Geriausi kvėpavimo pratimai atsipalaidavimui

Kiekvienos dienos stresas ir nerimas žmonėms paliko paniką ar greitą kvėpavimą. Žmonės visą laiką patiria stresą, o įtampa tapo gyvenimo dalimi, kurios negalima atsisakyti. Gilus kvėpavimas yra labai naudingas, nes jis ramina jūsų kūną ir atpalaiduoja. Be to, tai užtikrina gerą deguonies srautą kraujyje ir sistemoje, užkertant kelią hipoksijai. Gilus kvėpavimas taip pat pagerina organų sveikatą ir funkcionavimą. Čia yra giliųjų kvėpavimo metodų, kuriuos galite atlikti savo artimiausioje aplinkoje, sąrašas.

Gilūs kvėpavimo pratimai:

Sama Vritti:

Atpalaiduokite savo laikyseną; tiesiog sėdėkite tiesiai, neįtempdami nugaros. Dabar ramiai įkvėpkite keturis kartus ir iškvėpkite dar keturis kartus. Tai atpalaiduoja įtemptą nervų sistemą ir nuramina galvą. Pakartokite tai 6-7 kartus. Jei jums sunku užmigti, tai yra geras būdas atsipalaiduoti ir užmigti.

Nadi Shodhana:

Ši kvėpavimo technika sujungia kairę ir dešinę smegenų puses ir atneša pusiausvyrą jūsų kūnui. Sėdėkite sulenkę kojas klasikinėje pranajamos pozoje. Dabar paspauskite dešinįjį nykštį virš dešinės šnervės, užkimšdami šnervę ir kvėpuokite kairiąja šnerve. Pasiekę įkvėpimo piką, užblokuokite jį naudodami dešinės rankos bevardį pirštą. Tada iškvėpkite dešine šnervė ir tęskite modelį. Padarykite tai nuo penkių iki šešių kartų.

Kapalabhati:

Geriausia tai padaryti ryte. Tai veikia kaip jūsų kūno valymo sistema. Lėtai ir giliai įkvėpkite, o dabar, kai iškvepiate, iškvėpimas turėtų būti stiprus, trumpas, o jėga – iš pilvo. Iškvėpimai kartojasi ir stenkitės tai tęsti kuo ilgiau, kol pritrūks oro. Pakartokite tai 6-7 kartus. Bet tai yra griežtas ne astma sergantiems žmonėms ir žmonėms, sergantiems LOPL.

Atpalaiduojantis kvėpavimo pratimas:

Giliai įkvėpkite ir tada iškvėpkite per burną. Tačiau iškvėpdami užfiksuokite liežuvio galiuką už priekinių dantų ir išstumdami orą skleiskite „woosh“ garsą. Įkvėpkite keturis kartus, penkis sulaikykite kvėpavimą, o iškvėpdami išplėskite iki aštuonių kartų. Nedarykite to, jei sergate gripu ar peršalote.

Kvėpavimo judesiai:

Tai paprastas pratimas, visų pirma pagrįstas įsivaizduojamu įkvepiamo oro judėjimu visame kūne. Giliai įkvėpkite ir laikykite jį penkis kartus. Dabar mintyse įsivaizduokite, kad oro kamuolys kyla į galvą, tada nusileidžia prie krūtinės, tada pilvo, tada apatinė kūno dalis iki kojų ir vėl kyla į stuburą. Iškvėpdami įsivaizduokite, kad išleidžiate orą per apatinę stuburo dalį. Tęskite šią grandinę 7-8 kartus. Tai geriausias pratimas nuraminti visą kūną.