:

Nagalando festivaliai

Nagalando „Horn Bill“ festivalis yra turistų traukos objektas, pritraukiantis žmones iš visos šalies ir užsienio. Tai atspindi šios šiaurės rytų Indijos valstijos daugiakultūrines spalvas. Šis festivalis prasideda kiekvienų metų pirmąją gruodžio savaitę. Tada tai tęsiasi savaitę. Šventės pavadinimas – po raguoto paukščio. Šis vardas yra simbolinis, nes paukštis daro stiprų poveikį valstijoje gyvenančių genčių bendruomenių vietiniam folklorui ir kultūrai. Šią dieną tradiciniuose šokiuose dalyvauja įvairių Nagalando genčių trupės. Jie dainuoja liaudies dainas, groja muzikos instrumentais, užsiima įvairiomis sporto šakomis ir veikla.

Šio festivalio metu eksponuojamos įvairios tradicinės meno formos. Tai apima medžio drožinius, paveikslus, skulptūras ir tradicinių „Naga“ menininkų bambuko kūrinius. Tada festivalis tęsiasi iki vakaro, tada vyksta daug muzikinių koncertų. Ši šventė padeda suvienyti įvairias Nagalando genčių kultūras.

Nagalando vyriausybė, pavaldi turizmo departamentui, nusprendė surengti bendrą festivalį 2000 m., Siekiant kultūros vienybės ir padėti turistams pamatyti visus „Naga“ festivalius vienu metu, tai yra tuo pačiu metu toje pačioje vietoje. „Horn Bill“ festivalis tradiciškai švenčiamas Nagalando sostinėje Kohimoje. Festivalio tikslas – išsaugoti, atgaivinti ir išlaikyti natūralią Nagos kultūros ir paveldo buveinę bei turtus.

Moatsu festivalis:

Moatsu šventę švenčia Ao gentis Nagalande. Ji švenčiama kasmet gegužės pirmą savaitę. Šios šventės metu atliekama nemažai tradicinių ritualų. Sėklos sėjamos į žaliavinius laukus šios genties vyrų. Pasėjus sėklas, Ao gentis stebi Moatsu Mongą. Pagrindinis šios Moatsu šventės tikslas yra siekti Visagalio Dievo palaimos po naujo derliaus, santuokos ar valymo pastatų statybos remonto ar kitos tokio pobūdžio veiklos. Šiai šventai progai ruošiamas ryžių alus ir ruošiamos vaišės, ta proga skerdžiant geriausias kiaules ir karves..

Moterys ir vyrai užsiima gėrimu, valgymu, šokiais ir dainuoja liaudies ir kario dainas. Ši šventė garsina senovės liaudies herojų, apie kuriuos jie dainuoja, narsą, drąsą ir galantiškumą. Žmonės švenčia Moatsu šventę dainuodami liaudies dainas, grojant muzikos instrumentais ir įtraukiant šokius. Festivalis kasmet stebimas tris dienas. Tai trunka nuo gegužės 1 d. Iki gegužės 3 d. Festivalio metu stebimas Sangpangtu. Tai simbolinė šventė. Stebėdami Sangpangtu, įvairių genčių vyrai ir moterys sėdi prie degančio laužo. Ao genties vyrai ir moterys puošiasi savo tradicine apranga. Genties moterys rūpinasi svetingumu. Jie tiekia mėsą ir vyną.

Taigi šie festivaliai atskleidžia tikrąjį Nagalando valstijos kultūros gyvybingumą. Jie siekia suvienyti įvairias gentis ir skatinti harmoniją bei geranoriškumą tarp visų.