Öncelikle tebrikler! Hamilelik, her kadının yaşadığı küçük şeyler için çok endişelendiği bir durumdur. Ancak bebek ağırlığı gerçekten titiz bir konudur. Hamilelikte ideal kiloyu korumak çok önemlidir ve bu nedenle bu yazımda hamilelik sırasında bebeğinizin kilosunu artırmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarından bazılarını verdim..

Hamilelikte Bebek Ağırlığını Artırmak İçin En İyi İpuçları:-

Delhi Festivalleri

1. Doğum uzmanınız tarafından kilo alma önerisi ve istenen yaşam tarzı değişiklikleri hakkında konuşun. Bu size, doğmamış bebeğinizin yeterli kilo alması için hamilelik boyunca ne kadar kilo almanız gerektiği konusunda bir fikir verir. Doktorunuz size farklı bir şekilde yemek yeme konusunda tavsiyede bulunabilir, aksi takdirde onu yakalamasına yardımcı olmak için yaşam tarzı alışkanlıklarını değiştirin..

2. Kalorilerinizi artırmak için çok önemlidir. Çeşitli meyveler, tahıllar, sebzeler, tahıllar ve ayrıca süt ürünleri, yağsız et içeren dengeli beslenme, doğmamış bebeğinizin büyümek istediği her besin maddesini almasını sağlar. Üçüncü üç aylık dönem boyunca, günde 300 ek kalori gereklidir.

3. Diyetinizi yenileyin. Artan protein yeme, fetal ağırlık artışını uyandırabilir. Ayrıca yemeklerinize sağlıklı yağlardan oluşan yiyecekler ekleyin, örneğin avokado artı fındık. Sağlıklı atıştırmalıklar ve meyve suları da daha yüksek kalori sayısına ulaşmanıza yardımcı olabilir. Her gün 3 ila 4 katı öğün yemek, bebeğinizle birlikte sizin için sağlıklı bir kiloda kalacaktır. Yağlı, kızarmış yiyeceklerden ve ayrıca kolesterolü yüksek yiyeceklerden uzak tutun, aksi takdirde koruyucular.

4. Geceleri bol bol dinlenin ve gün boyunca yorgunken dinlenin. Hamilelik vücudu bir şekilde etkiler. Dinlenmek size enerji verir ve vücudunuzun kendini yenilemesini sağlar. Mümkün olan her zaman şekerleme yapın ve daha önce olduğundan daha hızlı yorgun düştüğünüzü keşfederseniz, hareket yüksekliğinizi azaltın. Fiziksel olarak çok fazla şey yapmayın.

5. Folat artı Folik Asit, ciddi beyin artı omurilik anormalliklerinin yanı sıra nöral tüp defektlerini durdurmak için de etkili bir rol oynar. Hamile kadınların her gün 1.000 mcg folat veya folik asit alması gerekir. Yani, mısır gevreği, yulaf ezmesi, ekmek, ıspanak ve kuşkonmaz yiyin.

6. Kendinizi alkol, tütün, uyuşturucu ve kafein kullanmaktan uzak tutun. Bu madde sağlığınız üzerinde tehlikeli etkilere sahip olabilir, ayrıca bebeğinizin zindeliği için zararlı olabilir..

7. Hamileliğiniz sırasında bazı egzersizler yapın. Hamilelik boyunca yeterli fiziksel aktiviteye sahip olacağından emin olmak, fetüsün büyümesine ve yeterli kilo almayı da hesaba katarak fit bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Bu nedenle yürümeyi, yüzmeyi ve yoga yapmayı deneyebilirsiniz..

8. Bebeğinizin kilosunu artırmanın yollarından biri, doktorunuzun önereceği şekilde doğum öncesi vitaminleri almaktır. Prenatal vitaminler, bebeğinizin yanı sıra sizin için de sağlıklı bir hamilelik geçirmeniz için vücudunuza ek besinler sunar..

9. Stresi ve kaygıyı azaltın. Stresliyken, başka türlü endişeliyken, fazla yiyebilir veya yetersiz yiyebilirsiniz veya muhtemelen kendinize etkili bir şekilde dikkat edemeyebilirsiniz. Sonuç sizi ve bebeğinizi etkiler. Sakin olun, stresinizi yönetmenin yanı sıra sağlıklı bir hamilelik sürdürmek için çok önemlidir..

10. Kalsiyum ayrıca hamilelik sırasında bebek ağırlığının artmasında önemli bir rol oynar. Kadınlar hamilelik sırasında her gün 1.000 mg kalsiyum gerektirir. Kalsiyum, fetüsün dolaşım, kas ve sinir sistemlerinin basit bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Kalsiyum vücut sıvılarını kontrol etmeye yarar ve ayrıca fetüsün kemik büyümesine katkıda bulunur. Kalsiyum içeren gıdaların bazı örnekleri yoğurt, peynir, kalsiyum takviyeli portakal suyu ve süttür..