Šiuolaikinio žmogaus gyvenimas yra apimtas daugybės streso, nerimo ir nerimo. Turėdami per mažai laiko galvoti apie save, daugelis iš mūsų tampa ankstyvo nutukimo, širdies problemų ir net staigios mirties aukomis. Nors treniruotė sporto salėje gali būti geras sprendimas, ji netelpa į kiekvieno kišenę. Sprendimas – greitas ėjimas! Greitas ėjimas yra viena geriausių pratimų, kuriuos galima atlikti beveik bet kur ir bet kada. Reguliarus greito ėjimo pratimas gali padėti įveikti stresą ir skatinti sveiką savijautą. Leiskite mums išsamiau suprasti greito vaikščiojimo naudą sveikatai!

Geriausi greito vaikščiojimo privalumai, skatinantys gerą sveikatą

Kas yra greitas ėjimas?

Norėdami suprasti greito vaikščiojimo prasmę, suskaidykime ją. Žodis „žvalus“ reiškia greitą ar greitą. Greitas ėjimas yra terminas, naudojamas vaikščioti greičiau nei įprasta. Greito ėjimo žingsnių skaičius gali skirtis priklausomai nuo kiekvieno žmogaus amžiaus ir tinkamumo veiksnių. Tačiau saikingas 100 žingsnių per minutę skaičius laikomas greitu ėjimu.

Ar greitas vaikščiojimas naudingas sveikatai?

Nors reguliarūs vaikščiojimo turai jums tikrai duos daug naudos, greitas ėjimas gali padėti sudeginti daugiau kalorijų ir, žinoma, lengvai numesti daugiau kilogramų. Vaikščiodamas didesniu tempu nei įprastai, kūnas pradeda sunaudoti sukauptus riebalus, kad pagerintų našumą. Tyrimai taip pat parodė, kad reguliarus 30 minučių pasivaikščiojimas kiekvieną dieną gali užkirsti kelią depresijai, mieguistumui ir nerimui bei priversti žmogų jaustis aktyviam.

Kaip greitai vaikščioti namuose?

Jei ieškote lengvo būdo numesti svorio ir vėl pasveikti, pabandykite vaikščioti pėsčiomis namuose. Tam nereikia jokio išankstinio mokymo, brangios įrangos ar trenerio. Viskas, ko jums reikia, yra šiek tiek vietos vaikščioti ir esate sutvarkytas!

  • Apšilimas: Prieš bandydami sparčiai vaikščioti, atminkite, kad jūsų kūnas turi būti tam pasirengęs fiziškai ir psichiškai. Taigi, pabandykite atlikti keletą apšilimo pratimų, pavyzdžiui, tempimo, kad atlaisvintumėte kūną.
  • Taisyklinga laikysena: Norint greitai vaikščioti, svarbu išlaikyti teisingą laikyseną. Jūs turite stovėti tiesiai, pilvas ir užpakalinė linija su stuburu. Jūsų akys turi būti nukreiptos į priekį, o smakras turi būti lygiagretus žemei.
  • Pradinis tempas: Iš pradžių palaikykite įprastą tempą, kol jūsų kūnas nusiramins. Pradėjus didesnį greitį per pirmąsias minutes, galite pavargti ir padažnėti širdies plakimas.
  • Padidinti tempą: Kai jaučiatės patogiai, naudokite ranką, kad suteiktumėte kūnui reikiamą postūmį greitam ėjimui. Stenkitės tol, kol išlaikysite 80–100 žingsnių per minutę, o vidutinis greitas ėjimo greitis yra 2–3 mph, priklausomai nuo jūsų kūno veiksnių..
  • Atvėsk: Nesustok staigiai. Užuot sulėtinę tempą paskutines kelias minutes, kol visiškai sustosite.

Greito vaikščiojimo nauda sveikatai:

Ar žinote greito ėjimo privalumus? Dauguma žmonių nori greito vaikščiojimo, nes tai labai lengva ir natūralu. Tik 20–25 minutės greito pasivaikščiojimo suteikia daug naudos mūsų sveikatai. Taip pat tikimasi, kad normalaus svorio vyras gali numesti nuo 95 iki 100 kalorijų; Esant tokiai būklei, jis 30 minučių žingsniuoja 2 mph greičiu. Turite prisiminti, kad idealus greitas ėjimo greitis sveikam ir aktyviam žmogui yra 2–3 mph.

Svarbiausi greito vaikščiojimo privalumai:

Čia mes išsamiai įtraukėme 11 geriausių greito ėjimo privalumų. Pažvelkime į juos.

1. Padaro širdį sveiką:

Greitas pasivaikščiojimas sustiprina širdį, pakelia širdies plakimą iki siūlomo lygio, sumažina širdies ligų pavojų, be to, tinkamas raumenims ir plaučiams. Greitas vaikščiojimas taip pat padeda vairuoti kraują ir pašalinti kenksmingus riebalus iš kūno. Kai kurie tyrimai parodė, kad greiti pasivaikščiojimai sumažina širdies priepuolio ir širdies ligų atsiradimą.

2. Numesti svorio:

Lengvas kalorijų deginimas yra vienas iš pagrindinių greito vaikščiojimo ryte privalumų. Kita vertus, ypač stiprūs ir ilgesni mankštos metodai iš tikrųjų gali paskatinti daugelio vyrų alkį. Greitas pasivaikščiojimas buvo vienas iš naudingų dalykų – patikimas svorio metimas. Naudodami greitą ėjimą svorio netekimui galite lengvai sudeginti 100 kcal energijos ir pasiekti liekną kūno sudėjimą.

3. Sveikas kūnas:

Greitas vaikščiojimas yra vienas iš ramiausių įpročių išlikti sveikiems. Norint išlaikyti sveikatą, pakanka protingos 30 minučių treniruotės dienos dozės. Greitas vaikščiojimas yra tam tikras aerobinis pajėgumas, galintis pagerinti jūsų nuotaiką, pagerinti kūno būklę ir atgauti savo gyvenimo meistriškumą. Sveika savijauta yra vienas geriausių kasdienio vaikščiojimo privalumų.

4. Sumažina stresą ir depresiją:

Greitas vaikščiojimas duoda naudos ne tik kūnui, bet ir protui. Tai padeda palengvinti stresą ir nervingumą, mažina depresiją, be to, praneša, kad jūsų diena prasideda užtikrintai. Greitas vaikščiojimas taip pat pagerina jūsų pasitikėjimą, atgauna nuotaiką, be atramų, kad išlaikytumėte aktyvų, pasitikintį ir patenkintą dieną. Tai vienas geriausių greito vaikščiojimo vakare privalumų.

5. Kraujo spaudimo sumažėjimas:

Daugybė rodmenų rodo, kad greitas vaikščiojimas sumažina vyrų sistolinį ir diastolinį kraujospūdį. Taip yra todėl, kad greitas ėjimas padidina azoto oksidą, kuris leidžia jūsų kraujagyslėms atsipalaiduoti. Mažas kraujospūdžio lygis taip pat gali apsiginti prieš širdies priepuolį, insultą ir inkstų nepakankamumą.

6. Sumažina vėžio grėsmę:

Dabartinis tyrimas atskleidė, kad greitas vaikščiojimas sumažina gaubtinės žarnos vėžio rezultatus dėl to, kad vėžį sukeliančioms ląstelėms skiriamas trumpesnis laikas, susijęs su pilvo danga. Greitas ėjimas taip pat nepakankamai įvertina chemoterapijos pavojų dėl padidėjusio kraujo judėjimo.

7. Ugdo intelektą:

Greitas ėjimas sužadina kraujo judėjimą ir suteikia smegenims deguonies. Tai lemia geresnį proto darbą ir pagerina talentą prisiminti. Be to, pripažįstama, kad pakankamai fizinio judėjimo receptų, kad sumažėtų Alzheimerio ligos ir demencijos pavojus vyresnio amžiaus žmonėms.

8. Sumažina diabeto ir hipertenzijos tikimybę:

Sistemingas greitas ėjimas padidina diabetu sergančių žmonių KMI arba kūno masės indeksą ir kraujospūdžio aukštį. Raumenų varomoji jėga rodo, kad raumenų ląstelės papildomai naudoja gliukozę. Be to, tai apima papildomo insulino, kuris atkuria cukraus kiekį kraujyje, veikimą.

9. Didina atmintį:

Greitas vaikščiojimas kiekvieną dieną 40 minučių pagerino suaugusiųjų atmintį. Taip atsitinka dėl padidėjusio hipokampo, kuris yra smegenų organas, susijęs su atmintimi. Norint pasiekti maksimalią naudą, rekomenduojama vaikščioti bent 3-4 kartus per savaitę.

10. Pailgėjusi gyvenimo trukmė:

Reguliarus vaikščiojimas reguliariai apsaugo nuo daugelio širdies ligų, diabeto ir daugelio kitų mirtinų negalavimų. Taigi tikimybė tapti staigios mirties aukomis sumažėja iki beveik 20–30 % žmonių, kurie sparčiai vaikšto bent 1 valandą per dieną, tris kartus per savaitę. Tai tiesiogiai padidina žmogaus gyvenimo trukmę.

11. Stiprina raumenis:

Greitas vaikščiojimas yra vienas iš pagrindinių daugelio kūno rengybos programų komponentų, stiprinančių raumenis. Ypač greitas ėjimas į kalną gali sudeginti dvigubai daugiau kalorijų ir įtempti kojų, nugaros ir pilvo srities raumenis. Raumenų grupių pagrindinė jėga ir jų ištvermė labai padidėja reguliariai atliekant.

Jei greitas ėjimas vos 3–4 valandas per savaitę gali padaryti tiek daug stebuklų jūsų kūnui, įsivaizduokite, kaip tai gali būti naudinga, kai tai darote kiekvieną dieną. Nors greitas vaikščiojimas gali pasirodyti varginantis, iš tikrųjų tai yra vienas geriausių pratimų, leidžiantis jausti mažiau nuovargio. Jums nereikia jokio sporto salės nario ar specialios treniruočių programos, kad apatinėje kūno dalyje būtų raibuliuojantys raumenys! Tikimės, kad šis straipsnis įkvėpė jus šiandien pradėti sparčiai vaikščioti ir pasinaudoti nuostabia nauda!