Net žinodami faktą, kad turime atlikti tam tikrus pratimus, kad išlaikytume savo formą ir sveikatą, kažkaip nesugebame išlaikyti tos įprastos tvarkos. Mūsų užimtas grafikas neleidžia mums laisvo laiko atlikti pagrindinius pratimus. Taigi turėtume bent pabandyti atlikti vieną pratimą, kuris ne tik išlaiko mūsų formą, bet ir atpalaiduoja mus nuo visų įtampų, todėl visą dieną nesijaudiname. Vienas iš tokių lengviausių ir saugiausių pratimų yra vaikščiojimas, kurį dauguma žmonių pradeda reguliariai daryti, kad atgaivintų savo kūną ir sudegintų žalingą streso poveikį. Reguliari mankšta ne tik motyvuoja, bet ir suteikia energijos bei suteikia jėgų. Čia mes įtraukėme keletą pagrindinių vaikščiojimo naudos sveikatai. Pažvelkime į juos.

Geriausios vaikščiojimo naudos sveikatai

Mes dažnai stengiamės numesti svorio per trumpą laiką. Daugelis žmonių nedvejodami leidžiasi po peiliu ar atlieka kitas neskausmingas operacijas ar lazerines procedūras, kurios žada mums numesti svorį vos per kelias dienas. Bet net ir laikydamasi kruopščios dietos ar eidama į operacijas, grįžtu į tuos pačius kelius. Daugelis iš mūsų skundžiasi, kad daro jogą/ mankštą, kai nerado pastebimų pokyčių. Turėtume nepamiršti, kad reikia bėgti, bėgti, vaikščioti; važiuokite dviračiu ar plaukite bent valandą per dieną, tada mūsų kūnas pastebimai pasikeis. Ėjimas yra geriausias pratimas tarp kitų, nesvarbu, ar tai rytinis pasivaikščiojimas, ar vakarinis pasivaikščiojimas, jis yra vienodai naudingas ir yra paprasčiausia mankštos forma. Turėtume aiškiai pasakyti, kad reikia vaikščioti bet kuriuo paros metu.

Mūsų karta tiek daug dirba, kad dažnai pamirštame pagrindinius savo kūno poreikius ir reikalavimus, dėl kurių dažnai kenčiame dėl įvairių nuotaikų kaitos. Vaikščiojimas atpalaiduoja mūsų mintis ir daro mus energingesnius visą dieną. Ankstyviausios valandos ryte tikriausiai suteiks jums šviežio deguonies ir kokybiško laiko, kurį galėsite praleisti su aplink esančia žaluma ir grožiu, kad pajusite, kaip visos įtampos ir skausmai praeina. Keičiantis mąstysenai, keičiasi mūsų nuotaika, patiriame fizinį ir dvasinį pakilimą. Vaikščiojimas taip pat suteikia didesnį atsipalaidavimą ir įprastą pasivaikščiojimą paverčia kūrybingu & atjauninanti patirtis.

Anksti ryte gaunamas deguonis taip pat suteikia mums daug energijos, ypač mūsų sąnariams. Senyvo amžiaus žmonėms labiau patinka rytiniai pasivaikščiojimai, nes rytinės mankštos metu jie visą dieną neturi sąnarių skausmo. Mūsų kojų judesiai atveria kai kuriuos mūsų kūno energijos kanalus ir išleidžia mūsų kraujyje gerą cholesterolį. Nuolat judindami sąnarius, galime padidinti kraujotaką taip, kad tai būtų galima užbaigti tik kasdien ryte. Norėdami pasivaikščioti ryte, galime eiti vieni arba kartu su savo draugais, šeima ir naminiais gyvūnais arba netgi susirasti naujų ryto pasivaikščiojimo draugų!

Svarbiausia, kad daugelis kūno rengybos ekspertų pataria vaikščioti, o ne sportuoti, nes tai yra nemokama, tačiau tai galite padaryti vieni, nes tam nereikia jokių kompanionų ar brangių prietaisų, tačiau sudeginama beveik toks pat kalorijų kiekis, kaip ir bėgiojimui. Vaikščioti labiau pageidautina ramioje ir ramioje aplinkoje, pavyzdžiui, sode ar parko zonoje, kuri atpalaiduoja kūną nuo įtampos ir streso.

Ėjimas yra labiausiai nepastebėta ir apleista mankštos forma, kurios daugelis iš mūsų rimtai nevertina kaip pratimo, nes tai skamba ir atrodo paprasta!

Keletas svarbių dalykų, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant vaikščioti kaip pratimą:

•    Kasdien eikite bent 30 minučių pėsčiomis, laikydamiesi 3–5 mylių per valandą tempo.

•    Vaikščiojimas tuščiu skrandžiu yra naudingesnis. Maisto virškinimas iš organizmo reikalauja laiko ir daug energijos. Jei pratimą pradėsite daryti iškart po valgio, jis perkraus jūsų kūną, todėl jausitės mieguistas. Taigi patogu nevalgyti valandą prieš išeinant pasivaikščioti, galite valgyti vaisių ir sulčių.

    Vien tik mankštindamiesi nebūsite sveiki. Jūs turite valgyti tinkamai arba nerodyti meilės cigaretėms ir alkoholiui.

•    Nors ankstyvas ryto pasivaikščiojimas yra geresnis, nes oras šviežesnis už vakarinį, tačiau laikas tikrai neturi jokios reikšmės.

    Vaikščiojimas turėtų būti atliekamas norint atsipalaiduoti, taip pat mankštinti kūną, todėl turime vengti judrių kelių. Pasirinkite gražią, ramią ir žalią vietą, kurioje galėsite gaivinti gryną orą & švari aplinka. Atminkite, kad daugiau anglies dioksido nei deguonis gali pakenkti mūsų organizmui.

Vaikščiojimo privalumai:

Vaikščiojimas labai prisideda prie mūsų bendros sveikatos ir tinkamumo šiais būdais:

•    Pasivaikščiojimas stiprina mūsų sąnarius, kaulus ir širdį, todėl esame sveiki.

•    Ėjimas yra labai geras pratimas norint kontroliuoti svorį. Reguliarus vaikščiojimas kartu su mažai riebalų turinčia, daug ląstelienos turinčia dieta yra puiki svorio kontrolės forma.

•    Tai pagerina mūsų nuotaiką ir savigarbą.

    Tai suteikia energijos ir padeda gerai pailsėti.

•    Reguliarus pasivaikščiojimas yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galime padaryti savo nugarai. Tai skatina raumenų vystymąsi ir pagreitina endorfinų išsiskyrimą, kuris užtikrina mūsų natūralų ūgį.

    Senyviems žmonėms vaikščiojimas yra geriausias pratimas. Kiekvieną dieną mes senstame, todėl kaulų struktūra ir mineralų kiekis mažėja, todėl jie tampa plonesni. Dėl šios priežasties kaulai tampa per daug porėti ir trapūs, todėl padidėja lūžių tikimybė. Ši būklė medicinos terminologijoje yra žinoma kaip osteoporozė, o kasdienis pratimas taip pat yra raktas į osteoporozės prevenciją ir gydymą..

•    Reguliarus vaikščiojimas gali sumažinti aukštą kraujospūdį ir hipertenziją, todėl širdis dirba efektyviau, taip pat pagerėja mūsų kūno kraujotaka.

•    Reguliarus vaikščiojimas padeda padidinti „gerojo“ cholesterolio kiekį kraujyje ir sumažina širdies priepuolio tikimybę. Vaikščiojimas taip pat padeda sumažinti koronarinės širdies ligos riziką.

Būkite sveiki ir sveiki – tai raktas į laimingą gyvenimą. Kai jaučiamės tinkami ir sveiki, padidėja pasitikėjimas savimi ir jaučiamės labiau pajėgūs susidoroti su gyvenimo iššūkiais. Netgi įžymybės šiek tiek laiko praleidžia iš savo įtempto tvarkaraščio, kad kelias minutes pasivaikščiotų, kodėl gi mes negalime! Vaikščiojimas yra vienas iš įvairių su sveikata susijusių problemų sprendimo būdų. Taigi, norėdami išlikti sveiki ir sveiki, pradėkite reguliariai vaikščioti.